Panasonic představuje plně odolný notebook Toughbook CF-33 typu 2v1 s 12″ displejem

Tento notebook typu 2v1 disponuje kompatibilitou pro technologie vyvinuté v posledním desetiletí a poměrem stran 3:2, který poslouží ke zvýšení efektivity jednak ve veřejném sektoru, ale i v oblasti firemních aplikací (TZ)

Společnost Panasonic dnes oznámila nejnovější přírůstek do rodiny produktů Toughbook. Jde o světově první odpojitelný notebook typu 2v1 s poměrem stran 3:2*1. Uvedené zařízení představuje 7. generaci odolných notebooků Panasonic Toughbook, ve které se prolíná to nejlepší z 20 let zkušeností na poli designu a výroby odolných počítačů.

Větší, vysoce konfigurovatelný 12″ displej s poměrem stran 3:2 vnáší do oblasti mobilních výpočetních aplikací netušenou flexibilitu a výkon. Odpojitelný notebook Toughbook CF-33 zprostředkovává mobilním pracovníkům to nejlepší. Jde o plně odolný notebook s odpojitelnou klávesnicí a větším tabletovým displejem, který se dá v rámci nejrůznějších firemních potřeb využívat celou řadou způsobů. Mezi cílové segmenty, ve kterých najde toto zařízení uplatnění, patří například policie, záchranné složky, vládní agentury, obrana, terénní pracovníci nebo údržbáři a servisní technici v oblasti služeb a telekomunikace. Náš nejnovější odpojitelný notebook typu 2v1 vzešel z těch největších bestsellerů, tedy ze zařízení Panasonic Toughbook CF-31 a CF-20. Je navíc první vlnou notebooků využívajících poslední generací procesoru Intel® CoreTM vProTM, která se stará o špičkový výkon a spolupracuje se systémem Windows 10 Pro (k dispozici je také v downgradované variantě se systémem Windows 7 Professional).  V zájmu splnění potřeb pracovníků disponuje celou řadu firemních rozhraní s dalšími volitelnými variantami. U tohoto tabletu se jedná například o USB 3.0, HDMI, LAN, mikro SD-XC a port pro náhlavní soupravu. Na doku klávesnice najdete 2x port USB 3.0, USB 2.0, LAN, Serial, HDMI, SD-XC a VGA. Z dalších konfiguračních variant tabletu můžeme zmínit například port USB 2.0, sériový port, čtečku čárových kódů, čtečku inteligentních karet, bezkontaktní čtečku inteligentních karet a čtečku otisků prstů.

Dva modely

Zařízení Panasonic Toughbook CF-33 se vyznačuje displejem pro práci v dešti i v rukavicích a bohatým příslušenstvím. K dispozici jsou dva modely, odpojitelný notebook CF-33 typu 2v1 (tablet s dokovací stanicí pro klávesnici) nebo tablet CF-33 (pouze tablet), dále pak volitelný dokovací adaptér do vozidel pro stávající dokovací stanice k modelu CF-31, který zajišťuje zpětnou kompatibilitu s dokovacími stanicemi svých předchůdců.

Delší výdrž

Životnost se dá prodloužit díky dvěma bateriím s možností výměny za provozu. To ocení zejména mobilní pracovníci s omezeným přístupem k napájení. Možnost výměny baterie za provozu tedy u modelu Panasonic Toughbook CF-33 umožňuje dlouhodobý chod.

Vysoká flexibilita

Model Panasonic Toughbok CF-33 se vyznačuje šesti různými provozními režimy a snoubí v sobě to nejlepší ze světa notebooků a tabletů pro firemní použití. Ze zařízení lze buď odpojit tablet, nebo jej používat jako standardní notebook.

Jednou z klíčových vlastností modelu CF-33 je komplexní škála průmyslových portů a doplňkového příslušenství, která mu poskytuje maximální flexibilitu bez ohledu na situaci.

