AVED uspořádal první Česko-čínský seminář zaměřený na stavebnictví

Praha, 18. 4. 2017 – V rámci rozvoje česko-čínských obchodních vztahů proběhl na konci března seminář pod záštitou společnosti EGAP a Ministerstva Průmyslu a Obchodu ČR, který si kladl za cíl zejména prohloubení vzájemných obchodních vztahů a vytvoření nových investičních příležitostí v oblastech stavebnictví, sochařství a zpracování kamene obecně.

Ve stavebnictví je kámen neodmyslitelným prvkem. Jeho obliba značně roste i v domácnostech a ve vybavení komerčních prostor. Dle společnosti Pražský kámen je využíván v několika variacích. Největší zájem je o bílý mramor, který je hojně využíván v koupelnách, halách či na schodištích. Trendem je také hnědý mramor, který má zemité tóny.

Delegace zástupců firem a státní správy z čínského města Anshun přijela do Prahy z Itálie v rámci své celoevropské obchodní cesty. Seminář nabízel možnost navázat spolupráci mezi (převážně malými a středními) českými a čínskými společnostmi v oblasti nákupu materiálů, či realizace projektů.

V debatě vystoupili zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Svazu průmyslu a obchodu, Exportní garanční a pojišťovací společnosti a elektrotechnické fakulty ČVUT. Vedoucí čínské delegace, pan Zhang Benqiang, místostarosta města Anshun, pozval hosty konference na připravovaný veletrh do města Anshun.

Více informací na: www.aved.cz