Samsung Electronics dokončil akvizici společnosti HARMAN

Praha, 13. března 2017 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. oznámila, že dokončila již dříve ohlášenou akvizici společnosti Harman International Industries, Incorporated. Podle podmínek dohody o fúzi obdrží akcionáři společnosti HARMAN 112 USD za akcii v hotovosti. Dokončení transakce navazuje na splnění všech podmínek nutných k jejímu uzavření, včetně jejího schválení ze strany společnosti HARMAN a získání všech potřebných povolení od regulačních úřadů ve Spojených státech a v některých zahraničních jurisdikcích.  (TZ)

„Dnešní den je pro nás historickým mezníkem. Uzavřením této transakce se otevírá cesta k vytvoření významných příležitostí k růstu a k zajištění větších výhod pro zákazníky po celém světě,“ prohlásil Young Sohn, prezident a hlavní stratég společnosti Samsung Electronics a předseda představenstva společnosti HARMAN, a dodal: „V oblasti automobilového průmyslu vidíme transformační příležitosti – a vidíme budoucnost, v níž budou automobily, domácnosti, mobilní zařízení i pracoviště neoddělitelně propojeny s životním stylem. Vedoucí postavení společností Samsung a HARMAN v těchto odvětvích nás předurčuje k tomu, abychom se pro OEM zákazníky stali klíčovým partnerem. Spojení věhlasných značek a schopností společnosti HARMAN v oblasti audiosystémů s předními zobrazovacími technologiemi společnosti Samsung přinese zákazníkům i profesionálům lepší audiovizuální zážitek. Především jsme ale nadšení z naší společné vize, z podobností našich podnikových kultur založených na inovacích a z přidané hodnoty, kterou pro zákazníky vytváříme. Těšíme se na spolupráci se všemi zaměstnanci společnosti HARMAN při uskutečňování naší vize.“

„Máme obrovskou radost, že jsme tuto transakci, která poskytuje významnou finanční hodnotu našim akcionářům, výhody našim zákazníkům a nové příležitosti našim zaměstnancům, dokončili,“ uvedl Dinesh Paliwal, prezident a generální ředitel společnosti HARMAN. „Společnost Samsung sdílí naše odhodlání stavět na první místo vždy zákazníka a naši kulturu založenou na rychlosti, inovacích a realizaci vytyčených cílů.  Samsung otevírá společnosti HARMAN přístup k rozsáhlým obchodním příležitostem, zavedené platformě a doplňkovým technologiím, což oběma společnostem umožní zrychlit růst a posílit naše vedoucí postavení na automobilovém trhu, v oblasti inteligentních audiosystémů a propojených technologií. Uvědomujeme si, jakou důležitost má v dnešním stále propojenějším světě a především v automobilovém sektoru partnerství, a jsme připraveni maximálně využít možností daných spojením našich pracovních týmů i zdrojů, abychom našim zákazníkům dokázali nabídnout ještě větší hodnotu. V těsné spolupráci s výrobci automobilů a dalšími technologickými firmami se budou společnosti Samsung a HARMAN podílet na definování a směrování budoucnosti automobilového sektoru.”

V souvislosti s dokončením transakce bude obchodování kmenových akcií společnosti HARMAN ukončeno ke dni 13. března 2017 před otevřením trhů a tyto akcie budou vyřazeny ze seznamu akcií kótovaných na Newyorské burze cenných papírů (NYSE). HARMAN bude fungovat jako samostatná dceřiná společnost skupiny Samsung pod dohledem představenstva, jehož předsedou bude Y. Sohn. V pozici generálního ředitele společnosti HARMAN zůstane D. Paliwal, který bude i nadále spolu se svým managementem společnost řídit a zůstane také členem představenstva. Společnost Samsung ponechá ve společnosti HARMAN její stávající zaměstnance a beze změny zůstane také ústředí společnosti, její výrobní závody a používané značky spotřební a profesionální audiotechniky.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Novinky naleznete v Samsung Newsroom na stránkách news.samsung.com.

O společnosti HARMAN

Společnost HARMAN (harman.com) se zabývá vývojem a výrobou propojených produktů a řešení určených pro výrobce automobilů, spotřebitele a firmy po celém světě včetně propojených systémů určených pro automobily, audiovizuálních systémů, řešení pro průmyslovou automatizaci a služeb postavených na konektivitě.  Společnost HARMAN, jejíž portfolio zahrnuje uznávané značky jako AKG®, Harman Kardon®, Infinity®, JBL®, Lexicon®, Mark Levinson® a Revel®, má vysoké renomé u milovníků hudby, hudebníků i provozovatelů zábavních zařízení po celém světě. V současné době jezdí po silnicích více než 25 milionů automobilů vybavených audiosystémy a infotainmentovými systémy značky HARMAN. Softwarové služby poskytované společností HARMAN využívají miliardy mobilních zařízení, která jsou připojena, integrována a zabezpečena napříč všemi platformami bez ohledu na to, zda se jedná o zařízení používaná doma či v zaměstnání, v automobilu či na mobilním zařízení. HARMAN celkově zaměstnává přibližně 30 000 pracovníků v provozech v Severní i Jižní Americe, Evropě a Asii.