Verbatim uvádí flexibilní 3D filament PRIMALLOY v černé barvě s vysokou pružností a a širokou škálou použití

Praha, 3. října 2017: Společnost Verbatim představila PRIMALLOY BLACK, vysoce výkonnou 3D tiskovou strunu pro 3D tisk technologií (FFF) Fused Filament Fabrication , která umožní návrhářům vytvářet funkční 3D objekty, jejichž klíčovou vlastností je flexibilita a odolnost. Použití PRIMALLOY bude sahat napříč automobilovým, domácím a průmyslovým sektorem, a zahrne například zámky u dveří, chrániče elektrických konektorů, rukojeti, matice, těsnění, zátky, součásti robotů a ochranné prostředky.

PRIMALLOY je termoplastický  elastomer (TPEE), který poskytuje lepší pružnost a gumovou elasticitu ve srovnání se standardními materiály TPE. Zejména nabízí vynikající mechanickou pevnost a odolnost vůči olejům, zásadám, rozpouštědlům, chemikáliím, ohybové únavě a teplu. Kromě toho je PRIMALLOY dobře použitelný při nízkých teplotách a má vysokou stupeň tvrdosti v širokém teplotním rozmezí, takže je vhodný zejména pro venkovní použití.

„Zákazníci nás aktivně žádali o výrobu černé verze našeho populárního materiálu PRIMALLOY, takže je zde! Očekáváme vysokou poptávku, protože většina oblastí použití, kde je potřeba flexibilní materiál, jako jsou těsnění u dveří nebo oken, rukojeti, držáky apod., má ve zvyku být v černé barvě,“ říká Shigeyuki Furomoto, manažer globální centrály společnosti Mitsubishi Chemical Media.

Černý PRIMALLOY je nejnovější tiskový materiál, který se prodává pod značkou Verbatim, ale vyvinula jej mateřská společnost Mitsubishi Chemical. Další druhy materiálů v sortimentu zahrnují PP, PET, BVOH (vodourozpustný podpůrný materiál), PLA a ABS. Všechna vlákna Verbatim jsou vyráběna v Japonsku z nejkvalitnějších surovin, a to s extrémně přísnými tolerancemi, které zajišťují konzistentní vytlačování a stabilní tisk.

PRIMALLOY BLACK byl poprvé oficiálně prezentován na výstavním stánku společnosti Verbatim na veletrhu TCT v Birminghamu ve Velké Británii (26. – 28. září).

Video: https://youtu.be/QVKef3uU3SM

O společnosti Verbatim

Verbatim je přední světová společnost v oblasti ukládání dat a LED osvětlení se širokým produktovým portfoliem pro spotřebitelské a profesionální využití. Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat a je největším světovým dodavatelem optických médií (Blu-ray, DVD a CD). Společnost rovněž vyrábí flash paměti, externí pevné disky, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství, plastových vláken pro 3D polygrafický průmysl a vodní filtry pod značkou Cleansui.

Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Corporation, jedné z největších světových chemických společností, která investuje do výzkumu a vývoje v mnoha různých odvětvích.

Základní principy společnosti jsou založeny na snaze pomáhat lidem žít zdravým, pohodlným a trvale udržitelným způsobem. Regionální pobočky Verbatimu jsou EMEA, APAC a Severní a Jižní Amerika, s kancelářemi ve většině zemí světa. Evropské ústředí společnosti má sídlo ve Velké Británii. Více informací naleznete na www.verbatim-europe.cz