Intrum Justitia Czech se probojovala do CZECH TOP 100

V nejprestižnějším ekonomickém hodnocení českých firem obdržela nejvyšší rating AAA.

Společnost Intrum Justitia Czech, s.r.o. se poprvé v historii zařadila mezi nejvýznamnější firmy působící v České republice z pohledu ekonomické stability. Na slavnostním galavečeru na Pražském hradě výsledky třiadvacátého ročníku vyhlásilo sdružení CZECH TOP 100. Slavnostní zveřejnění nositelů cen CZECH TOP 100 proběhlo mimo jiné za účasti několika členů vlády České republiky,  bývalé manželky současného amerického prezidenta Ivany Trumpové, historicky nejúspěšnějšího Českého slavíka Karla Gotta a dalších významných českých osobností ekonomického a společenského života.

Poradenská společnost Bisnode v rámci večera společnosti Intrum Justitia Czech udělila oficiální certifikát „Czech Stability Award“. Toto prestižní firemní ocenění v České republice vydává Bisnode ve spolupráci s CZECH TOP 100. Je určeno pro největší tuzemské společnosti a vypovídá o jejich stabilitě a pravděpodobnosti úpadku na následujících 12 měsíců. Poskytuje nezávislý pohled na finanční i nefinanční bonitu firmy. Společnost Intrum Justitia Czech, s.r.o. dosáhla na základě ekonomické analýzy nejvyšší ratingové hodnocení AAA. Dle zpracovatele průzkumu rating AAA dosáhlo jenom 2% českých firem. „Nesmírně si tohohle ocenění vážíme, protože k němu vedla dlouhá a mnohokrát strastiplná cesta. Ukázalo se, že poctivé a dlouhodobé úsilí, správná komunikace, týmová práce a moderní myšlení přináší úspěch. Vzhledem k povaze činnosti naší společnosti je právě tenhle certifikát velmi ceněným uznáním a ukazuje jasný pozitivní signál směrem k veřejnosti a zejména k našim klientům, kterým právě stabilitu a jistotu chceme i do budoucna přinášet“ uvedl Karol Jurák, výkonný ředitel společnosti Intrum Justitia Czech.

Ocenění formou certifikátu deklaruje, že hodnocená společnost praktikuje politiku otevřené komunikace, poskytuje dostatek informací o svém hospodaření nebo vlastnické struktuře.

O společnosti Intrum Justitia  

Společnost Intrum Justitia je přední evropskou společností, která poskytuje služby v oblasti správy pohledávek a nabízí komplexní služby včetně odkupu pohledávek určené k měřitelnému zlepšení cashflow klientů a jejich dlouhodobé ziskovosti. Založena byla roku 1923 a dnes má zhruba 4 200 zaměstnanců na 21 trzích. Její konsolidované příjmy činily v roce 2016 6,1 miliardy švédských korun. Intrum Justitia AB je od roku 2002 kótovaná na burze Nasdaq OMX ve Stockholmu. Další informace naleznete na stránkách http://www.intrum.com

O Evropském reportu o platbách spotřebitelů Intrum Justitia

Evropský report o platbách spotřebitelů za rok 2016 je založený na průzkumu veřejného mínění, který probíhal simultánně v 29 evropských zemích od ledna do března 2017. V této zprávě společnost Intrum Justitia shromáždila data z 10 468 firem v Evropě, aby mohla analyzovat platební chování a finanční zdraví evropských podniků.