Nejprestižnější cenu za design získalo lůžko od BORCAD Medical, člena skupiny LINET Group SE

Porodnické lůžko AVE 2 z portfolia společnosti BORCAD Medical získalo nejprestižnější ocenění Red Dot Award 2017, které se každoročně uděluje v oblasti designu. Lůžko uspělo v kategorii medicínský nábytek, kde bylo několika desítkami porotců vyhodnoceno jako nejlepší.

Inovativní porodní lůžko AVE 2 je výjimečné v mnoha ohledech. Jeho devízou není jen propracovaný design. Přináší rodičce maximální bezpečí a komfort. Pro zdravotníky je lůžko spolehlivým a praktickým pomocníkem, který zkvalitňuje a usnadňuje péči o rodičku ve všech fázích porodu.

„Ceny si velmi vážíme. Není lehké skloubit design medicínského nábytku s jeho očekávanou funkčností. To se ale designérům panu Španihelovi a panu Šipulovi opravdu povedlo,“ komentuje úspěch Josef Novák, produktový manažer společnosti BORCAD Medical, a dodává: „Velký dík ale samozřejmě patří všem, kdo se na tvorbě lůžka podíleli. Neměli bychom opomenout ani konstrukčního ředitele Petra Míla. Pevně věříme, že toto ocenění jen utvrdí našeho zákazníka ve správném výběru. Myslím, že jsme ziskem Red Dot Award 2017 dokázali, že jako výrobci lpíme na preciznosti a nejvyšší kvalitě.“ Není to poprvé, kdy BORCAD Medical uspěl se svým výrobkem v tomto nejvýznamnějším celosvětovém designovém klání. Ocenění Red Dot Award získalo v roce 2011 rovněž gynekologické křeslo GRACIE.

Od podzimu 2016 je společnost BORCAD Medical a.s. součástí LINET Group SE, která převzala většinový podíl jejích akcií. Produktové řady LINETu se tak rozšířily o vysoce specializované portfolio obsahující porodní postele, gynekologická, transportní a dialyzační křesla.

O lůžku AVE 2

Porodnické lůžko AVE 2 má mnoho funkcí, které rodičce usnadní porod a personálu zase péči o ni. Díky široké paletě příslušenství a flexibilitě nastavení lůžka navíc může rodička zvolit klasický či alternativní způsob porodu. Jednoduchý otočný mechanismus umožňuje zasunout podnožní díl pod lůžko pro urychlení a usnadnění vlastního porodu. Odklopení nožních podpěr zase usnadňuje přístup zdravotnického personálu k rodičce. Unikátní oválný tvar ložné plochy je vhodný pro hladký průběh porodu a zároveň vytváří potřebný prostor pro přístup porodníka k pánevní oblasti rodičky. Inovativní teleskopické řešení konstrukce lůžka umožňuje velké rozpětí v nastavení výšky. Postranní madla s vnitřním panelem pro elektrické ovládání lze v případě potřeby snadno otočit a zasunout. Lůžko disponuje integrovaným řídicím panelem s intuitivním ovládáním pro zdravotnický personál. Vysoký hygienický standard a kompaktní konstrukce dílů ložné plochy s plastovým krytem podvozku lůžka navíc snižují čas nutný na vyčištění lůžka.

LINET Group

LINET Group je největším evropským dodavatelem inovativních, vysoce kvalitních zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, nábytku i kompletních řešení pro nemocnice a pečovatelská zařízení. Holding sídlí v nizozemském Dordrechtu a zaměstnává bezmála 1500 lidí. Své produkty vyrábí ve dvou závodech – v německém Wickede a ve Slaném, odkud je vyváží do více než sta zemí po celém světě. Firma si svůj stabilní organický růst udržuje díky schopnosti přinášet nové výrobky maximálně přizpůsobené potřebám zákazníků. Jejich konkurenční výhoda vychází zejména z prověřené kombinace technologického a designového know-how a z efektivních výrobních procesů. Pro sofistikovaná a vysoce kvalitní řešení značky LINET se dosud rozhodly stovky prestižních univerzitních nemocnic a pečovatelských zařízení. LINET Group na globálním trhu působí prostřednictvím dceřiných společností v Evropě, v USA a v Latinské Americe. K dispozici má také rozsáhlou síť partnerských distribučních společností. Více na www.linet.cz.