První modely Xiaomi Redmi Note 4 a 4A přicházejí s českým LTE

TISKOVÁ ZPRÁVA – Praha (27. 3. 2017) Čtvrtá generace populárních modelů Xiaomi Redmi s nadprůměrnou výdrží a v plné české lokalizaci má na našem trhu první zástupce s podporou českého LTE.  (TZ)

První modely 4. generace telefonů Xiaomi Redmi s podporou LTE band20 – pásma, kterým operátoři pokrývají část českého území mimo větší města, má nyní v nabídce největší český e-shop, Alza.cz. Prvními dostupnými modely jsou Xiaomi Redmi Note 4 a Redmi 4A.

Nové modely s českým LTE si zachovávají celokovové tělo, Redmi Note 4 má navíc čtečku otisků prstů pro vyšší zabezpečení a rychlejší odemykání. Dostupné jsou varianty Note 4 32 GB ve zlaté a šedé barvě a Redmi 4A 16 GB i 32 GB v gold, případně rose gold.

Oba mají 5Mpx přední a 13Mpx zadní fotoaparát se světelností f/2,2 a LED bleskem pro případ nepříznivých světelných podmínek. Nadprůměrnou výdrž zajišťuje baterie s dvojnásobnou kapacitou v porovnání s jinými smartphony (4 100 mAh, model Redmi 4A pak 3 120 mAh).

Operační systém Android 6.0 Marshmallow doplňuje uživatelsky přívětivá nadstavba MIUI ve verzi 8. Lokalizaci ROM do českého a slovenského jazyka zajišťuje komunita MIUI Czech & Slovak.

Servisní služby pro tyto telefony poskytuje MiPoint, který je výhradním partnerem česko-slovenské komunity MIUI Czech & Slovak. Spolu s komunitou se podílí na vývoji české mutace nadstavby MIUI. Dodavatelem smartphonů Xiaomi pro Alza.cz je společnost Stark Distribution. Velkoobchodním partnerem je společnost SWS.

Koncová cena Xiaomi Redmi 4A 16 GB činí 3 989 Kč s DPH (32 GB verze pak 4 990 Kč s DPH)

Koncová cena Xiaomi Redmi Note 4 32 GB činí 6 790 Kč s DPH.

O společnosti Stark Distribution
Společnost Stark Distribution je dovozce a velkoprodejce mobilních telefonů s mnohaletými globálními zkušenostmi a zároveň jedním z nejvýraznějších subjektů dovážejících na český trh čínské mobilní značky. Prostřednictvím spolupráce s českou a slovenskou komunitou MIUI se aktivně podílí na propagaci a podpoře značky Xiaomi v Evropě.

O komunitě MIUI
MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage XIAOMI.com pro Českou a Slovenskou republiku, která zajišťuje překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechna Xiaomi zařízení. Veškeré překlady jsou chráněny licencí Creative Commons 3.0.

O Xiaomi
Beijing Xiaomi Technology Co., Ltd je čínský výrobce smartphonů a spotřební elektroniky a zároveň autor jedné z nejoblíbenější a nejkomunitnější verze Android ROM s názvem MIUI. Xiaomi má přes tři tisíce zaměstnanců a v roce 2014 se dle oficiálního žebříčku stala třetí nejinovativnější společností světa. Tentýž rok společnost koupila doménu mi.com za rekordních 3,6 milionů amerických dolarů, čímž potvrdila ambice stát se významným globálním brandem. Xiaomi je druhá nejprodávanější značka mobilních telefonů v Číně a TOP 5 na celém světě.