LAMA ENERGY GROUP se rozšířila o operátora LIVE Telecom

Holding LAMA ENERGY GROUP získal dne 7. 2. 2017 stoprocentní podíl v telekomunikačním operátorovi LIVE Telecom, s. r. o., který se věnuje zejména poskytování hlasových a datových služeb na pevných linkách. (TZ)

Akvizice LIVE Telecomu představuje pro holding LAMA ENERGY GROUP rozšíření portfolia služeb v oblasti telekomunikací a nárůst klientské báze. Stávající zákazníci LIVE Telecomu získají díky převzetí společnostipřístup k výhodným službám holdingu LAMA ENERGY GROUP pro retailové klienty, které sahají od dodávek energií, přes služby mobilního operátora pod značkou LAMA MOBILE až po satelitní či internetovou televizi DIGI TV.

Poradci holdingu LAMA ENERGY GROUP při této transakci byli EY Česká republika (daňová due diligence) a advokátní kancelář JŠK (právní due diligence a transakční dokumentace).

Bývalí majitelé LIVE Telecomu svoji činnost ve společnosti ukončili.

O LIVE Telecomu

LIVE TELECOM, s. r. o., je alternativní telekomunikační operátor poskytující hlasové a datové služby na pevných linkách. Své produkty nabízí LIVE TELECOM domácnostem, spotřebitelům, ale i středním a malým firmám, jakož i veřejné správě. V roce 2015 přesáhly auditované tržby LIVE Telecomu hranici sta milionů korun.

O LAMA ENERGY GROUP

LAMA ENERGY GROUP je česká soukromá investiční skupina zaměřená na podnikání v průzkumu, těžbě a obchodu s energetickými komoditami a v oblasti placené televize a telekomunikací. Mezi české dceřiné společnosti holdingu patří LAMA energy, která dodává plyn a elektřinu zákazníkům v České republice a na Slovensku, LAMA GAS & OIL, která těží plyn a ropu na jižní Moravě, DIGI CZ, která nabízí služby satelitní a internetové televize, jakož i služby mobilního operátora (pod značkou LAMA MOBILE), a teplárny v Otrokovicích a Kyjově. Skupina své podnikatelské aktivity v oblasti obchodu, úpravy i těžby ropy úspěšně realizuje také v Severní Americe.