SES Video a Telekom Srbija zabezpečí přenos srbských kanálů pro Radio-televize Srbsko

Divize SES Video zprostředkuje vysílání televizních a rozhlasových programů Radio-televize Srbsko (RTS) po celé Evropě z orbitální pozice ASTRA 5°E.

LUCEMBURSKO, 10. července 2017 – Společnost SES (Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) společně se svým dlouholetým partnerem Telekom Srbija zabezpečí přenos šesti televizních a jednoho rozhlasového programu pro srbský veřejnoprávní subjekt Radio-televize Srbsko (RTS) po celé Evropě.

Šest televizních programů RTS Satelit, RTS Život, RTS Drama, RTS Kolo, RTS Trezor, RTS Muzika a jedna rádiová stanice Radio Beograd budou vysílány skrze evropské kabelové sítě a budou dostupné dvěma milionům srbským občanům žijícím v zahraničí a to prostřednictvím dedikované smart karty, kterou mohou integrovat do svého set-top boxu.

Telekom Srbija, srbská telekomunikační společnost se sídlem v Bělehradu, poskytne veškeré pozemní služby v souvislosti se zabezpečením vysílání včetně satelitního uplinku, dekódování a televizního kódování, kdy bude využívat kapacitu společnosti SES přes satelitní systém ASTRA na orbitální pozici 5°E.

„S naším partnerem společností Telekom Srbija spolupracujeme již řadu let na různých projektech. Toto nové partnerství posiluje nejen naši přítomnost na trhu, ale i naši dlouholetou spolupráci“, uvedl Martin Ornass-Kubacki, viceprezident a regionální ředitel pro střední a východní Evropu, SES Video (nově vytvořená obchodní jednotka SES). „Jsme také velmi rádi, že společnost RTS zvolila právě satelitní systém ASTRA pro distribuci svých kanálů srbským divákům po celé Evropě.“

„Vážíme si toho, že spolupracujeme s RTS. Kvalita a profesionalita společnosti SES stejně jako naše dlouhodobé partnerství byly klíčové pro uzavření této dohody. Těšíme se, že naše služby společně se SES umožní naplnit potřeby RTS co nejlépe,“ dodal Milutin Nikolic, ředitel pro oblast velkoprodeje společnosti Telekom Srbija.

Sledujte nás:

Twitteru: https://twitter.com/SES_Satellites

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/ses

Facebooku: https://www.facebook.com/SES.YourSatelliteCompany

YouTube: http://www.youtube.com/SESVideoChannel

Blogu: https://www.ses.com/news/blogs

Media Gallery: https://www.ses.com/media-gallery

Studie SES (SES White papers) jsou dostupné na: https://www.ses.com/news/whitepapers

O společnosti SES

SES je předním světovým provozovatelem satelitů s flotilou více než 50 geostacionárních družic (GEO) a jako první poskytuje diferencovanou a škálovatelnou nabídku služeb 12 družic na střední oběžné dráze. SES se zaměřuje řešení s přidanou hodnotou v čtyřech klíčových sférách trhu (video, podnikání, mobilita a vládní řešení). Zajišťuje satelitní komunikaci pro televizní a rozhlasové vysílání, pro poskytovatele internetového obsahu a internetových služeb, operátory mobilních a pevných sítí a pro obchodní i státní organizace na celém světě. Portfolio SES zahrnuje satelitní systém ASTRA, která má největší dosah vysílání Direct-to-Home (DTH) v Evropě, a společnost O3b Networks, poskytovatele globálních komunikačních služeb správy dat. Další dceřiná společnost SES, MX1, je jedním z předních poskytovatelů mediálních služeb a nabízí kompletní škálu inovativních digitálních video a mediálních řešení. Další informace najdete na www.ses.com.

O společnosti Telekom Srbija

Telekom Srbija a.d. Beograd spolu se svými dceřinými společnostmi je moderní telekomunikační společností s výhradně lokálním vlastnictvím. Už 20 let zastává vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních telefonů, ale i v oblasti internetových a multimediálních služeb, a to jak v rámci Srbska, tak v regionu. Díky podpoře inovací společnosti Telekom Srbija a.d. Beograd se neustále vyvíjí nová technologická řešení ve prospěch zákazníků s ohledem na životní prostředí a udržuje vysokou úroveň kvality pro neomezenou komunikaci, v rámci které nabízí širokou škálu kanálů a zařízení pro přenos zpráv. Projekty v oblasti společenské odpovědnosti firmy pomáhají komunitám překonávat problémy, se kterými bojuje současná společnost.

 

Označeno tagem