Českému inovačnímu průmyslu schází desítky IT inženýrů a odborníků na online marketing

Českým firmám působícím v oblasti inovačního průmyslu v současné době chybí zejména IT inženýři a odborníci na digitální marketing. O zkušené programátory se inovační laboratoře přetahují s velkými technologickými firmami. Nedostatek specialistů na digitální marketing je způsoben tím, že tito lidé často působí na volné noze a namísto dlouhodobých úvazků na jednom místě velmi rádi cestují.

2017-05-25 09_39_38-Creative Connector

Inovační laboratoře se o talentované IT inženýry přetahují s velkými technologickými firmami a snaží se novým uchazečům v co největší míře vycházet vstříc. Inovační firmy tedy rozšiřují paletu nabízených benefitů a nové zaměstnance se snaží nalákat také na zajímavé projekty, které těmto odborníkům umožní kariérní růst po boku ostřílených matadorů. V současné době se nedostává jak frontend, tak backend vývojářů.

V inovačním průmyslu se dále těžce obsazují pozice digitálních marketérů. Jejich nedostatek vede k růstu platů těch, kteří se tomuto oboru již dlouhodobě věnují.

“Digitální marketing je ze své povahy ideální prací pro moderní nomádství. Lidé velkou část roku tráví na cestách, ale v Creative Docku spoléháme na jinou filosofii týmu. Nedostatek digitálních marketérů vede k růstu platů v této oblasti,” popisuje Martin Pejša, šéf Creative Docku.

“V Creative Docku teď hledáme lidi, kteří by vedli naše týmy. Aktuálně hledáme SCRUM mastera a potřebujeme taky další digitální marketéry,” doplňuje Pejša.

Přehled současně otevřených pozic v Creative Docku najdete na tomto odkazu.

O Creative Dock

Creative Dock Martina Pejši je firma, která staví další firmy. Zaměřuje se na vytváření startupových projektů pro velké korporace a investory. V jeho rámci vzniklo již několik malých firem, které na trh přinášejí inovativní služby obvykle postavené na jednoduché online platformě, kvalitní zákaznické péči a originální komunikaci.

Mezi projekty vytvořené v Creative Docku patří například Zonky, Sečteno, Single Case, KupNajisto, HoppGo a další. V současné době v Creative Docku pracuje 250 lidí, kteří pracují na jednotlivých projektech.

 

Kontakt pro novináře:

Rubikon PR

Šimon Rákosník

Tel: 775 558 279

E-mail: simon.rakosnik@rubikonpr.cz