Nový CAT® S41 nabídne extrémní výdrž i odolnost

Nový smartphone nabídne nadstandardní výdrž a dokáže z obrovské baterie nabíjet příslušenství i ostatní telefony

Praha, 31. srpna 2017 – Cat® na Berlínském veletrhu IFA 2017 představil nový odolný smartphone Cat® S41. Ten nabídne 5000mAh velkou baterii, která mu zajistí extrémní výdrž, nebo jej můžete využít jako powerbanku a nabíjet příslušenství i další telefony. Kromě obrovské baterie, odolnosti přesahující normu IP68 a splnění podmínek pro armádní certifikaci MIL SPEC 810G nabídne i 5 palců velký FullHD displej, chráněný sklem Corning® Gorilla® Glass 5. I ten byl přizpůsoben pro použití v extrémních podmínkách a nabídne vysoký jas a automatické přizpůsobení citlivosti pro použití v rukavicích a interakci vlhkými prsty.

O dostatek výkonu se stará 2,3GHz osmijádrový procesor MediaTek, podpořený 3 GB RAM a 32 GB interní paměti rozšířitelné pomocí microSD karet do velikosti 2TB.

„Cat® S41 je nekompromisní smartphone, který ocení uživatelé v náročném pracovním prostředí a při extrémních aktivitách. Pečlivě jsme sledovali, jaké vlastnosti jsou pro ně podstatné a výsledkem je Cat® S41: výkonný odolný smartphone s velkou baterií, umožňující sdílení energie.“ Řekl Peter Stephens, ředitel Bullitt Group, držitele globální licence na telefony Caterpillar®.

Spolehlivost a výdrž

Podle výzkumu, do kterého se zapojilo téměř 22 000 uživatelů telefonů značky Cat®, je výdrž baterie pro 98 % respondentů klíčovou vlastností. Proto je Cat® S41 vybaven 5000mAh akumulátorem, který nabídne až 44 dní v pohotovostním režimu, nebo 38 hodin volání v 3G sítích. Navíc uživatelé s přibaleným Baterry Share kabelem bez problémů dobijí jakékoliv USB příslušenství či telefony svých přátel a kolegů. Velkou výhodou je možnost nastavit při jaké úrovni baterie bude přenos energie ukončen. Uživatelé tak proces nemusí kontrolovat a mohou dál pokračovat v práci s jistotou, že v jejich telefonu zůstane dostatek energie pro zbytek dne.

Skutečně odolný

Smartphony Cat® byly vždy spojovány s extrémní odolností a nejinak tomu bude u modelu Cat® S41. Tradičně splňuje armádní specifikaci MIL SPEC 810G a dokonce svými parametry převyšuje požadavky normy IP68. Konstrukce smartphonu byla testována opakovanými pády na beton z výšky 1,8 m a to ze všech stran. Zároveň byl Cat® S41 testován i pro výdrž ve 2 metrech pod vodní hladinou po dobu 1 hodiny. Spolu s voděodolností ocení uživatelé i fotoaparáty s podvodním režimem a bezproblémovou funkčnost při vystavení teplotním šokům.

Prodej telefonu Cat® S41 bude zahájen v průběhu září 2017 za cenu 11 999 Kč.

Základní parametry telefonu Cat® S41

 • Baterie s kapacitou 5000 mAh a výdrží až 44 dní v pohotovostním režimu nebo 38 hodin volání v 3G síti.
 • Funkce Battery Share pro dobíjení dalších zařízení
 • Odolnost proti pádu z 1,8 m, certifikace vojenské normy MIL 810G
 • Velmi jasný 5palcový displej s FullHD rozlišením a automatickou podporou ovládání mokrými prsty a rukavicemi
 • Android™ Nougat
 • Osmijádrový rocesor MediaTek 2,3GHz
 • 3 GB RAM, 32 GB ROM, rozšířitelné pomocí karet microSD™ až do 2TB
 • 13Mpx zadní fotoaparát s LED bleskem a fázovým PDAF ostřením, 8Mpx přední fotoaparát, oba s podvodním režimem
 • LTE Cat 6, VoLTE, VoWiFi
 • Texturovaný povrch pro jistý úchop
 • Programovatelné tlačítko pro funkci SOS, spuštění fotoaparátu, svítilny, nebo Push to Talk využití (PTT)
 • Vybrané aplikace a katalog obsahu

Zařízení a příslušenství Cat®:

Značka Cat® představuje důvěryhodnost, trvanlivost, spolehlivost a kvalitu. Genetickou informaci Cat® najdete ve všech mobilních telefonech a příslušenství Cat® nabízených společností Bullitt Mobile Ltd. Nabízí užitečné funkce bez hranic a odolnou mobilitu. Byl vytvořen nový výrobek pro bezdrátovou komunikaci, který naplňuje širokou škálu potřeb náročného života.

Další informace o telefonech a příslušenství Cat® najdete na webu www.catphones.com.

Společnost Bullitt Group

Společnost Bullit Group založili v roce 2009 Colin Batt, Dave Floyd a Richard Wharton. Pomáhá špičkovým světovým značkám vstupovat do rychle rostoucích kategorií technologií pro spotřebitele s širším dopadem a novými, dlouhodobými příjmovými toky.

Od svého založení před šesti lety dokázala společnost Bullitt Group zkonstruovat, vyrobit a distribuovat miliony mobilních telefonů, zvukových výrobků, dalších připojených zařízení a příslušných periferií ve více než 60 zemích světa.

Skupina Bullitt je držitelem globálních licencí pro tyto obory: Cat® (Caterpillar Inc.) – mobilní telefony a příslušné periferie; Ted Baker – zvukové výrobky; JCB – mobilní telefony a příslušné periferie; Ministry Of Sound – zvukové výrobky a mobilní periferie; Kodak – mobilní telefony a příslušné periferie.

Společnost Bullitt Group sídlí v anglickém Readingu a pobočky má v Tchaj-peji (Tchaj-wan), Šenzenu (Čína), a New Yorku (USA)

V roce 2015 byla společnost Bullitt Group oceněna jako jedna z nejrychleji rostoucích společností ve Velké Británii, v žebříčku The Sunday Times HSBC International Track 200 obsadila 7. místo.