Lenovo představuje novou generaci ThinkPad 13 určenou pro studenty i podnikatele

Praha, 18. května 2017 – Výjimečné vlastnosti notebooků legendární značky ThinkPad přichází v moderním, atraktivním provedení. Lenovo ThinkPad 13 je dokonalou kombinací mobility a produktivity pro podnikatele, studenty i pedagogy. Jeho nízká hmotnost, dlouhá výdrž baterie a mimořádně odolná konstrukce z něj vytváří zařízení ideální pro práci na cestách. Vypořádá se ale i se všemi nástrahami učeben či zasedacích místností. Novinka si po vzoru předchozí generace zachovává čistý design se zaoblenými hranami. Je však vybavena novějšími procesory a nabízí řadu vylepšení, jako je například dotykový displej nebo podsvícená klávesnice.  

Lenovo ThinkPad 13 na první pohled zaujme uživatele svým vzhledem byznysového profesionála. Tělo notebooku, které prošlo armádním testováním, je pevné a lehké. ThinkPad 13 váží pouhých 1,44 kg a je jen 19,88 mm tenký, takže jej můžete vzít prakticky kamkoliv a ani nebudete vědět, že ho máte v tašce. Díky kapacitní baterii s výdrží až 14,5 hodiny můžete nabíječku bez problémů nechat doma a zůstat i přesto produktivní po celý den. 13,3palcový notebook je k dispozici jak v klasické černé barvě, tak nově i ve stříbrném barevném provedení.

Displej s rozlišením až Full HD (1920×1080) disponuje úpravou proti odleskům a IPS technologií pro perfektní vizuální zážitek při sledování filmů. Díky širokým pozorovacím úhlům se na displeji budou krásně vyjímat také všechny pracovní prezentace. Dotykový panel navíc zajistí plynulé a intuitivní ovládání. S notebookem je možné uspořádat také webové konference ve špičkové kvalitě. Integrovaná 720p HD webkamera s vysokou citlivostí i při nízkém osvětlení a funkcí sledování obličeje umožňuje spolu s dvojicí mikrofonů snadno provádět soukromé či konferenční hovory přes VoIP. Praktická tlačítka navíc nabízí snadný a rychlý přístup k ovládacím prvkům mikrofonu, reproduktoru a webkamery.

Srdcem modelu ThinkPad 13 je až sedmá generace procesorů Intel Core i7, která se společně s až 32 GB RAM DDR4, operačním systémem Windows 10 Pro a rychlým PCle SSD úložištěm s kapacitou až 512 GB stará o vysoký výkon a svižný chod notebooku. Samozřejmostí je zabezpečení na firemní úrovni. Čtečka otisku prstů umožňuje přihlašování pomocí biometrických údajů, zatímco šifrování dTPM 2.0 zvyšuje ochranu soukromých i pracovních dat uložených v počítači. Nemusíte být IT specialista, abyste si zvládli nastavit notebook podle svých potřeb a abyste měli svá důležitá data v bezpečí.

Notebook disponuje oboustranným konektorem USB typu C zajišťujícím výkonné a rychlé připojení periferních zařízení, stejně jako třemi USB 3.0 konektory. Pro ještě pohodlnější práci v kanceláři přináší ThinkPad 13 také konektor OneLink+, který umožňuje přeměnit notebook na plně vybavené pracovní zázemí a zároveň zařízení napájí. Jednoduše ho zapojte do dokovací stanice pro možnost mimořádně rychlých datových přenosů, přehrávání vysoce kvalitního videa, připojení nezbytných periferií a až dvou externích monitorů.

Nový model notebooku Lenovo ThinkPad 13 je na našem trhu dostupný za cenu od 23 190 Kč včetně DPH.

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz. Nabídku serverů společnosti Lenovo přinášejí stránky www.thinkserver.cz.

Lenovo, společnost s obratem 45 miliard USD, je lídr v poskytování inovativních spotřebitelských, komerčních a podnikových technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.