INVENTI otevírá v květnu Akademii programování zaměřenou na Javu

Česká softwarová firma INVENTI oznámila otevření další vzdělávací akademie programování. Tentokrát bude zaměřená na vývoj v Javě. Školení je určeno především těm, kteří mají chuť začít pracovat v IT. Java Akademie začíná 15. května. Na zájemce čeká celkem 15 lekcí v průběhu 5 týdnů a závěrečná certifikace.

Projekt běží už třetím rokem, za tu dobu dostalo více než 250 zájemců o práci v IT možnost nahlédnout pod pokličku tohoto oboru. „IT segment je jedním z nejrychleji rostoucích pracovních trhů, kde dnes chybí mnoho odborníků. Proniknout do tohoto oboru a s klidem si říct, že již něco umím, trvá alespoň dva roky. Nejtěžší je vždy udělat první krok, a právě naše Akademie jej umožňují. Velmi nás těší, že obdobné projekty spustily i další IT firmy, kterým není lhostejný narůstající problém s nedostatkem IT odborníků,“ říká People manažer Tomáš Vodenka, který je mimo jiné zodpovědný za spokojenost lidí v Inventi.

Školení zaměřené na Javu se zaměří na získání praktických znalostí z konkrétních projektů. Účastníci se dozví, co vše je součástí Java ekosystému, čeká je také úvod do Java Enterprise. Témata se budou zabývat například metodikou vývoje či aplikačními servery. K úspěšnému zvládnutí Akademie jsou potřeba znalosti základů Java SE a ovládání IDE, vlastní notebook a chuť k učení.

Během posledních let proběhlo již 21 akademií, většinou zaměřených na testování, Javu a analýzu. Zájemci měli možnost absolvovat i Billing mediation akademie, nedávno probíhalo také dvoudenní školení na téma „Podnikatelské myšlení“.

Akademie probíhají po dobu 5-6 týdnů v popracovních hodinách, a to jedenkrát až třikrát týdně. Obsahují teoretický základ, praktické příklady a řešení konkrétních úkolů. Znalosti studentům předávají zkušení odborníci. Úspěšní absolventi krom znalostí obdrží potvrzení o absolvování akademie.

„Zájemci o účast na akademii nás mohou kontaktovat na skoleni@inventi.cz” dodává Tomáš Vodenka.

 

O INVENTI:

Společnost INVENTI působí na trhu 5 let, přesto má dnes více než 100 zaměstnanců. Původně malá značka se postupem let stala vyhledávanou firmou v oblasti vývoje softwaru a testování. Má za sebou velké projekty, například pro T-Mobile, Vodafone, Českou spořitelnu, ČSOB, Komerční banku, Hypoteční banku, HomeCredit a další. Společnost také vyvíjí mobilní aplikace, podporuje startupové projekty a pravidelně pořádá vzdělávací Akademie. Více informací o aktivitách společnosti se dozvíte na webu www.inventi.cz.

______________________________________________________________________________________