Fitbit představuje Fitbit Ionic, vrcholné zdravotnické a sportovní chytré hodinky

První chytré hodinky od Fitbitu debutují osobním trenérem, dynamickými tréninky, SpO2 senzorem, nejkvalitnější GPS v oboru, měřením plaveckých tréninků, vestavěným hudebním přehrávačem, bezkontaktními platbami a několikadenní výdrží baterie

Fitbit_Ionic_02.jpg

Obchod s aplikacemi App Gallery obsahuje populární aplikace Strava a Weather od AccuWeather

Praha, 28. srpna 2017 – Přední světový výrobce wearables, společnost Fitbit, dnes představil své první chytré hodinky Fitbit Ionic™. Ty nabízí takovou míru zdravotní a sportovní personalizace, jakou si uživatelé v jiných chytrých hodinkách ještě neměli možnost vyzkoušet. Fitbit Ionic je vybaven novým SpO2 snímačem, který v budoucnu umožní měřit např. spánkovou apnoe, vestavěným GPS senzorem, sadou dynamických sportovních tréninků, vylepšeným měřením srdečního tepu a voděodolností do hloubky 50 metrů. Hodinky navíc podporují bezkontaktní platby, chytré notifikace a celou řadu populárních aplikací a designových skinů v obchodě Fitbit App Gallery. Hodinky mají také vestavěný hudební přehrávač, baterie poskytuje 4 a více dnů provozu hodinek. Nechybí ani funkce, na které jsou uživatelé Fitbit zařízení zvyklí, tedy automatické rozpoznání sportovní aktivity a analýza spánku na základě tepové frekvence uživatele. Chytré hodinky Fitbit Ionic jsou od dnešního dne v předprodeji na www.fitbit.com. V České republice budou k dostání v říjnu 2017. Exkluzivní edice Fitbit Ionic Adidas Special Edition bude k dispozici v příštím roce. Vývojáři mohou stahovat Fitbit Software Development Kit (SDK) už v září 2017.

Před 10 lety byl Fitbit průkopníkem wearables trhu představením zcela prvního zdravotnického a sportovního náramku. Od té doby jsme se stali přední světovou wearables značkou s největší vlastní fitness sociální sítí, která pomáhá milionům lidí po celém světě žít zdravější život,“ říká James Park, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Fitbit. „Právě teď společně s Fitbit Ionic uvádíme na trh něco, co uživatelé ještě neměli možnost v žádných jiných chytrých hodinkách vidět – zdravotnickou a fitness platformu, která se na míru přizpůsobí každému uživateli, s tou nejpokročilejší technologií pro bezprecedentní možnosti sledování zdravotního stavu.

Vše co potřebujete, vše v 1 zařízení

Nejpokročilejší zařízení společnosti Fitbit nabízí začátečníkům i profesionálním atletům personalizované návody pro dosažení vlastních cílů.

 • Osobní trenér Fitbit Coach – Vyzkoušejte dynamické tréninky umístěné přímo v chytrých hodinkách, které se přizpůsobují podle zpětné vazby uživatele, nebo poslouchejte pokyny profesionálů skrze Audio Coaching (dostupné v roce 2018) pro vylepšení výdrže a rychlosti při chůzi a běhu.1
 • Společník pro běhání – Nechte hodinky automaticky rozpoznat svůj běh s funkcí Run Detect. Ta sama zapne GPS senzor, zastaví měření, když si dáte pauzu na občerstvení a opět se aktivuje, jakmile vyběhnete.
 • Nový plavecký režim – Použijte hodinky Ionic pro měření plaveckého tréninku díky voděodolnosti do hloubky 50 metrů. Hodinky ukazují počet bazénů v reálném čase a zaznamenají dobu plavání a množství spálených kalorií.
 • Nejkvalitnější GPS senzor – Vestavěná anténa a unikátní design hodinek Fitbit Ionic poskytuje přesnější spojení s GPS a GLONASS satelity. Nechte telefon doma a veškeré údaje o své sportovní aktivitě mějte přímo na displeji hodinek.
 • Vylepšená technologie měření srdečního tepu – Hodinky Ionic mají vylepšenou technologii PurePulse® pro měření srdečního tepu při jízdě na kole, běhu a dalších.
 • Zcela nový senzor – Integrací nového typu SpO2 snímače se uživatelům otevírají nové možnosti monitorování svého zdraví, jako např. sledování příznaků spánkové apnoe.
 • Motivace skrze hudbu – Nechte svůj mobilní telefon doma a poslouchejte hudbu přímo ze svých chytrých hodinek Fitbit Ionic, které mají úložiště pro více jak 300 písniček (2,5 GB prostoru). Spárujte hodinky s novými Bluetooth sluchátky Fitbit Flyer™ nebo jakýmikoli jinými.
 • Plaťte s Fitbit Pay™ – Nechte peněženku doma a elegantně plaťte pouze pomocí chytrých hodinek Fitbit Ionic. Tato funkce bude v České republice zprovozněna nejdříve v roce 2018.
 • Chytré notifikace – Přijímejte upozornění na příchozí hovory, textové zprávy, upomínky a notifikace z aplikací Facebook, Gmail, Instagram, atd.
 • Několikadenní výdrž baterie – Se 4 dny a více výdrže na baterii (10 hodin při aktivní GPS nebo přehrávání hudby) budou hodinky Fitbit Ionic sledovat jakýkoli váš sportovní výkon i monitorovat váš spánek celou noc.

