Brněnské Kiwi.com zvýšilo loni tržby čtyřikrát na rekordních 8 mld. Kč, zaměstnává už téměř 1000 lidí

Brno, 14. března 2017 – Vyhledávač letenek Kiwi.com dosáhl v roce 2016 obratu více než 8 miliard korun. Oproti loňskému roku tak zvýšil své tržby o 400 procent. Zisk společnosti před zdaněním a odpisy převyšuje 150 milionů korun. Brněnská firma se tak řadí na špici mezi největší tuzemské prodejce letenek, celkem jich v roce 2016 celosvětově prodala téměř tři a půl miliónu. Zároveň patří s téměř 1000 zaměstnanci k největším zaměstnavatelům v regionu. (TZ)

„V roce 2016 se nám povedlo znovu růst o stovky procent v obratu i v počtu zaměstnanců. Díky strategickým partnerstvím jsme nejsilněji rostli především v USA a ve Velké Británii. Silnými regiony nadále zůstávají kromě Severní Ameriky, také Severní a Západní Evropa, nadále rostou asijské trhy. Příští rok plánujeme další růst s tím, že bychom rádi dosáhli tržeb miliardy eur,“ uvádí Oliver Dlouhý, zakladatel Kiwi.com.

Kiwi.com zaznamenalo silný růst tržeb během celého roku. Nejsilnějším měsícem se však navzdory předpokládanému sezonnímu poklesu v cestovním ruchu stal prosinec. Historického maxima dosáhly měsíční tržby, které se vyšplhaly na téměř miliardu korun, i počet prodaných letenek, který atakoval čtvrt milionu.

„Pokud udržíme podobný růst na trzích v Severní Americe a Evropě, na konci letošního roku bychom mohli dosahovat obratu přes tři miliony eur za den s cílem dosáhnout miliardy eur za letošní rok,” doplňuje Oliver Dlouhý.

Přestože se Kiwi.com potýká stejně jako většina firem v České republice s nedostatkem zkušených a kvalifikovaných lidí, daří se obstojně naplňovat náborové cíle.

„Na začátku loňského roku jsme měli 400 zaměstnanců, na konci roku 2016 jsme zaměstnávali dvakrát tolik, více něž 800 lidí. Nové posily jsme nabrali především do zákaznického centra, kde potřebujeme lidi, kteří umí výborně komunikovat a bez problémů se domluví s našimi zákazníky aspoň v jednom z cizích jazyků. K výraznému nárůstu došlo také v oddělení vývoje produktu, kam se kvalitní lidé hledají vůbec nejhůře,“ uvedla personální ředitelka Kiwi.com Kateřina Gábová.

Kromě náboru do kanceláří v domovském Brně Kiwi.com otevřelo nová zákaznická centra na ostrově Fiji a v Jižní Africe. Celkem brněnský startup outsourcuje více než 150 zaměstnanců.

Informace o Kiwi.com

Kiwi.com je inovativní celosvětový vyhledávač letenek, který se zaměřuje na kombinace nespolupracujících aerolinek, kde je schopen díky vlastnímu vyspělému technickému řešení vyhledávat unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek, které následně prodává se zárukou na navazující lety.

Kiwi.com patří k nejrychleji rostoucím technologickým firmám v regionu. První prodeje letenek zrealizoval v březnu roku 2013 v jednotkách kusů, zatímco dnes jeho měsíční obrat dosahuje téměř miliardy korun. Meziměsíční růst obratu tak dosahuje desítek procent.

„Od počátku nechápeme Kiwi.com jako prostého prodejce letenek, ale jako službu. Chceme našim zákazníkům přinést takové kombinace možností leteckých spojení, které standardní vyhledávače nenabízejí a které jsou navíc příznivé pro zákazníkovu peněženku,“ tvrdí zakladatel Kiwi.com, Oliver Dlouhý.