Rok 2016 byl pro Veeam rekordně úspěšný – společnost dosáhla 28procentního meziročního růstu a uzavřela obchody v celkové výši 607 milionů dolarů

Jak podniky zrychlují svoji digitální transformaci, společnost Veeam díky inovativnímu přístupu k zajištění nepřetržité dostupnosti v režimu 24/7/365 ve světě hybridních cloudů přebírá tržní pozice tradičních dodavatelů a značek (TZ)

Baar, Švýcarsko, 17. ledna 2016: Veeam® Software, inovativní poskytovatel řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise™), dnes oznámil rekordní výsledky za 4. čtvrtletí roku 2016 a za celý fiskální rok 2016.  Společnost dosáhla 28procentního meziročního růstu a uzavřela obchody v celkové výši 607,4 milionů dolarů. Za takto skvělými výsledky stojí zvýšení příjmů z oblasti tradičních podnikových architektur i cloudů, kdy nárůst ovlivnila zásadní potřeba firem všech velikostí zajistit v prostředí hybridních cloudů dostupnost v režimu 24/7/365.

„Rok 2016 byl pro Veeam fantastický po všech stránkách. Skvělé výsledky ovlivnila zejména nenasytná touha uživatelů po možnosti odkudkoli a kdykoli přistupovat k datům, aplikacím i provozním prostředím,“ řekl Peter McKay, prezident a COO společnosti Veeam. „V návaznosti na to, jak organizace každým aspektem svého podnikání zohledňují digitální transformaci, začínají si šéfové informatiky uvědomovat možnou nevyužitelnost IT investic v případě, kdy tyto nezaručí neustálou dostupnost. Byli jsme svědky neuvěřitelného nárůstu poptávky po platformě Veeam Availability Suite napříč všemi tržními segmenty, obzvláště pak v případě firem ze žebříčků Fortune 500 a Global 2000.”

Společnost Veeam dosáhla za rok 2016 navíc následujících úspěchů:

 • Firemní růst a pokrok: na konci roku 2016 patřilo mezi zákazníky Veeam 73 procent společností ze žebříčku Fortune 500 a 56 procent ze žebříčku Global 2000. Objem nově prodaných licencí vzrostl meziročně o 57 % a počet nových podnikových zákazníků se za stejné období zvýšil o 48,6 % na 761.
 • 230 000 zákazníků z celého světa: Veeam získal takřka 50 000 nových platících zákazníků, což odpovídá historickému průměru okolo 4 000 nových zákazníků měsíčně.
 • 13,3 milionů virtuálních strojů je nyní chráněno řešeními dostupnosti společnosti Veeam včetně více než 1 milionu virtuálních strojů, které jsou pod správou některého z účastníků programu Veeam Cloud & Service Provider (VCSP).
 • Rozšíření celosvětové sítě profesionálních partnerů na 45 000 členů: stoprocentní orientace společnosti Veeam na distribuční kanály přitahuje i nadále nové distributory a prodejce z oblasti řešení pro zajištění dostupnosti.
 • DRaaS a BaaS: Program Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), který poskytovatelům služeb přináší  příležitosti k poskytování předpřipravených řešení Zotavení po havárii jako služby (Disaster Recover as a Service, DRaaS) i Zálohování jako služby (Backup as a Service, BaaS), a tedy i ke získávání nových zákazníků, vykázal ve fiskálním roce 2016 meziroční nárůst 79 procent. Program VCSP se rozrostl na více než 14 300 poskytovatelů služeb a cloudů z celého světa, přičemž více než 2 600 z těchto partnerů má oprávnění poskytovat služby pro Veeam Cloud Connect.

„Díky zálohování v podání Veeam a službě Veeam Cloud Connect poskytovaným společností OffsiteDataSync jsme dosáhli 80% snížení provozního vytížení,“ uvedl Jason Weinstein, viceprezident pro provoz datového centra v Premise Health, přední americké společnosti v oblasti zdraví na pracovištích a zapojování pacientů do lékařské péče. „Upuštění od tradičního způsobu zálohování s využitím magnetických pásek nám umožnilo dosáhnout stavu, kdy naše týmy tráví zálohováním jen 1/8 svého pracovního času. Díky tomu se můžeme věnovat dalším iniciativám a v přepočtu uspořit dvě pracovní místa na plný úvazek.“

Rok 2016 byl pro společnost Veeam vynikající v mnoha oblastech:

