Příběh v každé fotografii: Canon uvádí nové domácí tiskárny PIXMA typu „3 v 1“

PRAHA, 21. srpna 2017 – Společnost Canon přestavuje novou modelovou řadu multifunkčních inkoustových tiskáren typu „3 v 1“, které umožňují tisknout, skenovat i kopírovat v domácím prostředí. Nejnovější modely se mohou pochlubit Wi-Fi konektivitou, snadným používáním i stylovým kompaktním designem. Skvěle si poradí se všemi typy tisků – od dokumentů až po fotografie. Díky novým přírůstkům do portfolia značky Canon tak uchování úžasných životních okamžiků bude hračkou.

S cílem zjednodušit vysoce kvalitní tisk v domácích podmínkách dostaly nové tiskárny do vínku řadu zcela nových vlastností a funkcí včetně chytrého uživatelského rozhraní, automatického oboustranného tisku, Wi-Fi konektivity nebo podpory připojení pomocí technologie Bluetooth s nízkou spotřebou (BLE, Bluetooth Low Energy).  Díky stylovému kompaktnímu designu lze libovolnou z těchto tiskáren umístit do jakékoli místnosti tak, aby umožňovala snadný přístup všem členům domácnosti. Vysoká kvalita tisku ale není jedinou výhodou uváděných modelů – uživatelé mají k dispozici širokou škálu nových zábavných funkcí podporujících jejich kreativitu, od vkládání neviditelných zpráv do tištěných dokumentů až po tisk fotografií ve čtvercovém formátu přímo ze služby Instagram.

Čtveřici nových tiskáren:

  • PIXMA TS5150 – praktický a cenově dostupný model, který přináší zcela novou úroveň uživatelské přívětivosti. Tato tiskárna je ideální pro tisk dokumentů v domácím prostředí a využívá technologii tiskové hlavy FINE.  
  • PIXMA TS6150 – kompaktní a vysoce výkonná pětibarevná inkoustová tiskárna, která je velmi odolná a skvěle obslouží celou rodinu.
  • PIXMA TS8150 – tiskárna se stylovým designem a novým šestibarevným inkoustovým systémem.
  • PIXMA TS9150 – špičkový model pro tisk nádherných fotografií.

Snadné používání

Převedení důležitých okamžiků do podoby nádherných vytištěných fotografií v kvalitě profesionální laboratoře nemůže být jednodušší. Uživatelské rozhraní nových tiskáren je velmi snadné a intuitivní, a to i díky použitým displejům. Jejich úhlopříčka začíná na 6,35 cm (2,5 palcích) u modelu PIXMA TS5150, kde je displej doplněný tlačítky, a končí až na 12,7 cm (5 palcích) v případě tiskárny PIXMA TS9150, která se může pochlubit dotykovým LCD displejem. Díky chytrému uživatelskému rozhraní je naprosto jednoduché i nastavení bezdrátového připojení a stejně bezproblémové je také nastavování tiskových úloh včetně parametrů média. Uživatelé mají k dispozici i funkci automatického oboustranného tisku dokumentů, která zvyšuje produktivitu a šetří papír. A dvoucestný podavač nabízí současné vložení běžného papíru (do předního zásobníku) i fotografického média (do zadního zásobníku).

Dokonalejší konektivita a možnost okamžitého sdílení

Nové tiskárny disponují spolehlivou Wi-Fi konektivitou, díky které mohou uživatelé tisknout přímo ze svého chytrého telefonu nebo tabletu – stačí jim doslova pár sekund. Proces tisku je tak ještě rychlejší a mnohem flexibilnější. Nutnost využívat při tisku, kopírování a skenování osobní počítač eliminuje i aplikace Canon PRINT, která tak zajišťuje opravdu bezproblémové využívání bezdrátové konektivity včetně možnosti zobrazit náhled před vlastním vytištěním dokumentu nebo fotografie.

Ve spojení se službou PIXMA Cloud Link dovoluje aplikace Canon PRINT tisknout/ukládat dokumenty i fotografie přímo z/do prostředí sociálních sítí a oblíbených cloudových služeb, jako je například Google Drive. PIXMA Cloud Link je ideální i pro všechny fotografické nadšence a fanoušky služby Instagram, kteří chtějí mít kvalitní fyzickou podobu svých barvitých snímků přímo ze sociálních sítí (nebo do těchto kanálů ukládat skeny svých dokumentů). Nové tiskárny totiž podporují tradiční čtvercový formát služby Instagram a fotografie umožňují tisknout s okraji i bez okrajů. Jinými slovy, uživatelé mohou přímo v prostředí svých domovů získat fotografie v opravdu vysoké kvalitě.  

