NAKIT zdarma zprostředkuje přednášku Seana S. Costigana, světové kapacity na kyberbezpečnost

PRAHA, 10. května 2017 – Pokud v poslední době stále častěji zaznamenáváte zprávy o kyberterorismu nejen s politickým podtextem a chtěli byste být u přednášky jednoho z největších světových odborníků na toto téma, Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) vám ji zdarma zprostředkuje na svém webu.

Jaké hrozby stojí před demokratickými systémy v situaci, kdy jsou jejich obyvatelé zvyklí na široký přístup k informacím a volnou výměnu dat, kdy je ale zároveň skrze tyto informace politická i ekonomická scéna extrémně zranitelná? Je kyberterorismus skutečnou hrozbou, nebo mají pravdu experti marginalizující jeho vliv? A na základě čeho vlastně docházejí obě skupiny ke svým závěrům?

Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) zprostředkuje letos vůbec poprvé jedno z vystoupení z 18. ročníku mezinárodní konference IS2 Information Security Summit. Řečníkem bude Sean Sarkis Costigan – expert na nové bezpečnostní výzvy, který má za sebou řadu publikací na téma národní bezpečnosti a předvídavosti. Costigan vyučuje na několika univerzitách a působí mimo jiné jako poradce NATO nebo ředitel pro strategické iniciativy v Centru pro bezpečnostní studie ETH Curich.

Konference IS2 je skutečně jednou z vrcholných akcí, které se na téma kyberbezpečnosti v Česku, ale i v Evropě letos uskuteční. Záštitu nad ní převzal mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka, trojice ministrů Vlády ČR nebo eurokomisařka Věra Jourová. ,,I proto jsme rádi, že jsme v NAKIT našli partnera, který vystoupení Seana  S. Costigana zprostředkuje také zájemcům mimo konferenční sál,” říká organizátorka  Vladimíra Kaplanová z TATE International.

IS2 Information Security Summit se bude konat od 24. do 25. května v Praze a je již 18. ročníkem prestižní mezinárodní konference věnující se informační bezpečnosti. Přivítá více než dvě desítky odborníků na informační bezpečnost z řady zemí.

„Shlédnutí přednášky Seana S. Costigana je unikátní možností, jak si poslechnout názory jednoho z největších světových odborníků na kybernetickou bezpečnost. Podobné přenosy plánujeme do budoucna zajišťovat pravidelně, spustili jsme pro tyto účely youtube kanál TV NAKIT a vše je dostupné na našem webu. Implementace principů kybernetické bezpečnosti včetně edukace těch, které by tato problematika měla zajímat, patří mezi naše hlavní priority,” vysvětluje ředitel NAKITu Alan Illczyszyn, proč se podnik rozhodl zpřístupnit široké veřejnosti jedno z nejzajímavějších vystoupení.

Online přenos včetně simultánního tlumočení bude možné zdarma sledovat na webu http://www.nakit.cz. Přednáška Seana S. Costigana bude ke shlédnutí v reálném čase vystoupení ve čtvrtek 25. května od 16:30 a následně bude dostupná v archivu.

____________________

O společnosti

Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s. p. (NAKIT) je státní podnik, který vznikl na základě usnesení Vlády ČR ze dne 21. prosince 2015 č. 1065. Jeho úkolem je zajistit pro Ministerstvo vnitra ČR dlouhodobý a koncepční rozvoj informační a komunikační infrastruktury ve vlastnictví státu tak, aby veškeré budoucí investice do této oblasti byly podřízeny jednotné strategii.

Reklamy