 • Společnost oznámila novou generaci řešení dostupnosti, platformu Veeam Availability Platform pro hybridní cloud, která firmám a podnikům všech velikostí nabízí jistotu dostupnosti v prostředí hybridních cloudů s virtuálními, fyzickými i cloudovými systémy.
 • Společnost uvedla řešení Veeam Availability Suite 9.5 které se může pochlubit 175 novými vlastnostmi speciálně navrženými pro vyšší agilitu a flexibilitu – za zlepšením z těchto úrovní pohledu stojí zajištění dostupnosti všech provozních prostředí i aplikací v režimu 24/7/365, navíc bez ohledu na to, zda jde o tradiční on-premise řešení nebo o cloud.
 • Veeam na konci listopadu 2016 uvedl řešení Veeam Backup pro Microsoft Office 365, u kterého během jednoho jediného měsíce došlo k téměř 6 000 stažením. Na takto širokém přijetí se takřka ze čtvrtiny podílí komerční firmy a velké podniky.
 • V březnu 2016 uvedla společnost Veeam základní řešení pro zálohování desktopů a notebooků s operačním systémem Windows – Veeam Endpoint Backup™ FREE 1.5. Tento zdarma dostupný produkt si za devět měsíců připsal již na 350 000 stažení. Veeam Agent for Linux v1 uvedený v polovině prosince dosáhl během prvního měsíce 6 400 stažení. Nový Veeam Agent for Microsoft Windows postavený na technologiích uvedených v řešení Veeam Endpoint Backup FREE je plánovaný na první čtvrtletí 2017 a přinese řadu silně požadovaných vlastností.
 • V červnu 2016 potvrdila společnost Veeam svoji pozici lídra v Magickém kvadrantu analytické firmy Gartner pro zálohovací a obnovovací software pro datová centra (Magic Quadrant for Data Center Backup and Recovery Software). Navíc byla společnost Veeam zařazena analytickou firmou Ovum mezi nejlepší poskytovatele technologií pro zajištění dostupnosti a ochrany v éře cloudů (zpráva Ovum Decision Matrix: Data Availability and Protection Solution for the Cloud Era, 2016-17).
 • Veeam se připojil k programu Hewlett Packard Enterprise (HPE) Complete. Díky tomu budou řešení značky Veeam součástí ceníků společnosti HPE a zákazníci si tak budou moci pořídit řešení kombinující technologie HPE a Veeam přímo od společnosti HPE a jejich prodejců.
 • Byla zahájena registrace na přední světovou konferenci zaměřenou na problematiku zajištění dostupnosti v prostředí hybridních cloudů – VeeamON 2017. Tato konference proběhne ve dnech 16. až 18. května 2017 v americkém New Orleans a mezi hlavními přednášejícími budou například Mark Russinovich, technologický ředitel Microsoft Azure a Sanjay Poonen, provozní ředitel pro zákaznický segment ve společnosti VMware.
 • Veeam také posílil svůj výkonný management a podpořil tak pokračování svého úsilí v dosažení cíle překonat v následujících letech hranici příjmů ve výši jedné miliardy dolarů – Peter McKay se stal novým prezidentem a provozním ředitelem a William Largent, dosavadní výkonný viceprezident, zaujal pozici generálního ředitele společnosti.

„Platforma Veeam Availability Platform mění podnikání napříč všemi odvětvími,“ řekl Sachin Jain, CIO s celosvětovou působností & CISO ve společnosti Evalueserve. „Umožňuje totiž snadnou obnovu po havárii, zajišťuje lepší dostupnost pro různorodá provozní prostředí a v rámci organizace představuje jedno centrální místo zajišťující procesy související s problematikou zálohování a obnovy.“

„Jednoduchost a síla řešení společnosti Veeam jsou pro nás hnací silou výrazného růstu v segmentu cloudových služeb pro zajištění kontinuity podnikání,“ uvedl Jordan Jacobs, viceprezident zodpovědný za oblast produktů ve společnosti SingleHop, platinovém VCSP partnerovi a předním poskytovateli infrastruktury dostupné na vyžádání a spravovatelných cloudových služeb. „A díky Veeam Availability Suite verze 9.5, kterou jsme integrovali již v den jejího zveřejnění, neočekáváme v dohledné době ani změnu tohoto růstového trendu. Naši zákazníci využívající virtuální privátní cloudy nemohou být spokojenější – vlastnosti jako samoobslužný portál pro snadné zálohování a obnovu přináší bezkonkurenční míru flexibility a řízení.“

O Veeam Software

Veeam® rozpoznává nové výzvy, kterým společnosti po celém světě čelí při zajištění Always-On Enterprise™ – obchodní činnosti, jež musí být k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. K řešení tohoto se Veeam stal průkopníkem nového trhu Řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise™), aby pomohl organizacím dosáhnout cílů času obnovy a bodu obnovy (RTPO™) nižších než 15 minut pro všechny aplikace a data. Toho dosahuje prostřednictvím zásadně nového typu řešení, které poskytuje vysokorychlostní obnovení, zamezení ztrátě dat, ověřenou obnovitelnost, zmírnění rizik a kompletní transparentnost. Řešení Veeam Availability Suite™, jež obsahuje Veeam Backup & Replication™, využívá virtualizační, ukládací a cloudové technologie, které umožňují moderním datovým centrum šetřit organizacím čas, zmírnit rizika a výrazně snižovat investiční a provozní náklady, při stále podpoře stávajících a budoucích cílů zákazníků Veeam.

Veeam byl založen v roce 2006 a v současné době má po celém světě 43 000 ProPartnerů a více než 230 000 zákazníků. Globální centrála společnosti se nachází v Baaru ve Švýcarsku, další pobočky má společnost Veeam po celém světě. Pro více informací navštivte www.veeam.com/cz.

 

###