K lístku do RegioJetu teď cestující dostanou slevu 500 korun na první jízdu s HoppyGo

Praha, 26. října 2017 – Soukromý dopravce RegioJet a carsharingová platforma HoppyGo nabídli svým zákazníkům novou možnost v oblasti end2end cestování. Každý cestující v RegioJetu dostane slevovou poukázku 500 korun na první jízdu s aplikací HoppyGo. Auto objednané přes aplikaci na sdílení aut pak může čekat třeba přímo na nádraží.

2017-04-21 15_16_54-HoppyGo. Jedeme v tom spolu.

HoppyGo nabízí službu společně s RegioJetem v Praze, Brně a Ostravě. Právě k lístkům na trasy spojující tato města můžou cestující RegioJetu dostat slevu 500 korun na první použití aplikace HoppyGo. Promokód, který cestující obdrží v e-mailu, zadá do aplikace HoppyGo a cena zápůjčky bude automaticky o tuto částku snížena. S majitelem auta si cestující dohodne přesné místo předání.

Ředitel projektu HoppyGo Edward Meegan ke spolupráci říká: “Naši zákazníci využívají carsharing například při výletech. Zároveň víme, že často kombinují různé typy dopravy v rámci jedné cesty. Na ty delší je často výhodnější použít vlak nebo autobus, ale když třeba vezete těžké zavazadlo a z nádraží do cíle není zrovna nejblíž, mít k dispozici ještě auto se určitě hodí. Zároveň chceme dát co největšímu počtu zájemců možnost vyzkoušet si carsharing v praxi. Spolupráce s RegioJetem je pro nás proto velmi dobrá příležitost.”

„Cílem RegioJetu je vedle vlakové a autobusové dopravy nabízet zákazníkům celkovou mobilitu, doslova z domu do domu. To znamená, nabídnout možnost efektivní dopravy také k vlaku a od něj. Proto vítáme možnost spolupráce s platformou HoppyGo a možnost rozšířit nabídku našich řešení mobility o carsharing zvýhodněný právě pro zákazníky RegioJetu,“ říká Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí společnosti RegioJet.

Pro majitele aut, kteří svůj vůz půjčují přes HoppyGo je tato příležitost další možností, jak zvýšit atraktivitu svého vozu v rámci aplikace. I samotný carsharing dostává touto spoluprací další rozměr.

O HoppyGo

HoppyGo je platforma pro sdílení aut mezi lidmi. Staví na osobním kontaktu, vzájemné důvěře a přátelských vztazích mezi uživateli aplikace. Byla vytvořena s cílem změnit to, jak lidé přemýšlejí o autech. Chce je naučit, aby se při jejich využívání chovali ekologičtěji a ekonomicky racionálně. Aplikace má přispět ke snížení množství aut ve městech. Díky ní si lidé, kteří se po městech potřebují pohybovat, mohou půjčit vozy, které už v ulicích parkují.

Ke změně chování má přispět tržní mechanismus. HoppyGo spojuje ty, kteří auto potřebují, s těmi, kteří ho mohou půjčit. Lidé, kteří ho právě nevyužívají, si budou moci na provoz vydělat, zatímco ti, kteří ho nevlastní, si jej budou moci bezpečně a výhodně půjčit.

HoppyGo vzniklo jako projekt společnosti CreativeDock. Je dostupné pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. CreativeDock službu vyvíjí společně s několika významnými firmami, pro které je vytváření nových projektů z oblasti sdílené ekonomiky a nových řešení mobility důležitou prioritou – jedná se o partnery jak v oblasti financí, tak automobilového průmyslu.