Nejstarší web o mobilech slaví na iDNES.cz 20 let

Nejstarší český zpravodajský web věnovaný mobilním sítím i přístrojům začínal pod různými doménami ještě před koncem roku 1996, od 1. ledna 1997 pak články začaly pravidelně vycházet na doméně mobil.cz. Dnes najdete nejnavštěvovanější český zpravodajský server o telekomunikacích na adrese Mobil.iDNES.cz. Stejně jako kdysi se na něm dozvíte vše podstatné ze světa telekomunikací. (TZ)

Na přelomu let 1996 a 1997 internet v Česku teprve začínal, i proto se v prvních dnech provozu pohybovala návštěvnost nového mobilního webu okolo dvou set návštěvníků denně. V současnosti navštěvuje Mobil.iDNES.cz v pracovní dny kolem 50 000 unikátních návštěvníků denně, měsíčně přes půl milionu čtenářů. To z něj dělá největší zpravodajský server o telekomunikacích v České republice. Stejně jako se za dvacet let v Česku výrazně proměnilo telekomunikační prostředí, měnil se i obsah webu.

„Od jednoduchých tlačítkových přístrojů jsme přešli k nejmodernějším smartphonům, místo ceny za esemesku se dnes spíš řeší, kolik stojí datové připojení. Velkou pozornost dnes pochopitelně věnujeme aplikacím, které by si asi v roce 1997 dokázal představit jen málokdo. Stejně jako před dvaceti lety však chceme být užitečným rádcem a srozumitelným průvodcem po českém mobilním trhu,“ říká šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová.

Redaktoři Mobil.iDNES.cz proto nechybějí na největších telekomunikačních akcích, jako jsou veletrhy CES nebo IFA, jejich rukama ročně projdou při recenzích stovky nových přístrojů, jako odborníci vystupují pravidelně v řadě tuzemských médií.

„Rostoucí rozšíření chytrých telefonů a využití mobilního internetu ukazuje, že tyto technologie budou v nejbližších letech stále více ovlivňovat práci i volný čas každého z nás. Jsme proto rádi, že v této oblasti představuje iDNES.cz díky redakci Mobilu českou špičku,“ dodává Naděžda Petrová.

Telekomunikační server založili Patrick Zandl a Petr Mitošinka, od roku 2001 patří Mobil do portfolia mediální skupiny MAFRA a je pevnou součástí zpravodajského portálu iDNES.cz. Společně s vědecko-technickým  portálem Technet.cz a webem o hrách Bonusweb.cz tvoří silnou skupinu oborových webů, které sledují moderní technologie a pomáhají čtenářům se v nich orientovat. Bonusweb.cz působí na trhu už 18 let. Technet.cz oslavil v roce 2016 patnáct let své existence a v listopadu 2016 ho navštívilo přes milion unikátních čtenářů, Bonusweb pak v průměru přes 300 000 uživatelů  měsíčně.