OVH oznamuje záměr převzít od VMware cloudovou divizi vCloud Air

Palo Alto/Reston/Praha – 12. dubna 2017 – Společnost VMware, přední světový dodavatel cloudové infrastruktury a řešení pro podnikovou mobilitu, a společnost OVH, globální poskytovatel škálovatelných cloudových služeb, dnes oznámily, že OVH zamýšlí převzít divizi VMware vCloud Air. Podrobnosti o finanční stránce transakce, jejíž uzavření se očekává ve druhém čtvrtletí tohoto roku, nebyly zveřejněny.

vCloud Air je cloudová služba společnosti VMware založená na softwarovém datovém centru, určená specificky pro potřeby podniků, jimž nabízí bezpečné hybridní cloudové prostředí.  Nedávné představení (informace je v anglickém jazyce) obousměrné migrace do cloudu bez přerušení provozu a hybridní architektury DMZ (demilitarised zone) umožnilo zákazníkům zrychlit tempo přechodu na cloud a zároveň udržet patřičnou míru bezpečnosti, souladu s předpisy a kontrolu. Od svého vzniku slouží vCloud Air významným firmám z různých oborů, které přechází na hybridní cloudové prostředí.

Společnost VMware zároveň potvrdila svůj dřívější odhad vývoje hospodaření za 1. čtvrtletí a celý účetní rok 2018.

Společnost VMware se začala postupně ve své obchodní strategii zaměřovat na poskytování hybridního a tzv. cross-cloudového softwaru a služeb.  Jako další vývojový krok VMware přenechá společnosti OVH datová centra vCloud Air, zákazníky, kteří je využívají, a týmy podpory v USA a Evropě.  Po dokončení převzetí bude OVH provozovat službu jako „vCloud Air Powered by OVH“, bude nadále využívat hybridní cloudovou infrastrukturu VMware a bude úzce spolupracovat se společností VMware při uvádění služeb na trh a poskytování zákaznické podpory u tří osvědčených způsobů využití vCloud Air: rozšiřování, konsolidace a obnově datových center.

„Dovolujeme si oznámit další fázi vývoje divize vCloud Air. Se společností OVH již delší dobu úspěšně spolupracujeme a považujeme tuto akvizici za prohloubení našeho partnerství a za přínos pro naše zákazníky a partnery. Zákazníci získají přístup ke globálnímu zázemí společnosti OVH a špičkové zákaznické podpoře, a přitom si zachovají výhody inovativní technologie VMware SDDC, na něž jsou zvyklí,“ říká Pat Gelsinger, CEO společnosti VMware. „Nadále hodláme poskytovat naši širší architekturu Cross-Cloud, která staví na strategii hybridního cloudu a umožňuje zákazníkům provozovat, spravovat, připojovat a zabezpečovat své aplikace mezi různými cloudy a zařízeními v rámci jednotného provozního prostředí.“

Společnost OVH je jedním z největších světových poskytovatelů cloudových služeb (informace jsou v anglickém jazyce). Má přes milion zákazníků a provozuje 260 000 serverů. Je dlouhodobým partnerem sítě VMware vCloud Air Network s více než 200 000 virtuálními stroji tisíců zákazníků, kteří provozují soukromý cloud VMware vSphere. Od společnosti VMware získala ocenění „Poskytovatel služeb roku“ v letech 2011-2014 a v roce 2016. Obě firmy spolupracovaly na uvedení softwarově definovaných datových center (SDDC) jako služby na trh v roce 2016. Pro zákazníky vCloud Air bude výhodou větší výběr z globálních datových center společnosti OVH na čtyřech kontinentech, vyšší rychlost a mobilita pracovních zátěží po tisících kilometrech optických sítí a 32 zastoupení firmy po celém světě.

„Společnost OVH je nejvýznamnějším poskytovatelem služeb soukromého cloudu v Evropě díky strategickému partnerství se společností VMware, které zahrnuje společný výzkum a vývoj a špičková řešení pro naše zákazníky,“ říká Octave Klaba, předseda představenstva a CEO společnosti OVH. „Díky této akvizici bude OVH moci nabídnout jedinečné možnosti pro rozsáhlé podnikové implementace, včetně široké podpory migrace a pokročilých hybridních funkcí pro virtuální datová centra. Prospěch z toho budou mít všichni naši klienti po celém světě.“

Společnost OVH nedávno oznámila (tisková zpráva je v anglickém jazyce) expanzi na americký trh, kdy rozšířila svoji globální síť vysoce výkonných, vodou chlazených ekologických datových center o dvě nová (tisková zpráva je v anglickém jazyce). Členy nově představeného týmu vedení jsou zkušení manažeři z oboru cloudového hostingu pod vedením Russella P. Reedera ve funkci prezidenta a CEO.

„Globální působnost společnosti OVH a technické inovace spolu s technologií společnosti VMware pro softwarově definovaná datová centra pro zákazníky představuje ekonomicky konkurenceschopnou variantu škálovatelného cloudu,“ říká R. Reeder. „Obě společnosti chtějí stávajícím zákazníkům vCloud Air poskytovat hladký přechod do cloudu, špičkovou podporu, lepší přístup k naší globální síti a moderní zelená datová centra.“

O společnosti OVH

Společnost OVH je globální poskytovatel cloudových služeb, který podnikům nabízí špičkový výkon a kvalitu. Provozní model je založený na vertikální integraci sítí, serverové technologie a zelených datových center jí umožňuje dosahovat vyšší nákladové efektivity, z čehož mají ve výsledku prospěch zákazníci. Má pod kontrolou všechny prvky svých globálních řešení a dokáže proto nabídnout nejvyšší výkon, nejpříznivější cenu, nejlepší zabezpečení a nejkvalitnější zákaznické služby v oboru. OVH US je dceřinou společností OVH Group, největšího evropského poskytovatele hostingových služeb, která má přes milion zákazníků ze 138 zemí čtyř kontinentů. Zákazníci OVH US se připojují ke globální síti s 26 datovými centry, 32 zastoupeními a tisíci kilometrů páteřní optické sítě. Další informace o OVH US (v anglickém jazyce).

O společnosti VMware 
VMware je přední světový poskytovatel cloudové infrastruktury a řešení pro podnikovou mobilitu, který zákazníkům pomáhá urychlit proces digitální transformace. VMware umožňuje podnikům pomocí architektury VMware Cross-Cloud Architecture a řešení pro datová centra, mobilitu a bezpečnost adoptovat softwarově definovaný přístup k IT i obchodní činnosti. Společnost VMware v roce 2016 dosáhla výnosů ve výši 7,09 miliardy USD. Sídlí v Palo Alto ve státě Kalifornie a má více než 500 000 zákazníků a 75 000 partnerů na celém světě.

 

VMware, vCloud, vCloud Air, vSphere a Cross-Cloud Architecture jsou ochranné známky společnosti VMware, Inc. v USA a dalších zemích.

 

Informace pro novináře:

vmware@emcgroup.cz

 

Václav Kotyk

E: vkotyk@emcgroup.cz

M: +420 602 317 087

 

Ondřej Micka

E: omicka@emcgroup.cz

M: +420 724 352 552

 

EMC Public Relations, Štěpánská 535/6, Praha 2