Nové integrované řešení Dell EMC a VMware NFV pomáhá poskytovatelům urychlit zavádění nových komunikačních služeb

Praha /SAN FRANCISCO/MOBILE WORLD CONGRESS AMERICAS – 12. září 2017

Shrnutí:

  • Integrované řešení Dell EMC a VMware zjednodušuje a urychluje implementaci virtualizace síťových funkcí (NFV)
  • Ověřené řešení minimalizuje dobu implementace a podstatně urychluje a zlevňuje zavádění nových služeb
  • První nabídka z portfolia hotových řešení společnosti Dell EMC pro poskytovatele služeb spojující infrastrukturu Dell EMC a partnerský software
  • Podporuje více než 40 certifikovaných virtuálních síťových funkcí testovaných v rámci programu VMware Ready for NFV.

Plné znění:

Společnosti Dell EMC a VMware nabízí integrované a ověřené řešení spojující hardwarovou cloudovou infrastrukturu Dell EMC a softwarovou platformu VMware vCloud NFV™ s podporou OpenStack. Smyslem nové nabídky je urychlit zavádění a tedy snížit celkové náklady na virtualizaci síťových funkcí (NFV) v produkčním prostředí u poskytovatelů komunikačních služeb.

NFV může poskytovatelům komunikačních služeb a mobilním operátorům pomoci rychleji, flexibilněji a efektivněji uchopit nové tržní příležitosti, snižovat náklady a připravovat se na nástup sítí 5G. Řešení Dell EMC NFV Ready Bundle for VMware poskytovatelům komunikačních služeb usnadní budování vlastních provozních klastrů a přípravu prvotních nabídek pro koncové zákazníky. Toto předpřipravené řešení zkracuje dobu implementace na minimum a výrazně urychluji uvádění nových služeb do ostrého provozu.

Nový produkt vychází vstříc poptávce po virtualizované infrastruktuře. Je k dispozici jako hotové řešení na klíč, které lze podle potřeby plně přizpůsobit specifickým požadavkům zákazníka. Je založené na špičkovém hardwaru a softwaru a otevřených architekturách společností Dell EMC a VMware a poskytuje ověřený, integrovaný základ pro NFV prostředí. S využitím tohoto jednotného stavebního kamene a rozsáhlého ekosystému certifikovaných partnerských technologií budou moci poskytovatelé komunikačních služeb zavádět flexibilní NFV prostředí, která jim pomohou udržet krok s dynamickým vývojem komunikačního trhu.

Dell EMC NFV Ready Bundle for VMware

Produkt Dell EMC NFV Ready Bundle for VMware je integrované hardwarové a softwarové řešení. Obsahuje otevřenou a na standardech založenou hardwarovou cloudovou infrastrukturu Dell EMC (výpočetní a síťové prostředky) s procesory Intel® Xeon® a platformu VMware vCloud NFV s VMware vSAN™ nebo Dell EMC ScaleIO. Zákazníci budou moci volit mezi dvěma správci virtuální infrastruktury – Vmware Integrated OpenStack-Carrier Edition nebo VMware vCloud Director®.

Ekosystém řešení vCloud NFV a VMware Ready for NFV

VMware vCloud NFV je plně integrovaná, modulární a multitenantní NFV platforma vyhovující normám Evropského ústavu pro telekomunikační standardy (ETSI). Platforma vCloud NFV spojuje vysoce dostupnou NFV infrastrukturu operátorské třídy s možností následného řízení provozu a zajištění úrovně služeb a je koncipována tak, aby maximálně usnadňovala implementaci a provoz. Certifikační program VMware Ready for NFV dává poskytovatelům komunikačních služeb jistotu, že NFV řešení od předních dodavatelů bude možné bez problémů a efektivně zavést, provozovat a propojit s VMware vCloud NFV. Společnost VMware již certifikovala více než 40 NFV partnerů pro vCloud NFV.

Portfolio hotových řešení Dell EMC pro poskytovatele služeb

Portfolio hotových produktů Dell EMC pro poskytovatele služeb zahrnuje řadu ověřených řešení určených specificky pro prostředí a aplikace poskytovatelů služeb a koncipovaných tak, aby urychlovala zavádění produkčních prostředí generujících výnosy. Portfolio zahrnuje hotové uzly Ready Node složené z jednotlivých platforem Dell EMC – typicky serverů PowerEdge osazených procesory Intel® Xeon® a vybavených partnerským softwarem – a řešení Ready Bundle obsahujících více různých platforem Dell EMC (typicky server, úložiště a síťové prvky) doplněných partnerským softwarem.

