Cisco a Google uzavřely nové partnerství. Zaměří se na hybridní cloud

Praha 25. října 2017 – Společnosti Cisco a Google Cloud oznámily uzavření partnerství v oblasti hybridního cloudu. Společnosti poskytnou unikátní otevřený hybridní cloud, který umožní, aby podnikové aplikace a služby mohly být nasazovány, spravovány a zabezpečeny ve všech on-premise prostředích i skrze Google Cloud Platform. Společné řešení tak nabídne spojení rychlosti a možnosti škálování, které cloud umožňuje, a zároveň špičkovou úroveň bezpečnosti.

Nový hybridní cloud pomůže podnikům zajistit fungování, bezpečnost a monitoring workloadů a optimalizovat tak své dosavadní investice, lépe plánovat migraci na cloud a vyhnout se uzavřenému řešení jednoho dodavatele. Organizace tak budou moci vyvíjet nové aplikace v cloudu či ve svém lokálním datovém centru, přičemž jejich specialisté budou moci využívat stejné nástroje i produkční prostředí a mají jistotu stejného runtimu.

Společné hybridní řešení společností Cisco a Google Cloud umožní vývojářům využívat funkce systémů a nástrojů Kubernetes, GCP Service Catalog, síťový a bezpečnostní software Cisco a autentizaci a monitoring sítí Istio. Vývojáři podnikových aplikací získají snadný přístup přes cloudové rozhraní API a vývojáři cloudových aplikací zase mohou bezpečně využívat podnikové on-premise zdroje.

Řešení bude dostupné pro omezený počet zákazníků v první polovině roku 2018. Ve druhé polovině roku pak bude dostupné i pro ostatní zákazníky.

Více informací naleznete v globální tiskové zprávě zde.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.