První české certifikované zařízení pro IoT síť Sigfox jde na trh

Praha, 20. prosince 2016 – První české zařízení pro síť Sigfox dostalo certifikaci a míří na trh. Jedná se o zařízení MiniUNI od firmy Solidustech. K univerzální přenosové jednotce lze připojit široké spektrum senzorů, čidel a měřičů. (TZ)

2016-12-15-13_40_00-simplecell-eu-connecting-things

Zařízení MiniUNI od společnosti Solidustech je univerzální koncovou jednotkou, ke které se dá připojit například plovákový snímač hladiny, dveřní magnetický kontakt, teploměr, vlhkoměr nebo senzor pro dálkový odpočet vody a energií. Slouží tak jako univerzální komunikátor pro síť Sigfox.

Zařízení pracující na napětí 3,6V je napájeno klasickou AA baterií a díky energetické úspornosti dokáže fungovat na jedinou baterii až pět let. Outdoor dosah zařízení je kolem 20km. V indoor podmínkách pak 6km. Spolehlivé použití v jakýchkoli povětrnostních podmínkách pak zaručuje specifikace krytí IP65 nebo 68.   

“Zařízení pro síť Sigfox je pro české výrobce velmi dobrou příležitostí. Jednak se trh právě otevírá, jednak se díky shodnému standardu na celém světě můžou zařízení stát vynikajícím exportním artiklem.” komentuje událost Managing Partnter v Simple Cell Pavel Sodomka.

Petr Foltýn šéf R&D společnosti Solidustech dodává: “MiniUNI je pro nás vynikající příležitostí jak expandovat. Vzhledem k nízké výrobní ceně a nepřeberným možnostem využití bude nasaditelné v řádu stovek kusů ve velmi krátkém čase.”

O SimpleCell Networks

SimpleCell Networks a.s. je prvním českým veřejným mobilním operátorem sítě určené pro Internet věcí. Tuto síť začal budovat ve spolupráci s T-Mobile a je založena na globální sítí Sigfox, která funguje ve 28 zemích světa. S její pomocí mohou být do Internetu věcí zapojena různorodá zařízení a senzory za příznivých cenových podmínek. Cílem je umožnit masové nasazení milionů zařízení v České republice. Napomáhá tomu i jednoduché programátorské rozhraní, s jehož pomocí lze zařízení integrovat do podnikových systémů v řádu hodin.

Více informací na www.simplecell.eu, případně na @simplecelleu na Twitteru i na Stránce SimpleCell na Facebooku.

O Sigfox

Sigfox je světovým vedoucím poskytovatelem konektivity pro Internet věcí. Síť doplňuje existující vysokorychlostní připojení systémem pro jednoduchý, hospodárný, energeticky úsporný oboustranný přenos malých objemů dat na velkou vzdálenost a odstraňuje tak bariéry širšího rozšíření IoT řešení. Zařízení se Sigfox komunikací vydrží pracovat na bateriích mnoho let. V současné době funguje síť ve 28 evropských zemích a obsluhuje přes 10 milionů zařízení. Sigfox je dnes jediným komerčně dostupným řešením garantujícím vysokou úroveň služby a spolehlivosti v mezinárodním měřítku. Sídlo společnosti je ve Francii s pobočkami v Bostonu, Dubai, Madridu, San Franciscu a Singapuru.

Pro více informací navštivte www.SIGFOX.com a sledujte nás na Twitteru @SIGFOX