IKEA představuje svůj první digitální výrobek – aplikaci k ovládání osvětlení

30. 3. 2017, Praha – 1. dubna IKEA dělá další krok směrem k chytrému bydlení. Představuje svůj zcela první digitální produkt z oblasti bytového zařízení. Aplikace TRÅDFRI umožní lidem navrhnout si osvětlení, jaké chtějí, prostřednictvím telefonu nebo tabletu. Aplikace je součástí kolekce chytrého osvětlení, která umožňuje regulovat intenzitu světla, měnit teplé světlo na studené, ovládat osvětlení na dálku a nastavit si světlo podle osobní potřeby. (TZ)

Chytré osvětlení umožňuje lidem přizpůsobit světlo v místnosti činnostem, kterým se věnují, a vytvořit tak příjemnou atmosféru. Použitá technologie už existuje několik let, ale dosud se příliš nerozšířila. Z návštěv domácností a zákaznických průzkumů vyplynuly pro společnost IKEA dvě hlavní výzvy, které bylo třeba vyřešit, aby chytré osvětlení mohlo být dostupné pro co nejvíce lidí:

„Z průzkumu jsme zjistili, že lidé stávající technologii považují za příliš drahou a příliš komplikovanou. Poučili jsme se z toho a rozhodli jsme se vyrobit chytré osvětlení, které se bude snadno používat a bude cenově dostupné,“ vysvětluje Björn Block, Business Leader pro oblast IKEA Home Smart.

Od října 2016 IKEA testovala prodej vybraných produktů chytrého osvětlení na čtyřech svých trzích. Jednalo se například o žárovky LED, osvětlovací panely LED a osvětlovací dvířka LED. Od 1. dubna budou všechny výrobky z kolekce chytrého osvětlení v prodeji ve všech obchodních domech IKEA v Evropě a Severní Americe. Patří k nim ještě několik novinek, jako jsou bezdrátové stmívače, pohybové senzory, brána a aplikace.

Zapojit chytré osvětlení IKEA je snadné, k instalaci není nutné volat elektrikáře. Stačí jen vyměnit běžnou žárovku za žárovku LED TRÅDFRI. Prostřednictvím datové brány
a aplikace TRÅDFRI si lidé mohou navrhovat osvětlení v místnosti, regulovat intenzitu světla, přepínat teplé světlo na studené ve třech krocích a nastavením světla měnit náladu v místnosti.

„S aplikací si například můžete vybrat vhodné světlo pro časné ráno, jiné nastavení pro pozdní večer a třetí typ na vaření nebo práci. Snažili jsme se, aby používání aplikace bylo co nejjednodušší,“ říká Björn Block.

Rychlé osvětlení znamená další krok v projektu IKEA Home Smart, který IKEA zahájila prodejem bezdrátových nabíječek mobilních telefonů v roce 2015. IKEA vidí v oblasti řešení pro chytrou domácnost velký potenciál. V dalších letech uvede na trh nové chytré doplňky, které si zákazníci mohou přidat ke svým stávajícím řešením.

„Cílem IKEA Home Smart není vynalézat šikovné věcičky. Naším cílem je přidat další funkce celému našemu sortimentu tím, že do naší nabídky bytového zařízení zabudujeme moderní technologie,“ říká Jeanette Skjelmose, manažerka pro oblast osvětlení a IKEA Home Smart.

Kolekce Chytré osvětlení zahrnuje:

žárovky LED TRÅDFRI, dálkové ovládání TRÅDFRI, bránu a aplikaci TRÅDFRI, pohybový senzor TRÅDFRI, několik stmívačů, osvětlovací panely LED FLOALT, osvětlovací dvířka LED SURTE a JORMLIEN ke skříňkám BESTÅ a kuchyňským skříňkám METOD.

##

 

www.IKEA.cz

www.facebook.com/IKEAceska?ref=stream

www.youtube.com/user/ikeaceskarepublika

###

Tiskové materiály najdete na adrese www.IKEA.com/ms/cs_CZ/pressroom, fotografie a další tiskové materiály IKEA najdete v PR Galerii. V případě, že nejste zaregistrovaní, stačí tak jednoduchým a rychlým krokem učinit.

IKEA

Vizí IKEA Group je vytvářet lepší každodenní život pro mnoho lidí pomocí nabídky dobře navrženého, funkčního, dostupného a vysoce kvalitního bytového zařízení, vyrobeného s ohledem na lidi i životní prostředí. IKEA Group má 340 obchodních domů ve 28 zemích, fungujících na základě franšízy udělené Inter IKEA Systems B.V. Více než 40 dalších obchodních domů pak funguje na základě franšízy mimo IKEA Group. Během finančního roku 2016 navštívilo obchodní domy IKEA Group více než 783 milionů návštěvníků, návštěvnost stránek www.IKEA.com dosáhla 2,1 miliardy. Více informací naleznete na www.IKEA.com.

 

###