Udělejte si Ionic po svém

Hodinky Fitbit Ionic běží na operačním systému Fitbit OS, novém operačním systému společnosti Fitbit pro chytré hodinky. Jeho součástí je i obchod Fitbit App Gallery, kde si lze stáhnout nejnovější aplikace třetích stran a nejrůznější doplňující vzhledy ciferníku přesně dle svého stylu.

Obchod App Gallery nabízí celou řadu fitness aplikací jako například Exercise, Fitbit Coach, Relax, Timer a další. Každá aplikace je od základů navržena pro hodinky Fitbit, takže není potřeba ji párovat s mateřskou aplikací v mobilním telefonu. Při zahájení prodeje budou k dispozici aplikace od těchto partnerů: sociální síť Strava pro atlety, zpravodajství AccuWeather o počasí, a další. Tento podzim bude obchod rozšířen o aplikace Flipboard, GAME GOLF, Nest nebo Surf.

Nejpevnější a nejlehčí GPS hodinky od Fitbitu

Hodinky Fitbit Ionic jsou vyráběny zcela novým procesem a z nových materiálů, které zvyšují odolnost a snižují celkovou váhu a běžné každodenní opotřebení. To má za následek uvedení extrémně lehkých a pohodlných hodinek určených pro celodenní nošení.

 • Náš nejpokročilejší design – Unibody konstrukce slouží také jako Bluetooth a GPS anténa. Tato konstrukce vytváří silnější a kvalitnější GPS signál, který oceníte v husté městské zástavbě i na odlehlých trasách.
 • Vyrobeny, aby odolaly – Hodinky Ionic jsou navrženy z nových materiálů, s novými náramky a testovány víc než kdy dříve s jediným cílem – aby odolaly.
 • Jasný displej – barevný kulovitý dotykový displej umožňuje vytáhnout jas displeje až k hodnotě 1000 nitů, čímž budete mít své statistiky čitelné i na přímém slunci.
 • Stylové a moderní příslušenství – Hodinky Fitbit Ionic příchází s uceleným portfoliem stylů a barev s vyměnitelnými pásky řady Classic, Sport a koženými pásky od výrobce Horween. Každý si najde to své ať už jde do práce, cvičit nebo se bavit do velkoměsta.

Cena, dostupnost a příslušenství

Fitbit Ionic je od dnešního dne v předprodeji na www.fitbit.com za cenu 299,95 USD. V České republice budou hodinky k dostání v říjnu 2017. O finální ceně bude společnost informovat.

Produktové a lifestyle fotografie jsou ke stažení na www.dropbox.com.

 

O společnosti Fitbit, Inc. (NYSE: FIT)

Fitbit pomáhá lidem vést zdravější a aktivnější život tím, že jim zpřístupňuje informace o jejich úspěších a aktivitě, motivuje je a poskytuje vedení k co nejsmysluplnějšímu tréninku. Fitbit je přední značkou v kategorii chytrých zdravotnickýchch a fitness zařízení a nabízí řadu produktů vhodných pro každodenní aktivity i intenzivní sport. Ucelené produktové portfolio zahrnuje chytré hodinky Fitbit Ionic™, bezdrátová sluchátka Fitbit Flyer™, náramky Fitbit Surge®, Fitbit Blaze™, Fitbit Charge 2™, Fitbit Charge HR™, Alta™, Fitbit Charge™, Fitbit Flex 2™, Fitbit Flex®, Fitbit One® a Fitbit Zip® a chytré váhy Aria® a Aria 2™. Produkty značky Fitbit jsou dostupné v 55 000 obchodů v 65 zemích světa. Fitbit platforma, která vychází z databáze jedné z největších sociálních fitness sítí, nabízí osobní zkušenosti, pohledy a vedení prostřednictvím předních a softwarových a interaktivních nástrojů, jakými jsou Fitbit a Fitbit Coach aplikace, Guided Health programy a Fitbit OS pro chytré hodinky. Fitbit Health Solutions vyvíjí zdravotnická a wellness řešení pro lepší výsledky v oblasti zdraví pro zaměstnavatele a další subjekty.

1 Chytré hodinky Fitbit Ionic jsou vybaveny 1 vestavěným dynamickým tréninkem a 3 statickémi tréninky. Přístup k dalším dynamickým tréninkům vyžaduje placené předplatné.