Studie IDC: 45 % organizací chce investovat do modernizace sítě. Cisco reaguje rozšířením architektury Cisco DNA

Praha 21. března 2017 – Podle nové studie analytické společnosti IDC 45 % organizací očekává, že během následujících dvou let nasadí moderní a automatizované sítě. To znamená, že tempo nasazení těchto sítí se v příštích letech ztrojnásobí. Na tyto trendy reaguje společnost Cisco a oznámila další rozšíření své síťové architektury Cisco DNA. Cisco představuje novou hardwarovou platformu a síťové služby, které zákazníkům umožňují rozšířit virtualizaci sítě i do jejich poboček a tím zrychlit jejich fungování. Kromě toho nabízí také nové bezpečnostní funkce, které zvyšují viditelnost sítě a umožňují lepší kontrolu nad provozem v ní. (TZ)

Provoz automatizovaných sítí se už u podniků, které je zavedly, projevují. Tyto závěry přinesla studie IDC, která mapovala digitální připravenost podnikových sítí. Firmy, které do nich již investovaly, zaznamenávají 2x až 3x rychlejší nárůst tržeb, vyšší retenci zákazníků a v konečném důsledku také zisky. Tempo nasazení moderních sítí je mezi středními a velkými podniky srovnatelné. Výzkumu se zúčastnilo 2054 středních a velkých podniků v západní Evropě, Asii a Americe.

Rozšíření architektury DNA: virtualizované a bezpečné sítě

Naprostá většina dnešních sítí byla vytvořena tak, aby poskytovala rychlé a spolehlivé připojení. Tyto tradiční sítě ale nedokážou čelit sofistikovaným kybernetickým hrozbám ani vyhovět nárokům dnešních mobilních pracovníků, kteří využívají zařízení internetu věcí a nové cloudové aplikace. Cisco DNA umožňuje podnikům rozšířit síťové služby jako směrování nebo zabezpečení na široké spektrum platforem v pobočkových a kampusových sítích, kolokačních centrech a ve veřejném cloudu. Cisco je tak prvním dodavatelem, který nabízí softwarově definovanou segmentaci od sítě přes koncové body až po cloud.

Nasazení služby během několika minut

Společnost Cisco se buduje v oblasti virtualizace nejširší portfolio řešení. Staví přitom na dvou technologiích:

  • Platforma pro virtualizaci funkcí podnikových sítí (NFV) je nová technologie, která zvyšuje flexibilitu a zrychluje fungování sítí ve vzdálených lokalitách pomocí virtualizace pobočkových síťových služeb. Společnost Cisco představuje novou, účelově vytvořenou platformu pro pobočky – Cisco Enterprise Network Compute System (ENCS řady 5400). Ta pomáhá zákazníkům urychlit zavádění podnikové NFV. ENCS zákazníkům umožňuje dynamicky rozšířit směrování, zabezpečení, optimalizaci WAN a další síťové služby do jejich pobočkových prostředí.
  • Virtualizace síťového perimetru: nové řešení Cisco Secure Agile Exchange virtualizuje perimetr sítě a rozšiřuje jej do kolokačních center. To podnikům umožňuje dynamicky připojovat zákazníky, zaměstnance a partnery pomocí virtualizovaných on-demand síťových služeb.

Lepší viditelnost hrozeb

Viditelnost sítě a analýza provozu v ní výrazně usnadňuje odhalení známých i nových hrozeb. Díky Cisco DNA se síť může stát důležitým spojencem v ochraně podnikových zařízení.

Nové bezpečnostní funkce architektury Cisco DNA zaručují:

    • Viditelnost sítě a kontrolu provozu: řešení Cisco Identity Services Engine (ISE) pro bezpečný přístup do sítě poskytuje přehled o zařízeních a uživatelích v ní a umožňuje kontrolu jejich aktivit. Verze ISE 2.2 nabízí podstatně lepší přehled o aplikacích na koncových zařízeních, včetně detekce anomálií v jejich chování.

 

  • Softwarově definovaná segmentace: nová verze produktu Cisco TrustSec  poskytuje softwarově definovanou segmentaci sloužící k izolaci úspěšných útoků a omezení pohybu hrozeb v síti. Tato segmentace urychluje zavádění změn v bezpečnostních pravidlech o 98 % v porovnání s tradičními metodami. Zároveň snižuje čas na provoz až o 80 %. Řešení TrustSec 6.1 je nyní k dispozici pro celé portfolio síťových produktů společnosti Cisco a je integrováno s infrastrukturou Cisco ACI. TrustSec tedy umožňuje dynamickou segmentaci kdekoli v síti, od jejího okraje až po datové centrum a cloud.

Společnost Cisco také představuje několik nástrojů, které pomáhají zákazníkům s digitální transformací jejich organizace. Nástroje pro vyhodnocení stavu sítě pomáhají zákazníkům zjistit, v jaké fázi digitální transformace se nachází, sestavit plán dalšího postupu a pochopit obchodní přínosy. Cisco rovněž zavádí nové poradenské služby DNA Advisory Services, které podnikům nabídnou odbornou pomoc s formulováním individuální strategie, která bude odpovídat jejich konkrétním cílům.

 

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.