Simplity letos očekává dynamický růst

BRNO, 2. února 2017 – Česká IT společnost Simplity plánuje v roce 2017 rozšířit počet zemí, ve kterých působí. Kromě rozšíření v západní Evropě získala prvního zákazníka v Singapuru a do půl roku má být připravena i pobočka ve Spojených státech amerických. Opřít se při tom může o velmi úspěšný nábor, kdy jen ve druhém pololetí loňského roku přijala 30 nových IT pracovníků. (TZ)

V podobném tempu hodlá pokračovat i letos. Využívá k tomu svoji partnerskou společnost Iconity, která se na nábor specializuje. „Daří se nám přesvědčit až čtyři lidi měsíčně, což je dvojnásobek než umí nejlepší personální agentury. Nyní máme už téměř sto lidí a počítám, že letos jejich počet vzroste na 300 procent oproti začátku minulého roku,“ komentuje dosavadní trend Petr Mahdalíček, majitel firem Simplity a Iconity.

Úspěch Iconity vychází z několika předpokladů. Kromě důsledného mapování personálního trhu jde především o specializaci na několik vybraných pozic a dlouhodobou komunikaci s potenciálními uchazeči. „Nabízíme určitý standard, důvěryhodnost a garanci. To je důležité nejen pro samotné zaměstnance, ale i případné další firemní klienty, kteří také hledají šikovné IT lidi. Obě strany tak dokážeme mnohem efektivněji propojit,“ vysvětluje výhody David Nárožný, výkonný ředitel Iconity.

Díky svému zázemí pokračuje Simplity v plánech na rozšíření služeb do dalších zemí. V minulosti otevřela svoji pobočku v Rakousku, nyní je i v Rumunsku. Zakázky má ale například i ze Singapuru, kde pracuje pro United Overseas Bank. Hlavním letošním cílem je zastoupení v USA. „Pracujeme na vývoji zcela nového produktu analýzy klientských dat, který bychom chtěli právě za mořem nabídnout tamním firmám. Věříme, že nám jako reference pomůže dosavadní práce pro Home Credit US a čtvrtého největšího operátora Sprint,“ dodává k tomu Mahdalíček.