Adastra Group dokončila akvizici Anywhere Mobile Apps. Přejmenovala ji na adastra.one

Praha, 19. 4. 2017 – Technologická a konzultační společnost Adastra Group dokončila v České republice akvizici Anywhere Mobile Apps , specializující se na vývoj mobilních aplikací. Společnost přejmenovaná na adastra.one bude i nadále působit jako samostatná entita v rámci Adastra Group.  

Adastra tak podporuje svou dlouhodobou vizi dodávat zákazníkům komplexní portfolio služeb v oblasti informačního managementu a naplňuje výzvy současného digitálního světa. 

Dokončená akvizice rozšiřuje portfolio služeb postavené na datových skladech, big datech, pokročilé datové analytice a řešení v oblasti internetu věcí.  

„Firmy masivně investovaly do datové infrastruktury a nyní potřebují začít tento potenciál naplno využívat. Mobilní aplikace budou hrát klíčovou roli v rychlosti poskytování informací více lidem. A to nejen voblasti B2C, ale i vrámci interních systémů velkých organizací,“ popisuje budoucnost odvětví Pavel Kysela, generální ředitel Adastra ČR.  

„Spojení sAdastrou je logickým vyústěním naší spolupráce na projektech vzahraničí, hlavně na čínském HomeCreditu,“ říká Standa Dvořák, ředitel adastra.one. „Jelikož se oblast businessových řešení přesouvá z desktopů do mobilů a tabletů, společně tak nejen stabilizujeme, ale výrazně posilujeme naši pozici.“ 

Vývojářské studio adastra.one (dříve Anywhere Mobile Apps) se svými více než 40 zaměstnanci zrealizovalo pro své zákazníky z řad startupů i renomovaných společností přes více než 300 projektů.Například řešení mobilního nakupování vyvinuté pro Tesco se rozšířilo v Irsku, Česku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, ale i Thajsku a Malajsii. Mobilní aplikace Club Card zpřístupňuje uživatelům mobilních zařízení výhody jednoho z největších věrnostních programů v Evropě. Pro Sazku adastra.one vyvinula aplikaci , která umožňuje kontrolu tiketů a losovaných čísel přímo z mobilu a pro T-Mobile olympijskou aplikaci LOH 2016 a ZOH 2014. Mezi další klienty patří  McDonald’s, MetLife, Nutricia, Mafra, Česká spořitelna, Home Credit, ČSOB Pojišťovna nebo inovativní startupy Rohlík.cz a Zavezu.cz.  

O společnosti Adastra 

Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která vznikla v roce 2000 v České republice. V současné době má zastoupení v Evropě, severní Americe, Rusku, a to v 11 pobočkách. Synergicky propojuje svět byznysu a technologického poradenství. Své dominantní postavení v oblasti Information Managementu buduje na klíčových kompetencích – Data Warehousingu, Business Intelligence, Big Data, IoT, Advanced Analytics a vývoji mobilních a desktopových aplikací. 

Konzultanti společnosti čerpali bohaté zkušenosti ze stovek projektů pro významné tuzemské i nadnárodní klienty. V Česku to byl například Ahold, Cetelem, Česká spořitelna, ČEZ, ČSOB, ČSOB Pojišťovna, Equa bank, GE Money bank, Home Credit, Komerční Banka, PPF, Raiffeisenbank, Škoda Auto, Tipsport, Telefonica O2, Vodafone a další.