STRV jako jediná česká technologická firma získala exkluzivní certifikaci Google Developers Certified Agency

Praha 15. února 2017 Vývojářské studio STRV se stalo první českou společností, která získala certifikaci Google Developers Certified Agency. Česká firma, která pracuje výhradně pro americké společnosti
a startupy, se tak zařadila po bok dalších 24 agentur napříč kontinenty, které se mohou tímto certifikátem pyšnit. Vývojáři, kteří mají svou základnu v Praze a Brně, získávají také benefity, které jim pomohou dostávat se přednostně k technologiím od tohoto amerického technologického giganta. (TZ)

Pro získání této elitní certifikace musely projít klientské aplikace z dílny STRV důkladným hodnocením
a testováním odborníků z Googlu. „Jsme nadšení, že jsme se dostali do této elitní skupiny firem. Certifikace Google Developers Certified Agency potvrzuje našim partnerům, klientům, ale i nám samotným, že naše aplikace pro mobilní telefony Android jsou jedny z nejlepších na světě. Jsme opravdu pyšní, že jsme to z malé lokální agentury dotáhli takto daleko,“ říká Lubo Smid, spoluzakladatel a COO STRV.

Díky úspěšné certifikaci Google Developers Certified Agency získá STRV vše potřebné k tomu, aby ještě hlouběji porozumělo vývojářskému prostředí společnosti Google s přístupem k nejnovějším softwaru společnosti v takzvané Early Access verzi, stejně tak k nejnovějším verzím API. Výhodou je také přímá a primární zákaznická podpora ze strany Googlu, připomínkování UX nebo technologických řešení.

„Je to obrovské ocenění našeho Android týmu. Nyní dostáváme do rukou nástroje, díky nimž umožníme svým klientům být ještě více napřed před konkurencí,“ doplňuje Lubo Smid.

Více o STRV

STRV je jednou z předních českých technologických společností, která se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací. Historie společnosti začala už v roce 2004 a do poloviny roku 2014 působila na trhu pod názvem uLikeIT. Hlavní strategií společnosti, za kterou stojí spoluzakladatelé David Semerád, Lubo Smid, Pavel Zeifart a Martin Šťáva, je rapidní růst v USA, kam se vedení společnosti přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Nejdůležitější část firmy ovšem stále sídlí v Praze a Brně. Strategickým plánem STRV je nadále obsazovat americký trh se zachováním vývojářského centra v České republice, které se bude
v následujících měsících rapidně rozšiřovat. V dubnu 2016 se STRV přestěhovalo do nových kanceláří v Karlíně, které firmě nabízejí prostor pro další personální růst.

Mezi nejvýznamnější mobilní aplikace společnosti, se kterými se může český zákazník setkat, patří například Ordr nebo sociální síť Surge. Ze světových referencí stojí za zmínku aplikace pro společnosti SparkNetworks, Caviar nebo ClassDojo. Více o společnosti naleznete na www.strv.com.