Zájem o IT služby Konica Minolta roste, stejně jako tržby a zisk

Praha 30. května 2017 – Vůbec poprvé překročil zisk po zdanění Konica Minolta v ČR stomilionovou hranici. Meziročně vzrostl o 4 % na 103 miliony korun. Rekordní byly rovněž tržby společnosti, které se zvýšily o 5 % na 1,8 miliardy korun. Klíčovým faktorem se stala úspěšná realizace zakázek souvisejících se zjednodušením práce s dokumenty pro velké zákazníky jako Ahold, Allianz nebo Porsche.

„Loňský rok potvrdil správnost našeho rozhodnutí více se zaměřit na dokumentové služby. Ty pomáhají zákazníkům k úspoře času i finančních nákladů, ale také k větší bezpečnosti informací a dat. Za jednu ze zásadních událostí minulého roku považuji rovněž vstup Konica Minolta v ČR do segmentu průmyslového tisku,“ uvedl Pavel Čurda, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Pokračovali jsme také v rozšiřování nabídky IT služeb, v jejichž rozvoji vidíme obrovské možnosti pro náš další růst.“

V oblasti IT služeb se české zastoupení stalo nejúspěšnější ze všech zemí Konica Minolta regionu střední a východní Evropy. Tržby tohoto segmentu za loňský rok v ČR dosáhly 198 milionů korun, což představuje 10procentní nárůst v porovnání s rokem 2015. Částkou 80 milionů korun, a tedy meziročním růstem o 60 %, se na tomto výsledku nejvíce podílel prodej produktů spojených se správou firemních procesů a s oběhem digitalizovaných dokumentů. „Počet zákazníků, který o tyto služby projevil zájem, se v loňském roce téměř zdvojnásobil. V současnosti pomáháme s dokumenty téměř 200 firmám či subjektům veřejné správy,“ řekl Pavel Štěpán, obchodní ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.   

Oblasti IT služeb se dnes v Konica Minolta věnuje již více než polovina z celkového počtu 600 zaměstnanců v ČR. Cílem společnosti je rozšíření nabídky služeb outsourcingu IT zákazníkům a rychlejší zavádění inovativních produktů. Konica Minolta rovněž počítá s rozšířením obchodní sítě pro podporu prodeje nástrojů k řízení podnikových procesů na platformě K2 blackpearl. „Růst poptávky po inovativních produktech z oblasti IT služeb očekáváme nejen v souvislosti s přechodem klientů na bezpapírové kanceláře, ale i díky vlivu legislativních změn. Zaměřit se chceme zejména na možnosti efektivní kombinace cloudových nástrojů s IT zákazníka, zjednodušení správy informačních technologií a zachování maximální kontroly nad umístěním firemních dat. Tyto funkce zákazníkům nabídne nová platforma Workplace Hub, kterou na český trh uvedeme koncem roku 2017,“ informoval P. Čurda.

V tradiční oblasti tiskových řešení obhájila Konica Minolta v ČR pozici lídra mezi dodavateli barevných i černobílých zařízení formátu A3. V posledních dvanácti měsících společnost zvítězila v 98 případech z 227 podaných nabídek. Největší podíl drží také v segmentu produkčního tisku, kde pokrývá téměř dvě třetiny tuzemského trhu. „Mezi zákazníky obecně roste zájem o automatizaci procesů s cílem zrychlit a zefektivnit práci. Stejný trend pozorujeme i v oblasti produkčního tisku. Od loňska proto například nabízíme řešení využívající inkjetových tiskových hlav Konica Minolta, které umožňují potisk téměř jakéhokoli produktu přímo během výrobního procesu,“ doplnil P. Štěpán.

Na výsledném obratu společnosti se téměř z jedné čtvrtiny podílel nepřímý prodej přes síť partnerů Konica Minolta. „Díky spolupráci s více než stovkou certifikovaných partnerů jsme dosáhli v rámci nepřímého prodeje nejlepších výsledků v historii. Také jejich prostřednictvím zaznamenáváme rostoucí zájem trhu o IT služby. V příštím roce se proto více zaměříme na posilování kompetencí partnerských obchodníků v rámci nabídky našich softwarových služeb,“ uvedl Tomáš Holubec, ředitel nepřímého prodeje Konica Minolta Business Solutions Czech.

 

Tisková zařízení:

Tržní podíly Konica Minolta v ČR dosáhly v případě černobílých produkčních strojů 70,8 % a v segmentu barevných digitálních produkčních strojů pak vzrostly na 65,4 %. Na výrazně rostoucím trhu barevných kancelářských multifunkčních tiskáren formátu A3 činil podíl společnosti 38,1 %. U černobílých multifunkčních tiskáren formátu A3 pak dosáhla Konica Minolta tržního podílu 32,9 %. V segmentech kancelářských multifunkčních tiskáren formátu A4 drží Konica Minolta podíly 18,1 % u barevného a 16,8 % u černobílého tisku.   

 

 

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta, Inc. je globální technologická společnost, která poskytuje inovativní řešení pro podniky a společnosti. Silné stránky společnosti jsou v kombinaci jejích klíčových technologií v oblasti pokročilé zobrazovací techniky, optiky, snímání, nano-zpracování a oblasti materiálů. Konica Minolta vytváří nové hodnoty, které pomáhají zákazníkům řešit pracovní výzvy a procesy. V éře Internetu věcí využívá společnost svých hlubokých odborných znalostí v oblasti digitálních technologií a prochází obchodní transformací v digitální společnost, poskytující sofistikovaná řešení. Konica Minolta je zároveň aktivní při vytváření inovací ve spolupráci a spojenectví s akademickými, průmyslovými i podnikatelskými partnery.

Společnost Konica Minolta má sídlo v Tokiu a její koncernové společnosti s více než 43 000 zaměstnanci působí v 50 zemích světa. Své produkty a služby nabízí ve 150 zemích po celém světě.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. Servisní kompetenci prokazuje certifikát nejlepší servisní organizace v Evropě za rok 2014. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2016 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem 68,1 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (38,1 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (32,9 %). Velký důraz klade rovněž na rozvoj IT služeb. Z hlediska obratu je v této oblasti české zastoupení nejúspěšnější ze všech zemí Konica Minolta regionu střední a východní Evropy. Konkrétně se zaměřuje například poskytování ERP a CRM systémů, ECM a DMS řešení, služeb spojených se zabezpečením IT infrastruktury a snížením administrativní zátěže. Konica Minolta Business Solutions Czech je zároveň výhradním distributorem produktů firmy SourceCode, BPM K2 blackpearl na českém a slovenském trhu. Více informací na www.konicaminolta.cz.