Tiskárny PIXMA podporují službu AirPrint pro Apple iOS i Mopria pro Android a zařízení s operačním systémem Windows 10 Mobile. I s mobilním zařízením je tedy možné na nových modelech tisknout opravdu bez problémů a okamžitě. Nejnovější modely společnosti Canon si rozumí i s technologií Bluetooth s nízkou spotřebou, která umožňuje neustálé propojení mezi tiskárnou a chytrým zařízením. Majitelé zařízení s operačním systémem Android mohou tuto technologii využít pro snadnou aktivaci plnohodnotného Wi-Fi připojení, které jim umožní tisk dokumentů. Jakmile dojde ke spárování chytrého zařízení s tiskárnou pomocí Bluetooth, mohou uživatelé systémů iOS i Android přijímat prostřednictvím aplikace Canon PRINT informace o chybových stavech a využít nabízeného odkazu do webového manuálu. Technologie Bluetooth tak umožňuje i rychlé a snadné řešení problémů s tiskem.

Neomezená kreativita pro celou rodinu

Nová aplikace Canon Message in Print dovoluje do tištěných fotografií vložit neviditelné zprávy, od textu přes animace a hudbu až po video. Příjemce fotografie může tyto zprávy pomocí nové aplikace dekódovat – stačí jen podržet iPhone nad vytištěnou fotkou. Sdílením zážitků a vzpomínek touto jedinečnou a personalizovanou formou Canon pomáhá s vyprávěním příběhů, které se za fotografiemi ukrývají.

Díky kompatibilitě s rodinnými službami a softwarem společnosti Canon včetně Creative Park, CREATIVE PARK PREMIUM, Easy Photo-Print+ a My Image Garden přináší tiskárny PIXMA zábavu celé rodině, podporují kreativní nápady a nabízí nové interaktivní způsoby sdílení snímků. Nejnovější tvůrčí možnosti zabaví děti po celé hodiny, ať již půjde o výrobu vlastních pohlednic nebo kalendářů či tisk fotografií do rodinných alb. Tvorba opravdu zajímavých výstupů je navíc nejjednodušší v historii – při přímém tisku z paměťové karty SD umožňuje PIXMA TS9150 aplikovat kreativní filtry přímo z dotykového displeje o šířce 12,7 cm (5 palců).

Nový a stylový desing

Tiskárny PIXMA se mohou pochlubit kompaktním designem, díky kterému skvěle zapadnou do jakékoli místnosti a neovlivní stávající podobu interiéru. Prvotřídní design modelu PIXMA TS9150 podtrhují kontrastní barvy a textury i emblém vyrytý na horní straně tiskárny – tedy prvky, které vyvolávají opravdu skvělé dojmy z kvalitního provedení.

Prvotřídní kvalita tisku

Tiskárny PIXMA TS6150, PIXMA TS8150 a PIXMA TS9150 využívají nové inkousty, které zajišťují nejvyšší možnou kvalitu domácího tisku, a to díky lepší reprodukci barev i odolnosti vůči vyblednutí. Uživatelé si navíc mohou vybírat ze třech variant inkoustových kazet – standardní, XL nebo XXL – podle toho, která bude nejvíce odpovídat jejich skutečným potřebám. Kazety XL a XXL ocení zejména uživatelé, kteří tisknou opravdu ve velkém: varianta XL nabízí ve srovnání se standardními kazetami dvojnásobnou výtěžnost, XXL pak dokonce trojnásobnou.

Tiskárny PIXMA TS8150 Series a PIXMA TS9150 využívají nový šestibarevný inkoustový systém, díky kterému jsou tištěné fotografie přirozenější a jasnější.  Černý pigmentový inkoust zajišťuje vysokou ostrost tištěného textu a uživatelé určitě ocení i nový modrý fotografický inkoust, který snižuje zrnitost v jasných barvách od odstínů modré až bílé.

Při opětovném vyprávění důležitých rodinných příběhů je důležité, aby naplnilo vypravěčovo očekávání. A díky tiskárnám PIXMA si mohou být jistí, že fotografie jim v této snaze opravdu pomohou. Díky novým tiskárnám je kvalita výtisků vždy perfektní a plně odpovídající požadavkům celé rodiny, ať již jde o tisk domácích dokumentů nebo fotografií.

  O společnosti Canon Europe

Canon Europe je zastoupení japonské společnosti Canon Inc., globálního poskytovatele technologií a služeb z oblasti zpracování obrazu a jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších značek na světě. Canon Europe působí ve 120 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe a zaměstnává zde 19 tisíc lidí. Na celkových celosvětových příjmech společnosti Canon se Canon Europe podílí přibližně jednou třetinou.

Společnost Canon, Inc. byla založena v roce 1937 a lídrem ve zpracování obrazu je po celých 80 let. Jejím cílem je podněcovat k neustálému překonávání možností využití obrazu a prostřednictvím technologických inovací v široké škále oblastí – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnická zařízení – obohacuje Canon životy běžných lidí i firem.

Pozitivní vliv společnosti Canon na oblast technologií a služeb z oblasti zpracování obrazu neustále roste. Svědčí o tom i sociální a environmentální přínosy, za kterými stojí jak zaměstnanci, tak i produkty značky Canon, a představují důkaz úspěšnosti podnikové filosofie Kyosei – „společně žít a pracovat pro obecné blaho“.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.