Broker Consulting a mBank spouští projekt vkladomatů

Praha, 7. března – V rámci strategického partnerství Broker Consulting a mBank byl dnes na pobočce OK POINT Vinohradská oficiálně představen první „recyklační“ vkladový bankomat. (TZ)

Vybudování sítě vkladomatů, které jsou součástí konceptu franšízových poboček OK POINT, znamená pro mBank a Broker Consulting jednu z hlavních priorit pro tento rok. V horizontu dvou let je v plánu jejich umístění na všech pobočkách OK POINT a vybraných pobočkách mBank. OK POINTŮ je v současné době v provozu 14, další dva jsou těsně před otevřením. Broker Consulting nicméně plánuje rozšíření sítě těchto poboček až na 35 pro tento rok,  do dalších dvou let by se jich mělo v celé České republice otevřít až 70.

„Vybudováním sítě vkladomatů ve spolupráci s Broker Consulting chceme posílit nabídku pro naše klienty, a to jak fyzické osoby, tak podnikatele, kteří nakládají s hotovostí. V souladu s naší dlouhodobou strategií přinášíme našim klientům komfortní službu, kde nejsou vázáni otevírací dobou poboček. Vkladomaty tak vedle internetového a mobilního bankovnictví přináší klientům další nezávislost na tradičním, fyzickém bankovnictví,“ říká Robert Chrištof, obchodní ředitel mBank pro Českou republiku a Slovensko.

Obsluha vkladomatu je jednoduchá, klient k jeho využití potřebuje pouze debetní kartu k účtu, na který chce vkládat peníze. Vklady je možné provádět na účty mKonto, mKonto Business, mKonto #navlastnitriko, mKonto pro děti nebo eMax. Stejně jako u výběrů hotovosti z bankomatu není možné pro vklad použít bezkontaktní mNálepku. Vkladový bankomat akceptuje pouze bankovky české měny, české mince nebo bankovky jiných měn vkládat nelze. Poplatek za užití vkladomatu si banka neúčtuje, jedná se tedy o službu zdarma.

Najednou je možné vložit až 150 ks bankovek, přičemž záleží na jejich opotřebení, respektive celkem až 350 000 Kč na jeden vklad, což je zároveň i denní limit pro vkládání hotovosti. Pokud klient chce vložit vyšší částku, musí svůj vklad rozložit do více dnů. Po provedeném vkladu budou peníze na účet připsány zpravidla během jedné hodiny, a to včetně víkendů a svátků.

Za první rok společného fungování se Broker Consulting a mBank se společným úsilím podařilo dosáhnout mnoha úspěchů. To dokazuje i tempo rozšíření sítě nových obchodních míst, v rámci kterého Broker Consulting posílil kapacitu týmu, který jednotlivá obchodní místa OK POINT buduje na základě jednotného architektonického konceptu. „Podařilo se nám úspěšně implementovat exkluzivní procesy a inovativní nástroje na obou stranách.  Především se jedná o kurýrní cesty uzavírání smluv o zřízení transakčních a úvěrových produktů, vše doplněno aktivním nasazením moderních nástrojů obsluhy a péče o klienta. Vedle toho je pro nás rok 2017 rokem, dynamické expanze na úrovni projektu OK POINT“ říká Radim Štantejský, manažer projektu strategické spolupráce s mBank a zároveň regionální ředitel Broker Consulting a dodává: „Od sklonku roku 2016 je k dispozici co-brandová mKreditka Broker Consulting, která má špičkové parametry a patří k top kreditním kartám na českém trhu z pohledu výhod pro klienta. I díky této spolupráci Broker Consulting dosáhl obratu ve výši jedné miliardy korun. Přestože spolupráce teprve nabíhá a první OK POINT byl otevřen v prosinci 2015, bylo již otevřeno nebo sjednáno téměř 5 tisíc účtů mKonto a mKonto Business  a také mPůjček a mHypoték.

O Společnosti mBank

mBank je inovátorem v oblasti internetového a mobilního bankovnictví v České republice a díky tomu, že se pro ni rozhodlo již více než 600 000 klientů a její produkty se pravidelně umísťují na nejvyšších příčkách v hodnoceních klientů a výhodnosti pro klienty. Mezi produkty mBank patří kromě osobních a spořicích účtů také kreditní karty, spotřebitelské půjčky a hypoteční úvěry. V České republice působí mBank jako organizační složka mBank S.A., která je členem skupiny Commerzbank.

O společnosti Broker Consulting

Broker Consulting je jednou z největších poradenských společností na českém i slovenském trhu v oblasti financí a realit. Od roku 1998 získala na českém trhu důvěru více než 500 000 klientů. Poskytuje také služby přes 4 000 firmám. Služby společnosti Broker Consulting poskytuje přibližně 1200 finančních konzultantů ve více než 100 klientských centrech a kancelářích. Společnost přinesla na český trh řadu inovací. Jednalo se například o investice do otevřených podílových fondů se zamykáním zisků nebo unikátní produkty unikátního životního dopojištění, které umožňují pojistit smrt a invaliditu za zlomek obvyklých cen. Broker Consulting rovněž ve spolupráci s mBank vytváří síť franšízových poboček pod názvem OK POINT.