Chytře zabezpečená domácnost a rychlý mobilní internet všude a všem

Česká republika, Praha – 25. května 2017 – Dovolenou bez připojení k internetu si dnes dokáže představit málokdo. Stejně tak – naneštěstí – dovolenou bez obav o bezpečí bytu či domu po dobu nepřítomnosti. S koncem roamingových poplatků za data
v Evropské unii letos na jaře padla významná překážka využití mobilních dat na zahraniční dovolené. Pomocí 4G Wi-Fi modemu se tak může připojit třeba celá rodina
k vysokorychlostnímu internetu i na pláži. A druhou starost dokáží řešit moderní chytré technologie, které umožňují zabezpečit domácnost proti nechtěným návštěvníkům
a mít ji pod kontrolou třeba přes půl světa.

Připojení pro všechny přes jednu LTE SIM kartu

Pro připojení celé rodiny nebo party na cestách stačí jediná datová SIM karta s roamingem a cestovní Wi-Fi hotspot se 4G modemem. Takové zařízení se po vložení SIM karty připojí k mobilnímu internetu a zároveň vytvoří místní Wi-Fi síť, do níž se může přihlásit více uživatelů zároveň. Multifunkční zařízení TP-Link M7350 podporuje mobilní data LTE o rychlosti až 150 Mbit/s (download), respektive 50 Mbit/s (upload)
a dokáže připojit až 10 uživatelů současně. Vedle funkce mobilního modemu
a přístupového bodu Wi-Fi nabízí i sdílené úložiště dat do kapacity 32 GB v podobě microSD karty. Nabíjí se pomocí standardního USB portu, takže jej lze připojit k libovolnému adaptéru nebo powerbance. Přitom nezabere více místa než středně velký mobilní telefon a jeho 2550mAh akumulátor zajistí nepřetržitý provoz až 8 hodin na jedno nabití. Obdobné funkce nabízí i modely M7300 (jednopásmový 2,4 GHz)
a dvoupásmový M7310, které vedle Wi-Fi navíc nabízí možnost připojení např. notebooku běžným ethernetovým kabelem prostřednictvím portu RJ45 a delší výdrž na baterie – až 10 hodin.

Kancelář na chalupě

Pokud se chystáte o prázdninách strávit delší čas na jednom místě, poskytne vám větší komfort připojení stolní Wi-Fi router s mobilním LTE modemem. Bezdrátový LTE router Archer MR200 vytvoří dvoupásmovou Wi-Fi síť s rychlostí až 750 Mbit/s a připojením k rychlému mobilnímu internetu 4G (až 150/50 Mbit/s). Nevyžaduje žádnou konfiguraci, stačí vložit SIM kartu. Dvě vnější antény zajišťují pokrytí na větší vzdálenost a přes různé překážky a stavební konstrukce. Výhodou je také možnost připojení k běžené počítačové síti, takže všude tam, kde je k dispozici datová zásuvka, nemusíte ukrajovat ze svého datového tarifu.

Domov v bezpečí

Policejní statistiky jsou neúprosné – ročně u nás dochází ke zhruba 10 tisícům vloupání do bytů, rodinných domů a soukromých rekreačních chat a chalup s celkovou škodou šplhající se k půl miliardě korun, přičemž nejvíce zloději řádí v době, kdy bývají objekty obvykle opuštěné – chaty a chalupy v zimě, byty a rodinné domy v době letních dovolených.

Neocenitelným pomocníkem na stráži je bezdrátová kamera s nočním viděním. Panoramatická polohovatelná Wi-Fi kamera s detekcí pohybu a zvuku TP-Link NC450 dokáže automaticky e-mailem upozorňovat na pohyb či zvuk ve střeženém prostoru
a odesílat fotografie narušitele. Obraz ze sledovaného prostoru je přitom zdarma přenášen přes cloudový server tplinkcloud.com, kde je k dispozici z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu. Videozáznam a statické snímky lze také ukládat na paměťové karty microSD o kapacitě až 32 GB.

Vedle tradičních způsobů zabezpečení s ochranou majetku dnes pomáhají mimo jiné moderní technologie pro chytrou domácnost. Například inteligentní, bezdrátově ovládané elektrické zásuvky jako Smart Plug HS100, která umožnuje jednoduše řídit domácí elektroniku a spotřebiče a mít o nich neustálý přehled odkudkoli prostřednictvím mobilního telefonu se systémem Android nebo iOS. Zásuvku lze naprogramovat i tak, aby v režimu „stále doma“ odrazovala lupiče automatickým rozsvěcením a zhasínáním světel v běžném denním rytmu domácnosti, i když její obyvatelé odjedou například na dovolenou.

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
s tržním podílem ve výši 45,9 % (Q1 – 2016) vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.