Velikost a jas displeje

Zařízení Panasonic Toughbook CF-33 je vybaveno kapacitním displejem Dual touch QHD (rozlišení 2160 x 1440 pixelů) s uhlopříčkou 12 palců, který dokáže zachytit dotyk 10 prstů. Displej lze používat venku na pronikavém slunci i v prudkém dešti. Poměr stran 3:2 ocení zejména mobilní terénní pracovníci při zobrazování firemních aplikací, případně policisté v oblasti počítačového dispečinku. Zařízení je vhodné i pro pracovníky, kteří musejí ovládat dotykové displeje v rukavicích. Díky modernímu panelu o jasu 1200 cd/m² je kvalita zobrazování na velmi vysoké úrovni. Mezi doplňkovým příslušenstvím nechybí ani elektronický stylus se stupněm krytí IP55. Ten ocení zejména pracovníci, kterým jde o vysokou přesnost psaní, kreslení či podepisování bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Špičkový výkon

O chod modelu Panasonic Toughbook CF-33 se stará nejnovější technologie Intel®, která přináší výkon, jaký zákazníci potřebují, a zároveň zajišťuje dlouhý a stabilní životní cyklus v nadcházejících letech.  Toughbook CF-33 v konfiguraci se 7. generací procesoru Intel Core se prodává se systémem Windows 10 Pro, a pro zákazníky, kteří ještě přechod na Windows 10 neuskutečnili, je v konfiguraci se 6. generací procesoru Intel připravena i downgradovaná varianta se systémem Windows 7 Professional. Zařízení Toughbook CF-33 se systémem Windows 10 Pro se dodává s procesorem Intel® i5-7300U, 8 GB RAM (projektové varianty se 4 GB a 16 GB) a SSD diskem o kapacitě 256 GB (projektové varianty se 128 GB a 512 GB).  

Efektivní komunikátor

Zařízení Panasonic Toughbook CF-33 disponuje 2Mpx kamerou se stereo mikrofonem a 8Mpx zadní kamerou pro pořizování fotodokumentace, která umožňuje snadné sdílení snímků s ostatními pracovníky v terénu. V zájmu zajištění plynulého spojení s firmou je u modelu CF-33 k dispozici také varianta 4G LTE zajišťující komunikaci s kanceláří a systémy pro řízení pracovníků, a dále varianta pro U-Blox NEO-M8 GPS zajišťující přesnou navigaci.

Podpora ekosystémů

K odpojitelnému notebooku Panasonic Toughbook CF-33 typu 2v1 bude po uvedení na trh k dispozici kompletní škála podpůrného příslušenství, které maximalizuje produktivitu mobilních pracovníků na cestách i v kanceláři.

Tenká a účelová dokovací stanice do vozidel je opatřena nejen průchodkami pro anténu, aby se ve vozidle zajistil signál o co největší síle, ale i replikací všech portů, aby uživatelé při dokování nepřišli o žádnou funkci. V době, kdy je základna s klávesnicí v doku, lze tablet odpojit. Zařízení lze také uzamknout v režimu uskladnění. Zařízení tak zůstane v bezpečí, přičemž uzamčení lze provést i během provozu a zároveň používat funkce předávání úkolů nebo využívat GPS.

Díky tenkému replikátoru portů lze odpojitelný notebook Panasonic Toughbook CF-33 2v1 používat také jako vysoce výkonný desktopový počítač. Nabíjecí zařízení na čtyři baterie najde ideální využití ve velkých společnostech, kde se díky možnosti nabíjet více baterií najednou zkrátí délka pracovních výpadků.

Odolnost při zachování použitelnosti

Panasonic Toughbook CF-33 navazuje na odolnost předchozích modelů. Jeho tělo je vyrobeno ze slitiny hořčíku, vyznačuje se stupněm krytí IP65 a odolností vůči pádu až ze 120 cm*2. Je tedy ideální do každého venkovního prostředí. Taková mobilita, jaká je k vidění u této nejnovější generace Toughbooků, tu ještě nebyla. V režimu notebooku váží pouhých 2,761 kg a v režimu odpojitelného tabletu 1,527 kg.

Ceny a dostupnost pro Evropu

Panasonic Toughbook CF-33 se dodává se standardní tříletou zárukou a bude v prodeji od 2. čtvrtletí roku 2017. Odpojitelný notebook Toughbook CF-33 typu 2v1 bude stát 3 552 EUR bez DPH a samostatný tableta Toughbook CF-33 za 2 992 EUR bez DPH.

*1 Ke dni 27. února 2017.

*2 Testováno v závodě společnosti Panasonic.
O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 55,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2015. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/.