Datart: skutečné slevy v letních výprodejích

Český prodejce elektroniky Datart startuje v pondělí 17. července letní výprodeje, které potrvají do konce července. Ve výprodeji budou tisíce produktů napříč celým sortimentem. Slevy dosáhnou až 70 %. Při výpočtu slev vychází firma opět ze skutečných cen z konce června.


Letní výprodeje jsou nezbytnou součástí příprav retailových firem na další sezónu, kdy potřebují obměnit sortiment a uvolnit místo ve skladech pro nové modely. „Do výprodejů proto zahrneme velké spotřebiče jako televize, ledničky, pračky ale i velké kávovary, které zabírají nejvíce místa v našich skladech a jejich cena může klesnout až na polovinu. Velké spotřebiče vozíme vlastní dopravou po celé České republice, nyní v létě je často vozíme i na chaty a chalupy, vedle běžných závozů do firem a domácností,“ říká Iva Pavlousková, tisková mluvčí Datartu.

Do letních výprodejů zařadí Datart tisíce produktů jdoucí napříč celým sortimentem.  „Na příslušenství a další vybrané zboží bude sleva až 70 %, nejatraktivnější zboží jako mobily, laptopy a jiné budeme nabízet s reálnými slevami kolem 20 %,“ doplňuje Iva Pavlousková.  Loni byla skutečná průměrná sleva na výrobcích 38 %, nejatraktivnější byly vyprodány ihned první den. Stejně jako v minulých letech vychází firma při výpočtu slev ze skutečných cen z konce června.

Výprodeje se týkají jak veškerých kamenných prodejen, tak e-shopu. Datart již mnoho let razí politiku stejných cen v rámci obou svých prodejních kanálů. Proti loňsku se Datart zaměří v prodejnách na přehlednější označení výrobků, které jsou ve výprodejích.