ARCHOS s novými vlajkovými loděmi. 6 GB RAM a výkon za výhodnou cenu

Brno, dne 30. srpna 2017 – Na letošním veletrhu IFA v Berlíně firma ARCHOS – francouzský výrobce mobilních zařízení, představí nejnovější vlajková mobilní zařízení s Androidem – fotografický telefon Diamond Alpha Plus a multimediální tablet s displejem s vysokým rozlišením.

ARCHOS Diamond Alpha Plus

Vybavený displejem Full HD (IPS) s úhlopříčkou 5,2 palců, 6 GB paměti RAM a osmijádrovým procesorem Snapdragon S653, Diamond Alpha Plus je novým vlajkovým smartphonem v nabídce firmy ARCHOS. Vznikl ve spolupráci se značkou Nubia, čehož projevem je mimo jiné přítomnost velmi pohodlného rozhraní Nubia UI 4.0 pro Android 6.0 Marshmallow.

Výkonnými komponenty to nekončí, zařízení podporuje dual SIM, a velká paměť pro aplikace, fotky nebo videozáznamy by mělo stačit i pro nejnáročnější uživatele. Telefon je vybaven 128 GB interní paměti, kterou lze rozšířit náhradou za dual SIM o dalších 256 GB pomocí karty microSD. V zadní části kovového pouzdra je umístěna čtečka otisků prstů.

ARCHOS Diamond Alpha Plus je smartphone určený zejména pro lidi, kteří rádi fotografují a zachycují mimořádné okamžiky na videozáznamech. Zvláštní důraz je zde položen právě na fotografické funkce. Pouzdro skrývá zadní dvojitý fotoaparát 13 MP se clonou F/2.2 založený na senzorech SONY – barevném a monochromatickém. Přední fotoaparát je určen hlavní pro selfie fotky, nabízí rozlišení až 16 MP (clona F/2.0) a používá senzor Samsung. Smartphone je schopen nahrávat video s kvalitou 4K (30 snímků za sekundu) nebo s kvalitou Full HD (60 snímků za sekundu).

Baterie nové vlajkové lodě ARCHOS mí kapacitu 2950 mAh. Telefon je vybaven portem USB-C pro nabíjení a podporuje přenos dat LTE – také na frekvenci 800 MHz. Smartphone bude k dostání v říjnu za cenu 12 239 CZK.

ARCHOS Diamond Tab

Nejvýkonnější z tabletů v nabídce firmy ARCHOS – Diamond Tab s displejem s úhlopříčkou 10,1 palců a rozlišením 2560 x 1600 pixelů – je skutečný mobilní multimediální centrum s Androidem 7.0 Nougat. V odolném pouzdru s IPS displejem, který se skvěle hodí k přehrávání filmů ze stránek, jako jsou třeba YouTube nebo Netflix je umístěn šestijádrový procesor Rockchip 3399 s frekvencí taktování 2 GHz, podporovaný 4 GB pamětí RAM. Tablet má stereofonní reproduktory, a jeho rozměry činí 255 x 163 x 8 mm, hmotnost 510 g.

ARCHOS Diamond Tab je vybaven 64 GB interní paměti, kterou lze rozšířit o dalších 256 GB pomocí karty microSD. Baterie má kapacitu 6600 mAh. Tablet je vybaven dvěma fotoaparáty: zadním s rozlišením 13 MP a předním 5 MP. Cena ARCHOS Diamond Tab činí 10 999 CZK dostání bude v říjnu.

Obě vlajková mobilní zařízení budou k vidění a přezkoušení na stánku společnosti ARCHOS (hala 25 – 209), na veletrhu IFA 2017 v Berlíně (1-6. září).

Více informací: http://archos.com/cz a http://archos.com/sk

 

O společnosti ARCHOS:

ARCHOS je průkopníkem na trhu s mobilními zařízeními audio a video, zaměřujícím se na výrobu tabletů a smartphonů se systémem Android. Od roku 1988 společnost mnohokrát provedla revoluci na elektronickém trhu. V současné době ARCHOS nabízí vlastní řády smartphonů a tabletů, a také široký sortiment OEM výrobků. V roce 2000 ARCHOS představil Jukebox 6000, první MP3 přehrávač s pevným diskem. V roce 2008 se v portfoliu výrobce objevily první internetové tablety,
a o rok později společnost uvedla na trh první tablet se systémem Android. V roce 2013 ARCHOS předvedl smartphony nové generace řády Platinum. Pobočky ARCHOS se nachází ve Spojených státech, Evropě a Asii. Firma ARCHOS je kótována na burze Euronext v Paříži, Eurolist (oddíl C, kód ISIN: FR0000182479).