Canon uvádí sadu pro vývoj softwaru, která umožní vývoj cenově zajímavých a kompaktních fotografických řešení pro PowerShot G7 X Mark II

PRAHA, 19. dubna 2017 – Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, uvedla sadu pro vývoj softwaru (Software Development Kit, SDK) pro výkonný kompaktní fotoaparát PowerShot G7 X Mark II.  Nová SDK, která je reakcí na požadavky komunity softwarových vývojářů okolo značky Canon, umožňuje uživatelům ovládat hlavní funkce fotoaparátu PowerShot G7 X Mark II, jako je zoom a expozice. Nejnovější sada pro vývoj softwaru tak nabízí možnosti, které najdou uplatnění například v automatech pro průkazové fotografie, při 3D skenování a v lékařském výzkumu.

Sada pro vývoj softwaru je k dispozici zdarma, a to členům programu Canon Digital Imaging Developer. Nezávislé softwarové společnosti mohou na on-line portálu tohoto programu získat vývojové nástroje, pomocí kterých lze produkty značky Canon integrovat do vlastních řešení.

Sada pro vývoj softwaru je kompatibilní s operačními systémy Windows i Mac OS X. Nová SDK je bez nároků na technickou podporu nebo záruky a je již k dispozici v rámci regionu Evropy, Středního východu a Afriky. Další informace jsou dostupné na stránkách programu Canon Digital Imaging Developer na www.didp.canon-europa.com.

O společnosti

Canon Europe je regionální obchodní a marketingové zastoupení japonské společnosti Canon Inc., která působí celkem ve 116 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe a zaměstnává zde 19 000 lidí.

Společnost Canon, Inc. byla založena v roce 1937 s cílem nabízet zákazníkům nejkvalitnější fotoaparáty dostupné na trhu. Fascinace obrazem a jeho možnostmi ale Canon podněcovala k rozšíření vlastních technologií do mnoha dalších oblastí trhu. Společnost se tak etablovala jako přední světový dodavatel spotřebitelských i podnikových řešení pro zpracování obrazu. Portfolio značky Canon zahrnuje široký sortiment produktů – od digitálních kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek přes televizní kamery a přenosné rentgenové přístroje až po multifunkční a produkční tiskárny. Společnost Canon pro všechny tyto produkty poskytuje vysoce kvalitní podporu a řadu služeb s přidanou hodnotou.

Canon intenzivně investuje do výzkumu a vývoje s cílem přinášet nejhodnotnější a nejinovativnější produkty a služby, které uspokojí tvůrčí potřeby zákazníků. Značka Canon tak všem zákazníkům – od amatérských fotografů až po profesionální tiskárny – umožňuje plně uplatnit jejich zaujetí pro obraz.

Podnikovou filozofií společnosti Canon je Kyosei – „společně žít a pracovat pro obecné blaho“. V rámci regionu Evropy, Středního východu a Afriky usiluje společnost Canon Europe o trvale udržitelný růst a cíleně se zaměřuje jak na omezení environmentálních dopadů svých činností, tak i na to, aby zákazníkům nabídla produkty, řešení a služby, pomocí kterých mohou i oni snížit svůj negativní vliv na životní prostředí. Canon je držitelem globální certifikace dle standardu ISO 14001, která potvrzuje prvotřídní přístup společnosti k otázkám ekologie a ochrany přírody.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.