EISA zařadila Pro-Ject Essential III a Pro-Ject Pre Box S2 Digital mezi nejlepší Evropské produkty

Nejlepším předzesilovačem s DAC a sluchátkovým výstupem se dle prestižního ocenění EISA stal Pro-Ject Pre Box S2 Digital. Ocenění obdržel i Pro-Ject Essential III, který je důkazem, že preciznost a skvělý zvuk nabízí Pro-Ject v každé cenové hladině.

Červenka, 31. srpna 2017 –  společnost Pro-Ject obdržela na letošním veletrhu IFA ocenění hned pro dva produkty. Gramofon Pro-Ject Essential III, který navazuje na cenami ověnčenou druhou generaci a nový předzesilovač s integrovaným D/A převodníkem a sluchátkovým výstupem Pro-Ject Pre Box S2 Digital. Ten si odnesl cenu za nejlepší sluchátkový zesilovač s DAC. Kromě perfektního zvuku a příkladné konektivity nabízí i plně hardwarovou podporu pro MQA (Master Quality Authenticated). Tato technologie, vyvinutá Bobem Stuartem, umožňuje streamování Hi-Res nahrávek v nejvyšší možné kvalitě. Uživatelé se tak již nemusí spoléhat na hudbu uloženou na vlastních médiích, ale mohou si plně vychutnat například i nahrávky z kolekce Tidal Masters.

Gramofon Pro-Ject Essential III je i po roce na trhu etalonem mezi cenově dostupnými gramofony. Potvrzuje to právě získané ocenění v kategorii Best Value. Gramofon nabízí pevné tělo, do kterého je usazen tichý synchronní motor i bronzové pouzdro ložiska talíře, poháněného přes silikonový řemen. Skutečným klenotem jsou pak safírová ložiska ramene, která umožňují vložce Ortofon OM10 přenést i ty nejjemnější detaily nahrávky.

Řada gramofonů Pro-Ject Essential III se může pochlubit nejen špičkovým zvukem, ale nabízí kromě standardního provedení i pět rozšířených verzí, které gramofon obohacují o doplňující funkce. Na své si tak přijde analogový purista, běžný posluchač i nadšenec do moderních technologií, který ocení možnost transformovat desky do digitální podoby pomocí USB připojení.

Gramofon Pro-Ject Essential III je k dostání v e-shopu distributora www.aq.cz a v pražské prodejně AudioBest za cenu od 8 750 Kč.

Předzesilovač s DAC a sluchátkovým výstupem Pro-Ject Pre Box S2 Digital lze zakoupit v e-shopu distributora www.aq.cz a v pražské prodejně AudioBest za cenu od 9 190 Kč.

O společnosti Pro-Ject

Firma Pro-Ject patří k absolutní světové špičce ve výrobě gramofonů pro Hi-Fi a High-end aplikace. Majiteli a zakladateli firmy Heinzi Lichteneggerovi se podařilo navázat na tradici výroby gramofonů v Litovli v České Republice. Filozofie konstrukce je maximálně podřízena co nejlepšímu výslednému zvuku. Zákazník tak může vybírat z širokého portfolia technologicky špičkových gramofonů, které stojí na více než 25 letech zkušeností společnosti Pro-Ject.

O společnosti AQ

Firma AQ s.r.o. působí na trhu s audiem od roku 1995, kdy se její zakladatelé rozhodli proměnit svou lásku ke kvalitnímu zvuku v podnikání. Základní myšlenkou firmy, které se stále drží, je výroba vysoce kvalitních Hi-Fi reproduktorů, jejichž vývoj i výroba  stále probíhá v mateřské továrně v obci Červenka. Zakladatelé firmy a konstruktéři tak mají plnou kontrolu nad výběrem komponent a materiálů pro konstrukci reprosoustav, které se pyšní úžasným poměrem kvality a ceny.
Jak se dařilo budovat prodejní síť obchodních partnerů, začala firma do své nabídky přidávat i další produkty, příslušenství reprosoustav, jako kabely, stojany, držáky a podobně. Postupně se v nabídce začaly objevovat i další značky. První byl dnes již celosvětově známý výrobce gramofonů Project, jehož gramofony se vyrábí rovněž České Republice. Později přibylo i mnoho dalších značek z oblasti kvalitního audia.

O prodejně AUDIObest

Specializovaná prodejna AUDIObest je skvělým místem pro každého milovníka hudby a kvalitního zvuku. Nabízí komfort soukromé poslechové místnosti, ve které má každý možnost poslechnout si svou oblíbenou hudbu na nabízených produktech v konfiguraci, kterou si sám zvolí. Zároveň se prodejna může pyšnit největší nabídkou kabeláže, gramofonů a také digitálních radiopřijímačů v Praze. Samozřejmostí je pak odborně školený personál, který pomůže vyřešit jakýkoliv problém při plánování a zařizování domácích i firemních audio/video řešení.