TP-Link představuje miniaturní USB Wi-Fi extender TL-WA820RE

Česká republika, Praha – 26. 4. 2017 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, představuje na českém trhu nový Wi-Fi extender TL-WA820RE, který jednoduchým způsobem rozšiřuje dosah libovolné Wi-Fi sítě. Miniaturní výkonné zařízení se dvěma externími anténami nabízí přenosovou rychlost 300 Mbit/s a je snadno přenosné. Napájení prostřednictvím standardního USB portu mu dává značnou flexibilitu. Zapojit lze do síťového adaptéru či powerbanky, ale také počítače či tabletu.

Wi-Fi extender (též repeater či opakovač) zlepšuje celkovou kvalitu signálu Wi-Fi sítě
a zajišťuje pokrytí v místech, kde jinak byl signál slabý nebo nedostupný. TP-Link
TL-WA820RE pracuje v pásmu 2,4 GHz a podporuje standardy IEEE 802.11 b/g/n. Dosahuje maximální rychlostí 300 Mbit/s, která je dostatečná i pro přehrávání streamovaného videa.

Extender TL-WA820RE je vybavený inteligentním indikátorem signálu, který pomáhá vyhledat optimální umístění, kde je signál z routeru ještě dostatečně silný a stabilní. Ke zprovoznění stačí stisknout tlačítko WPS na routeru a následně na extenderu a jeho dvě výkonné externí antény výrazně rozšíří okruh pokrytí sítě.

Extender TL-WA820RE lze spravovat z mobilní aplikace TP-Link Tether, kterou výrobce poskytuje zdarma pro operační systémy iOS a Android. Aplikace umožňuje pohodlně
a odkudkoli z libovolného mobilního zařízení sledovat stav extenderu, ovládat jeho funkce a upravovat nastavení včetně řízení přístupu a konfigurace pokrytí.

Klíčové vlastnosti:

  • Snadné rozšíření dosahu Wi-Fi sítě stiskem jednoho tlačítka
  • Indikátor optimálního umístění extenderu
  • Miniaturní velikost a napájení pomocí USB
  • Dvě externí antény pro kvalitní pokrytí
  • Mobilní aplikace pro sledování stavu, nastavení a ovládání

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
s tržním podílem ve výši 45,9 % (Q1 – 2016) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.