Tech Data získala kontrakt k produktům AMD

PRAHA, 25. září 2017Společnost Tech Data uzavřela nový distribuční kontrakt se společností AMD, předním výrobcem procesorů a dalších počítačových komponent. Jedná se o oficiální autorizovanou distribuci produktů AMD pro Českou republiku
i Slovensko.

Společnost Tech Data získala distribuční kontrakt k 25.9. 2017.  Jeho výjimečnost spočívá v tom, že jde o jeden z prvních kontraktů, které vycházejí z konsolidace portfolia obou firem po dokončení akvizice Tech Data AS Czech (dříve Technology Solution Avnet).

Společnost AMD je jeden z nejvýznamnějších výrobců procesorů a počítačových komponent. Portfolio produktů zahrnuté do autorizované distribuce v prvním kroku zahrnuje kompletní produkci procesorů (CPU) a v následujících týdnech bude doplněno o vybrané typy zejména grafických karet a příslušenství.

Podepsání distribuční smlouvy se společností AMD je prvním kontraktem, který byl uzavřen díky společné akvizici Tech Data a Tech Data AS. Toto spojení nám do budoucna nabízí další možnosti k uzavření nových distribučních smluv. Proto nás to těší dvojnásob,“ řekl Vít Vojtěšek, Sales & Marketing Operation Director.

O společnosti Tech Data Distribution

Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je přední distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software pro český a slovenský trh. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, vlastněné od roku 1999 americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. K obsluze svých zákazníků využívá logistické centrum v Boru u Tachova, které v rámci Tech Data Corporation patří mezi největší na světě.

O společnosti Tech Data Corporation

Společnost Tech Data Corporation je předním světovým distributorem produktů, řešení a služeb v oblasti informačních technologií. Díky propracované logistice a službám s přidanou hodnotou pomáhá 105 000 prodejců ve více než 100 zemích světa efektivně uspokojovat požadavky koncových uživatelů na nejrůznější technologie. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 108. místě a dosáhla tržeb ve výši 26,4 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2016. Více informací najdete na: www.techdata.com nebo na sociálních sítích Facebook a Twitter.