Hledá se perfektní monitor pro prváky

Praha, 29. září 2017 – Stovky tisíc mladých lidí v současnosti začínají svá vysokoškolská studia. S ohledem na zdraví a výkonnost je dobré vzít v potaz nákup inovativního, ale dostupného monitoru. Společnost AOC, specialista na monitory, přichází s nabídkou svých monitorů, vyhovujících speciálním požadavkům studentů.

Notebooky a tablety jsou v dnešní době pro studenty téměř nutností. Domácí úkoly, školní úlohy, kódování, statistické analýzy, psaní článků a esejí, tvorba prezentací, prostě většina ze studijních povinností je propojena s prací
na počítači. A i ve volném čase se pak hodí pro hraní videoher, sledování filmů i seriálů a další zábavu. Ačkoliv studenti stráví mnoho hodin před počítačem, bývají omezeni malými displeji notebooků a tabletů, které mají obvykle maximálně 17 palců.

Při vypracovávání týmových úkolů často pracuje hned několik studentů
na jediném notebooku. Malý prostor pak bohužel vede k nižší produktivitě
a neustálým opravám. A když studenti chtějí společně sledovat své oblíbené seriály na privátě nebo na koleji, jsou opět nuceni spokojit se s omezenými pozorovacími úhly a parametry.

Výzkum společnosti Microsoft z roku 2003 (zdroj) naznačuje nárůst produktivity o 9 % za použití větších obrazovek (15″ plochá obrazovka versus 46,5″ zakřivená obrazovka). Podobně i výsledky výzkumu z roku 2016 (zdroj) naznačují, že využití dvou monitorů zlepšuje výkonnost.   

Studenti by proto měli přemýšlet o rozšíření svého studijního arzenálu
o velkofomátový monitor, a to jak pro větší studijní produktivitu, tak i pro lepší zábavu ve volném čase.

Designové monitory

Pro ty, kteší preferují opravdovou stylovost, společnost AOC doporučuje monitorovou řadu PDS, kde se inovativní design snoubí s prvotřídní obrazovou kvalitou – a jež je výsledkem spolupráce se světoznámým návrhářským domem F. A. Porsche.

PDS241 se pyšní 24″ (60,5 cm), ze tří stran bezrámečkovým AH-IPS panelem s rozlišením Full HD (1 920 x 1 080 bodů). Elegantní vzhled se zde spojuje s širokým barevným gamutem, skvělými pozorovacími úhly
a technologií SuperColor WCG od AOC. Napájení a signál monitoru procházejí stojanem a vedou do samostatné vnější schránky.

Supertenký monitor s asymetrickým stojanem

Větší model PDS271 má 27″ (68,8 cm) a ze tří  stran bezrámečkový AH-IPS panel. Stejně jako jeho menší bráška, model PDS241, nabízí výrazný asymetrický kovový stojan a ultratenký minimalistický design. I zde jsou kabely uspořádány stejným způsobem, takže odnikud nevisí a nepřekážejí.

Externí schránka pro napájení a signál monitoru

Práce a hry v rovnováze


Ti, kteří po dlouhém studiu rádi relaxují při hraní počítačových her, by měli investovat do herního monitoru řady AGON. Tyto monitory přirozeně splňují všechna očekávání studenta-hráče, a navíc nabízejí řadu speciálních funkcí, které potěší každého milovníka videoher.

Nemělo by se zapomínat ani na zdraví a pohodlí uživatelů. Studenti tráví dlouhý studijní čas před počítačem a potom na něm ještě hrají hry nebo sledují filmy a to vše ovlivňuje jejich zrak i držení těla.

Z tohoto důvodu AOC nabízí technologii Flicker-Free, která využívá přímého podsvícení namísto PWM. To znamená menší únavu očí a s tím související bolesti hlavy. Podobně i režim Low Blue Light od AOC redukuje potenciálně škodlivé krátkovlnné modré světlo, čímž přispívá k zdravějšímu zraku
a lepšímu spánku.

Monitory AGON rovněž disponují stojanem Ergo Dial s úpravou výšky, náklonu a otočení. Toto nastavení zajistí optimální držení těla při hraní her
a omezí bolesti krku či zad.

Společnost AOC podporuje zodpovědné hraní her a hráči by si určitě měli pravidelně od počítače odpočinout.

Zakřivený monitor AG322QCX s 31,5″ (80 cm) VA panelem s rozlišením QHD a  2 560 x 1 440 body má velice malý poloměr zakřivení 1 800 mm, čímž se dosahuje ještě lepšího ponoření se do obrazu, a ze „tří stran bezrámečkový“ design. Obnovovací frekvence 144 Hz a technologie AMD FreeSync zaručí plynulé hraní her. Díky rozlišení QHD si studenti užijí také více prostoru pro různé programy a hry.

AG322QCX má téměř neviditelné okraje ze tří stran a nabízí řadu herních režimů  

AG251FG je vybaven 24,5″ (62,2 cm) Full HD TN panelem (16:9, 1920 x 1080 bodů) a obnovovací frekvencí 240 Hz, časem odezvy 1 ms a technologií NVIDIA ULMB pro redukci rozmazaného obrazu. Monitor dále nabízí specifické herní funkce jako AOC Shadow Control a přednastavené herní režimy pro „FPS“, „RTS“, „Racing“ a „Gamer“. Díky zabudovanému modulu NVIDIA G-SYNC je perfektní volbou pro náročné hráče s grafickou kartou NVIDIA.

Maximální plynulost pro uživatele NVIDIA: AOC AGON AG251FG s ergonomickým stojanem a 240 Hz

AG352UCG má 35″ (88,9 cm) VA panel s rozlišením UltraWide QHD
a 3 440 x 1 440 body, který hráčům umožňuje ponořit se do epických herních světů s ostrým a vysoce detailním obrazem. Mimořádně malý poloměr zakřivení 2 000 mm studenty dostává přímo do centra dění. Tento monitor dále nabízí vysokou obnovovací frekvenci 100 Hz a technologii NVIDIA
G-SYNC.

AOC AGON AG352UCG: ergonomický stojan a zakřivení 2 000 mm

Klasické inovace

Studenti hledající výkonný monitor s úhledným designem by se měli zaměřit na řadu 90, kam patří modely o rozměrech 24 až 27 palců, vybavené pokročilými IPA panely a širokým barevným gamutem. Jejich elegantní, ze tří stran bezrámečkový design je vhodný pro plynule navazující multimonitorové nastavení. Zapojení dvou a více těchto monitorů vedle sebe znamená značný nárůst pracovního prostoru, což zase napomáhá k vyšší produktivitě. Vysoká energetická úspornost těchto monitorů pomáhá snižovat náklady
a uhlíkovou stopu uživatelů.

Pěkné a funkční: monitory řady 90 a ze tří stran bezrámečkový design

###

O společnosti AOC

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Široká produktová řada monitorů této značky získala četná ocenění. Společnost AOC je pobočkou TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů. Více informací hledejte na www.aoc-europe.com.