TP-Link uvádí na trh nový univerzální VDSL2 modem s dvoupásmovým gigabitovým Wi-Fi routerem

Česká republika, Praha – 24. března 2017 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, představuje na českém trhu nový VDSL/ADSL modem Archer VR400 s dvoupásmovým gigabitovým Wi-Fi routerem s funkcemi tiskového a mediální serveru se sdíleným datovým úložištěm. Jedná se první VDSL2 modem značky TP-Link s podporou bezdrátového standardu 802.11ac na českém trhu. (TZ)

Modem s routerem TP-Link VR400 je univerzální víceúčelové zařízení určené pro připojení k internetu a vytvoření domácí počítačové sítě jak s bezdrátovými, tak
i kabelem připojovanými zařízeními – od počítačů přes mobilní telefony po herní konzole a chytré televize. Připojení k internetu je možné volit ze tří způsobů: VDSL2 (kompatibilní s ADSL2+/ADSL2/ADSL) s rychlostí až 100 Mbit/s oběma směry, Ethernet WAN pro připojení ke kabelovým nebo optickým modemům, případně pomocí mobilního USB modemu pro sítě 3G/4G (spíše jako záložní řešení).

Síť Wi-Fi je založena na nejnovějším standardu 802.11ac a nabízí celkovou přenosovou rychlost až 1,2 Gbit/s – 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz, které podporují všechna běžná bezdrátová zařízení včetně starších modelů, a 867 Mbit/s v méně vytíženém pásmu 5 GHz. Rychlost je dostačující i pro streamování videa ve vysoké kvalitě, síťové hry, zálohování dat a další úlohy náročné na přenosovou kapacitu. Připojení je možné
i prostřednictvím čtyř gigabitových LAN portů určených pro zařízení, která nejsou vybavená vlastním Wi-Fi modulem.

Modem VR400 je vybavený také multifunkčním portem typu USB 2.0, k němuž lze vedle zmiňovaného mobilního USB modemu připojit sdílenou tiskárnu nebo externí pevný disk jako síťové datové úložiště, lze přistupovat i vzdáleně díky funkci FTP serveru.

Modem/router Archer VR400 lze nastavit a zprovoznit během několika minut díky intuitivnímu webovému rozhraní dostupnému z libovolného počítače v síti nebo mobilní aplikaci Tether pro zařízení s operačními systémy iOS nebo Android. Pomocí této aplikace lze spravovat veškerá nastavení včetně rodičovské kontroly a sdílení médií.

Klíčové vlastnosti:

  • Připojení k internetu pomocí VDSL/ADSL, Ethernet WAN nebo mobilního modemu 3G/4G
  • První VDSL2 modem TP-Link s dvoupásmovým Wi-Fi routerem standardu AC
  • Možnost sdílení souborů, multimédií a tiskáren
  • Kvalitní zabezpečení díky silnému šifrování a funkcím jako rodičovská kontrola, oddělená síť pro hosty
  • Tři vysoce výkonné externí antény a technologie tvarování paprsku zajišťují velký dosah a vysokou kvalitu připojení

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.  Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení s tržním podílem ve výši 45,9 % (Q1 – 2016) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.
Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.