Sirius Investments si vybral pro komunikaci s investorskou veřejností agenturu Margetroid

Za Sirius Investments SICAV nově komunikuje směrem k médiím agentura Margetroid Ivany Karhanové. Jejím úkolem je tvorba dlouhodobé komunikační strategie a PR komunikace s cílem zvýšit znalost fondu i jeho zakladatele a ředitele Martina Burdy, bývalého generálního ředitele Investiční společnosti České spořitelny.

“Agentura bude využívat především celorepublikové zpravodajské deníky, týdeníky, rozhlasové a televizní vysílání. Na základě našich zkušeností víme, že investory nejlépe oslovíme v klasickém zpravodajství, ” říká majitelka agentury Margetroid Ivana Karhanová.

Projekt samosprávného fondu kvalifikovaných investorů Sirius Investments SICAV byl spuštěn v polovině roku 2015. Již za první 18 měsíců existence překročil 1 miliardu korun ve správě. Investorům nabízí možnost investovat do svých podfondů, které se zaměřují na investice do alternativních investičních aktiv s co nejnižší závislostí na vývoji akciových a dluhopisových trhů, s likviditou v řádu několika měsíců a se stabilním výnosem. Příkladem jsou investice do amerických fondů, které odkupují životní pojistky, pojištění proti katastrofickým rizikům či investují do P2P půjček v USA.

“Ivanu Karhanovou jsem oslovil, protože se v oblasti investic pohybuje dlouhá léta a má o nich velký přehled, “ dodává Martin Burda, ředitel fondu Sirius Investments SICAV.

Agentura Margetroid realizuje či dříve zajišťovala PR komunikaci a strategie například pro Saxo Bank, Generali Investments CEE, Broker Consulting, FG Forrest, Adastru, Asociaci českého tradičního obchodu, Asociaci Segway či Diamonds International Corporation. Specializuje se na finanční, ekonomické a ICT témata segmentech B2B i B2C.