Citace

„Poskytovatelé služeb na celém světě věří, že NFV pro ně bude přínosem z hlediska automatizace, lepší akceschopnosti ve vztahu k novým zdrojům výnosů, efektivity provozu a úspory nákladů,“ říká Michael Howard, ředitel výzkumu a poradce v oblasti telekomunikačních sítí ve společnosti IHS Markit. „Mnoho operátorů přechází od ověřování konceptu NFV a laboratorních testů k pilotním projektům a komerčnímu nasazení. Tento trend ještě zrychlí díky novým nabídkám, jako je NFV řešení od společností Dell EMC a VMware. Pro operátory bude ověřené řešení atraktivní, protože jim může zjednodušit implementaci a správu a snížit rizika spojená se zaváděním NFV a ve výsledku urychlit zprovozňování nových služeb, a tedy i realizaci zisku.“

„Spolupracujeme se společností VMware, abychom pomohli poskytovatelům komunikačních služeb zvládnout digitální transformaci a neustále rostoucí tlak jejich zákazníků na rozsah a úroveň poskytovaných služeb,“ říká Tom Burns, viceprezident a generální ředitel společnosti Dell EMC Networking odpovědný za oblast podnikové infrastruktury a řešení pro poskytovatele služeb. „Chceme našim společným zákazníkům pomoci zrychlit zavádění nových služeb a realizaci zisku z nových zdrojů a současně snižovat náklady a náročnost provozu.“

Dále tisková zpráva pokračuje v angličtině:

“VMware and Dell EMC continue to drive synergies for our strong global base of mutual customers. For communications service providers, we’re teaming to deliver integrated NFV hardware and software solutions, with an ecosystem of pre-certified virtual network functions,” said Shekar Ayyar, executive vice president and general manager, Telco Group, VMware. “VMware and Dell EMC together are providing CSPs with the fastest path to OpenStack-ready production NFV solutions to support 5G roll out, accelerate new service delivery and improve overall economics and operations.”

“Through more than 60 commercial CSP deployments to date globally, we see that NFV is rapidly becoming the mainstream way of deploying mission critical operator networks,” said Hassan Ahmed, Chairman and CEO, Affirmed Networks. “The combined effort of Dell EMC, VMware and their partners to deliver pre-integrated solutions greatly simplifies network transformation and accelerates the pace of modernization and profitability for operators.”

“Integrated solutions such as the Dell EMC NFV Ready Bundle for VMware are designed to make it easier for service providers to reduce NFV deployment times and realize the benefits of NFV sooner,” said Lynn Comp, General Manager, Network Cloud Industry Enabling, Network Platforms Group, Intel. “Dell EMC and VMware are members of our Intel® Network Builders community, making them key partners in our network transformation journey. We look forward to the inclusion of next generation Intel® Xeon® processors for this solution and further collaboration with Dell EMC and VMware on NFV in the near future.”

Availability:

The flexible Dell EMC NFV Ready Bundle for VMware will be available in different management software and storage configurations beginning this month.

Additional Resources:

Dell EMC

Dell EMC, a part of Dell Technologies, enables organizations to modernize, automate and transform their data center using industry-leading converged infrastructure, servers, storage and data protection technologies.  This provides a trusted foundation for businesses to transform IT, through the creation of a hybrid cloud, and transform their business through the creation of cloud-native applications and big data solutions.  Dell EMC services customers across 180 countries – including 98 percent of the Fortune 500 – with the industry’s most comprehensive and innovative portfolio from edge to core to cloud.

O společnosti VMware 
VMware je přední světový poskytovatel cloudové infrastruktury a řešení pro podnikovou mobilitu, který zákazníkům pomáhá urychlit proces digitální transformace. VMware umožňuje podnikům pomocí architektury VMware Cross-Cloud Architecture a řešení pro datová centra, mobilitu a bezpečnost adoptovat softwarově definovaný přístup k IT i obchodní činnosti. Společnost VMware v roce 2016 dosáhla výnosů ve výši 7,09 miliardy USD. Sídlí v Palo Alto ve státě Kalifornie a má více než 500 000 zákazníků a 75 000 partnerů na celém světě.