Dva čeští manažeři společnosti Inoutic povýší a budou řídit region střední a východní Evropy

/Brno, 14. února 2017/ Český tým se osvědčil v řízení regionálních komerčních aktivit společnosti Inoutic, předního evropského výrobce PVC okenních profilů a terasových systémů. Kompetence Radka Slabáka a Petry Schneeweiss budou rozšířeny na celou oblast CEE. (TZ)

Personální změny odrážejí novou organizační strukturu společnosti Inoutic / Deceuninck. Cílem je konsolidace skladových kapacit, zvýšení efektivity v oblasti logistiky a také dlouhodobé posílení značky Inoutic.

Ing. Radek Slabák  

Po sedmi letech na pozici Managing director pro Střední Evropu se Radkovi Slabákovi rozšiřují kompetence. Byl jmenován komerčním ředitelem pro CEE region, kam kromě stávajícího českého, slovenského a maďarského trhu spadá také Polsko, Pobaltí a dále také Bulharsko a Rumunsko.

„Naše nová funkční organizační struktura reflektuje tržní situaci a umožní nám soustředit se na rozvoj jednotlivých trhů podle jejich potenciálu. V současné době tak řídíme z Brna komerční aktivity v deseti zemích střední a východní Evropy. Investujeme zejména do produktových inovací a také do nových digitálních technologií. Chceme využít příležitostí e-byznysu i v tak tradičním odvětví, jakým je výroba oken,“ říká k dalšímu směřování firmy Radek Slabák.

Radek Slabák vystudoval Vysoké učení technické v Brně obor ekonomie. Po studiích nastoupil do společnosti VELUX, kde se během 12 let vypracoval na pozici Sales and Marketing Manager. Poté přešel do společnosti Deceuninck spol. s.r.o. (dnes Inoutic/Deceuninck spol. s.r.o.).

Ing. Petra Schneeweiss

Petra Schneeweiss působí ve společnosti Inoutic druhým rokem. Doposud byla jako marketingová manažerka zodpovědná za koordinaci marketingových aktivit, nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Maďarsku. Do jejích kompetencí spadala podpora prodeje stávajících i nových produktů, příprava a realizace reklamních kampaní včetně koordinace všech komunikačních aktivit značky na uvedených trzích. Nově bude jako marketingová ředitelka zastřešovat veškeré marketingové aktivity značky také na trzích v Polsku, pobaltských zemích, Rumunsku a Bulharsku.

„Řízení celého regionu je pro mě velká osobní výzva. Základ úspěchu vidím v nastavení procesů a citlivém sjednocení komunikace se zachováním místních specifik. Postupně se mění přístup k marketingovým aktivitám v rámci celého regionu CEE. Věnujeme se novým projektům v online komunikaci, ale také třeba průzkumům o vnímání značky. V Inouticu se zkrátka dostávám k projektům, které by se mi jinde nenaskytly, a to mi dodává energii,“ říká ke svému povýšení Petra Schneeweiss.

Před příchodem do společnosti Inoutic působila Petra Schneeweiss jako marketingová manažerka ve společnosti Electrolux a věnovala se i svým soukromým projektům. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a k jejím zálibám patří sport, cestování a její čtyřletý syn Marek.

O společnosti Inoutic

Německá společnost Inoutic je dceřiná firma belgického koncernu Deceuninck, předního výrobce kvalitních PVC okenní a dveřních profilů s parametry pro nízkoenergetické a pasivní bydlení. Zaměřuje se také na výrobu stavebních systémů, zejména obkladů a teras. Skupina Deceuninck se řadí mezi tři největší výrobce okenních profilů v Evropě. Je aktivní v 19 zemích Evropy (včetně Ruska a Turecka), severní i jižní Americe a Asii.

Inoutic / Deceuninck patří k zodpovědným výrobcům PVC okenních a dveřních systémů, jehož výrobky prochází tzv. uzavřenou výrobní smyčkou. Produkty, které firma vyrobí, po skončení jejich uplatnění následně zpracuje ve své recyklační lince v belgickém Diksmuide, otevřené v roce 2012. Surovina se následně znovu použije pro výrobu PVC profilů s recyklovaným jádrem – EcoPowerCore, které si zachovávají vysoké materiálové vlastnosti.

Česká pobočka Inoutic byla založena a úspěšně působí na trhu již od roku 1993. Jako dceřiná obchodní jednotka zajišťuje distribuci okenních a dveřních systémů – Eforte, Prestige a Arcade, včetně varianty s recyklovaným jádrem EcoPowerCore a dalších stavebních systémů, jako je kompozitní materiál Twinson či obklady Standard apod., a to v České republice, Slovensku a Maďarsku.