Kongresové centrum Praha drží krok s novými trendy

Zajistit zázemí pro velké kongresy, konference nebo festivaly a obstát v obrovské konkurenci znamená být stále in. Kongresové centrum Praha náročným požadavkům klientů stačí a kromě variabilních prostor nabízí poslední novinky ze světa špičkové audiovizuální techniky, komplexní softwarové a hardwarové řešení pro správu elektronického obsahu akcí a sofistikované registrační systémy pro zajištění profesionálních akcí.

„V KCP se snažíme poskytnout našim klientům co možná nejkomfortnější řešení pro zajištění jejich akcí. Chceme, aby měli pocit, že organizace kongresu, konference, nebo kulturní akce probíhala snadno a efektivně a že u nás dostali špičkové služby, díky kterým se k nám rádi vracejí. Nabídka našich služeb zahrnuje jak poskytování vlastních technologií, tak technologií a produktů od kvalitních dodavatelů. Vybíráme ty, kteří nabízejí speciální řešení významně usnadňující přípravu akce. Dobré řešení je pro nás i to, které má pro návštěvníky konkrétní měřitelný přínos,“ říká vedoucí oddělení AV techniky Milan Svoboda.

Mezi novinky roku 2017 patří sofistikovaný registrační systém, který s pomocí samoobslužných kiosků usnadní přípravu akce, zefektivní proces registrací a zajistí plynulost a rychlost u vstupu. Zároveň se ti, kteří nestihli on-line registraci, mohou zaregistrovat na místě v den zahájení akce.  Promyšlená aplikace pomůže s vytvořením pozvánky a jejím odesláním. Potenciální účastníci se pak mohou jediným kliknutím zaregistrovat na webové stránce určené k registraci. V další e-mailové zprávě najdou zaregistrovaní účastníci unikátní registrační QR kód, který jim umožní vstup na akci. Systém dále umožňuje monitorovat pohyb hostů v místě konání a zajišťuje aktualizovaná data o počtu registrovaných návštěvníků on-line.

Dalším nástrojem, který usnadní organizátorům práci je komplexní softwarové a hardwarové řešení pro správu elektronického obsahu akcí, které je koncipováno jako modulární systém umožňující centralizovaný sběr prezentací a jejich distribuci do konferenčních sálů. Pomocí systému lze také připravit a podle potřeby upravit program, zobrazovat nejrůznější informace

na obrazovkách před jednotlivými sály a také je zasílat účastníkům pomocí SMS. Součástí systému jsou tři moduly – pro správce, organizátora a účastníka. Modul správce je určen pouze vyškoleným technikům a slouží k nahrávání, kontrole a případné editaci prezentací jednotlivých řečníků, ke kontrole funkčnosti celého systému a také nastavení všech základních parametrů akce jako je rozlišení nebo podkladová grafika jednotlivých projekcí. Modul organizátor usnadňuje zajištění akce z hlediska načasování programu, správy elektronických plakátů, informačních tabulí, databáze účastníků akce a třeba sbírání statistických údajů. Modul účastníka pak umožní zúčastněným pomocí aplikace pro systémy Android i iOS najít všechny relevantní informace o průběhu akce, jako jsou kompletní program přednášek či seminářů nebo seznam řečníků, autorů příspěvků a předsedajících. Stejně tak v něm účastníci mohou hodnotit jednotlivé přednášky, žádat o zaslání prezentace nebo jinak komunikovat s autory přednášek.

Kongresové centrum Praha je i místem konání řady kulturních akcí a festivalů. Na některé z nich zajišťuje kompletní dodávku audiovizuální techniky, která dokáže splnit i přání nejnáročnějšího klienta. Náročný z hlediska organizace byl například mladý festival 4FANS, jehož hvězdou byla hudební skupina Slza. Technickému oddělení se podařilo splnit díky špičkové profesionální technice i požadavky muzikantů na vysoce profesionální techniku. Nově nabízíme i speciální holografickou projekci, díky které je možno na pozadí promítat různé scény a obrazy, nebo naklonovat řečníka, aby mohl sám se sebou vést sofistikovaný rozhovor. Při organizaci interní marketingové konference bylo například použito cca 150 m2 LED obrazovek, které změnili místo konání, Společenský sál, v cirkusové šapito nebo hokejový stadion. K dokreslení atmosféry byla pak scéna osvětlena 40 inteligentními světly ROBE.

Kongresové centrum Praha:

Největší kongresové centrum v České republice, které nabízí variabilní prostory pro konání rozličných akcí od malých konferencí po velké kongresy a vybavení na nejvyšší technické úrovni. Díky vynikající akustice je vhodným místem pro pořádání koncertů. Výhodou je výborná dopravní dostupnost do blízkého centra města. Součástí je i Business Centre Vyšehrad a čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague Congress Centre s  kapacitou 254 pokojů. KCP získalo certifikát EKO Gold za čerpání energie z obnovitelných zdrojů.