Iceland, jednička britského trhu mražených potravin, otevírá v Praze sedmou prodejnu

Již sedmou prodejnu otevírá 15. února v Praze britský řetězec Iceland. Ve světě působí od roku 1970, v ČR prodává od roku 2011 a jeho tržby u nás trvale rostou. Zaměřuje se na mražené a chlazené potraviny, nabízí také čerstvé pečivo a zeleninu, lokální a farmářské produkty, trvanlivé zboží či tradiční britské speciality. V den otevření čeká na návštěvníky soutěž o rodinný víkend v Londýně s návštěvou filmových studií Warner Bros., soutěž o poukázky na další nákup a také řada ochutnávek vybraného zboží. Ochutnávky budou trvat po celý týden až do 20. února. (TZ)

Řetězec Iceland zvýšil loni své tržby v ČR o 27 %. Ročně provede přibližně 1,2 miliony transakcí, přičemž 45 % prodejů tvoří právě mražené zboží. V Británii je hodnocený jako jeden z nejlepších zaměstnavatelů, v Česku zaměstnává aktuálně 84 lidí. Svou sedmou prodejnu otevřel Iceland nyní v Praze na Chodově, v Leopoldově ulici. Prodejna má celkem 550 m2 a 390 m2 prodejní plochy. K tomu přibylo 400 m2 kancelářských ploch v 1. patře, kde od dubna bude nově sídlit vedení Iceland pro ČR. To plánuje v Česku především více přiblížit místním zákazníkům výhody mraženého zboží a také rozšířit svůj Bonus klub.

V Británii je Iceland se svými téměř 900 prodejnami absolutní jedničkou na trhu mražených potravin, zároveň exportuje do více než 30 zemí světa. Od roku 2011 prodává kvalitní produkty také v Česku. Prodejna nabízí téměř 3 000 druhů zboží. Mezi mraženým zbožím lze najít ryby, ovoce a zeleninu. Kromě toho Iceland nabízí i zmrazená hotová jídla, např. domácí italskou pizzu, masové výrobky či burgery, vegetariánská jídla, dorty, zákusky a široký výběr zmrzliny. Dvě třetiny z mražených výrobků jsou importovány z Británie. V nemraženém sortimentu zastává britské zboží přibližně třetinu. Kromě typických britských specialit, jako jsou třeba cidery, cheddar, octové brambůrky, sušenky, slanina či pomazánka marmite, Iceland nabízí produkty také českých dodavatelů a farmářů, např. mražené české ovoce, čerstvé pečivo, ale také základní potraviny jako olej, mouka a cukr.

Podíl lokálního a britského zboží v nové prodejně:

lokální produkty

počet položek

britské produkty

počet položek

podíl britského zboží
chlazené 393 104 21,0%
mražené 193 412 68,0%
smíšené zboží 1 187 318 21,0%
čerstvé 165 30 15,0%
celkem 2 358 850 31,0%

Podíl 31 % britských produktů představuje více než 50 % všech tržeb.

Iceland si zakládá především na kvalitě nabízených produktů. Princip uchovávání kvality potravin spočívá v kvalitním, hloubkovém, šokovém zmrazení, tedy ihned po sklizni nebo u ryb po výlovu, a to na -40°C. Zůstanou tak zachované všechny vitamíny, živiny a zároveň se zlikvidují škodlivé mikroby. Jako jeden z prvních supermarketů na světě odstranil z výrobků produkovaných pod vlastní značkou umělá barviva a konzervanty a při jejich výrobě zakázal používat mechanicky separované maso a modifikované suroviny. Zboží zároveň nabízí za dostupnou cenu.

“Iceland znovu potvrzuje svůj zájem o český trh otevřením další prodejny v Praze. Svým pestrým a inovativním sortimentem přinášíme obohacení lokálního trhu a inspirujeme zákazníky k vyzkoušení netradičních produktů. Obracíme pozornost veřejnosti především k mraženým výrobkům, které patří ke světové špičce, a prosazujeme zmrazování jako nejkvalitnější a nejšetrnější způsob konzervace potravin. Zároveň naše supermarkety slouží zákazníkům pro plnohodnotné uspokojení jejich potřeb při jejich denních i týdenních nákupech,” uvádí Petr Olša, Acting Managing Director pro ČR.

O Icelandu

Iceland je britská jednička na trhu mražených potravin. Ve Velké Británii provozuje téměř 900 prodejen. Zároveň exportuje do více než 30 zemí světa. V České republice působí od roku 2011.


www.iceland.cz  | www.facebook.com/iceland.cz

Historie Icelandu v ČR:

 • první prodejna byla otevřena roku 2011 v Plzni, výhradním vlastníkem byly Mrazírny Dýšina
 • 2013 Mrazírny Dýšina založily spolu s britskou společností Iceland joint venture – Iglu s.r.o.
 • v červnu 2013 byla otevřena prodejna v Kladně
 • v listopadu 2013 byla otevřena první prodejna v Praze v Počernické ulici
 • v listopadu 2014 byla otevřena prodejna v Říčanech
 • v červnu 2015 byla otevřena další prodejna v Praze na Lukách
 • v listopadu 2015 byla otevřena prodejna v Praze Ládví
 • v roce 2015 byla uzavřena prodejna v Plzni
 • v dubnu 2016 zanikla společnost Iglu s.r.o. a vznikla společnost Iceland Czech a.s.
 • v září 2016 byla otevřena šestá prodejna v Praze v Hloubětíně
 • ze začátku prodával Iceland Czech převážně mražené produkty vlastní značky, postupně se přidávalo grocery (smíšené zboží). Od roku 2015 prodává i zboží chlazené.

Historie Icelandu ve Velké Británii:

 • 1970 – Malcolm Walker a jeho společník otevřeli první obchod.
 • 1979 – Iceland začal vyrábět první produkty, které nesly jeho vlastní značku.
 • 1986 – Iceland se stal vůbec prvním řetězcem, který z potravin odstranil umělá barviva, příchutě a některé konzervanty.
 • 1996 – Iceland měl 752 prodejen a pustil se do vývoje nových produktů.
 • 1998 – Společnost Iceland vyvinula jako první na světě svou vlastní řadu potravin, které neobsahovaly žádné geneticky modifikované přísady.
 • 2009 – Společnost se dostala do prestižního žebříčku Sunday Times a patřila mezi 20 velkých společností, pro které chtějí lidé nejvíc pracovat.
 • 2010 – Iceland oslavil 40 let od otevření své první prodejny.
 • 2012 – Společnost získala prestižní ocenění Sunday Times, kdy byla zvolena nejlepším zaměstnavatelem mezi velkými společnostmi.
 • 2013 – Iceland se dostal mezi deset zákazníky nejlépe hodnocených společností ve Velké Británii.
 • 2014 – Společnost Iceland byla opět zvolena nejlepším zaměstnavatelem ve Velké Británii. Působí již ve 27 zemích a roste i v České republice.