Český Startup oslnil v Asii a zvítězil v kategorii Finance – Security

Brněnská společnost ThreatMark se prosadila mezi stovkami startupů z celého světa, které se koncentrují na finanční sektor. V rámci soutěže Fin5ive Challenge software společnosti ThreatMark, určený pro ochranu bank a jejich klientů před podvody a kybernetickými útoky, postoupil mezi 60 finalistů. Mezi finalisty byly další nadějné projekty z celého světa – Kalifornie, Johannesburgu, Sydney, Malajsie, Indie, Švýcarska, Irska, Singapuru nebo také Hong Kongu.

V rámci dalšího hodnocení odborná porota vybrala celkem 5 vítězů, každého pro jednu z kategorií Financial inclusion, Process automation, Mobility, Payments a Security. Schopnosti a přínosy softwaru ThreatMark AFS pro banky a finanční instituce oslnily odbornou porotu natolik, že se rozhodla brněnský startup zvolit jako vítěze v kategorii Security.

Pětice nejlepších poté dostala příležitost se představit na veletrhu BankTech Asia, který se konal minulém týdnu v hlavním městě Malajsie – Kuala Lumpuru. Při příležitosti slavnostního vyhlášení v den zahájení veletrhu převzali zástupci ThreatMarku cenu pro vítěze v kategorii Security z rukou náměstka ministra financí Malajsie – pana YB Dato’ Wira Othman Aziz.

Dalším benefitem pro vítěze jednotlivých kategorií byla prezentace na veletrhu BankTech Asia, kdy dostali zástupci společnosti ThreatMark příležitost představit vlastnosti a výhody softwaru ThreatMark AFS v přítomnosti více než 200 zástupců bank a finančních institucí z asijsko-pacifického regionu.