ESET rozšiřuje výzkumný a vývojový tým, otevírá nové pobočky v Kanadě a Rumunsku

Praha, 23. ledna 2017 – Dvě nová vývojová centra v kanadském Montrealu a rumunském Jasy otevřela společnost ESET, přední dodavatel nástrojů kybernetické ochrany. Po úspěšném roce, v němž zaznamenala globální růst a rozšířila své zastoupení v Německu a Velké Británii, nyní investuje do rozšíření výzkumného a vývojového týmu po celém světě. (TZ)

Rozšíření počtu vývojových center umožní společnosti podporovat nové služby, jako je například aktivní monitoring škodlivých kódů ESET Threat Intelligence, a zároveň ještě zlepší schopnost rychle a správně reagovat na nové internetové hrozby. Expanze dále potvrzuje dlouhodobou strategii společnosti ESET stát se světovým TOP 3 dodavatelem bezpečnostních řešení v IT.

„Otevření dvou nových výzkumných a vývojových center ve zcela odlišných částech světa je důležitým krokem v rozvoji společnosti ESET a dobrým startem do roku 2017,“ říká Juraj Malcho, technologický ředitel společnosti ESET. „Tím, že dlouhodobě investujeme do talentů a jejich schopností, můžeme našim zákazníkům neustále poskytovat ty nejlepší služby. Těžíme přitom z našeho třicetiletého know-how, které zajišťuje bezpečnost jak domácím uživatelům, tak firmám, a drží ESET na špici v oboru počítačové bezpečnosti. Otevírání dalších výzkumných a vývojových center po celém světě je jedním z klíčových aspektů, na které se chceme i v budoucnu zaměřit,“ dodává Malcho.

Nová kancelář v centru Montrealu rozšiřuje již existující pobočku ESET Canada Recherché, která byla založena v roce 2009 v areálu místní Polytechnické univerzity. Během následujících let dosáhla montrealská výzkumná laboratoř společnosti ESET mimořádných výsledků. Od svého vzniku realizovala  nejmodernější výzkumné projekty a zvláště se zaměřovala na zvyšování povědomí o internetových hrozbách a informovanosti veřejnosti o těchto rizicích.

ESET dále vstupuje na rumunský trh, kde otevírá své první vývojové centrum v Jasy. Společnost plánuje zaměřit tuto pobočku na vývoj klíčových back-end technologií. „Jasy má kvalitní univerzity a poskytuje talentovanou pracovní sílu, což odpovídá našim požadavkům na budování silných a nezávislých týmů zodpovědných za vylepšování stávajících produktů a technologií, ale i za vývoj zcela nových řešení,“ vysvětlil Malcho důvody vedoucí k výběru této lokality.

Společnost ESET v současné době zaměstnává více než 1 300 odborníků po celém světě. Její globální centrála se nachází v Bratislavě, jednotlivá obchodní zastoupení, výzkumná a vývojová centra provozuje po celém světě včetně Prahy. Společnost ESET rovněž vybudovala síť obchodních partnerů, díky nimž jsou její bezpečnostní produkty distribuovány ve více než 200 zemích světa.

O společnosti ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software, který drží rekordní počet ocenění a díky němuž může víc než 100 milionů uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio produktů ESET pokrývá všechny populární platformy a nabízí firmám i spotřebitelům maximální proaktivní ochranu při minimálních nárocích. Jedno ze tří evropských výzkumných center ESET pro detekci malware je v Praze. Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 200 zemích světa.