LINET získal titul Podnik podporující zdraví

Společnost LINET, evropská jednička v oblasti výroby zdravotnických lůžek a přední poskytovatel nemocničních a ošetřovatelských řešení, podruhé obhájila prestižní ocenění Podnik podporující zdraví III. stupně. Soutěž podporuje zdraví zaměstnanců a je vyhlašována od roku 2005 Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

Soutěž Podnik podporující zdraví každoročně vyhodnocuje hlavní hygienik České republiky na popud Ministerstva zdravotnictví. Projekt vznikl jako podpora zdraví při práci, která není, na rozdíl od ochrany zdraví při práci, nijak legislativně zakotvena.

Ocenění získá každá firma, která splní Kritéria kvality podpory zdraví – manuálu, který vznikl díky Evropské síti pro podporu zdraví na pracovišti. Manuál by měl pomoci zhodnotit zaměstnavateli úroveň péče o zdraví zaměstnanců a na základě jeho zhodnocení naplánovat a zavést nové aktivity a nová opatření k ochraně a podpoře zdraví zaměstnanců. Splněním těchto kritérií firma přispívá k vytvoření bezpečného a zdravého pracovního prostředí, ke snížení pracovní neschopnosti a fluktuace, ke zvýšení produktivity práce a k celkovému zlepšení atraktivity podniku jako zaměstnavatele a stejně tak jako obchodního partnera.

LINET již podruhé získal ocenění třetího stupně, což znamená, že zdraví na pracovišti zajišťuje komplexními programy, dlouhodobým sledováním a zpracovanými výsledky. Osvědčení je platné do roku 2020.

„Získaného titulu si velice ceníme. Děkuji za něj především našim zaměstnancům, od kterých velice často přicházejí podněty k různým zlepšením, a to nejen v oblasti zdraví. Věřím také, že ocenění se nám podaří získat i za tři roky, a to znovu na té nejvyšší úrovni,“ uvedl generální ředitel společnosti LINET Group Tomáš Kolář.

LINET Group

LINET Group je největším evropským dodavatelem inovativních, vysoce kvalitních zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, nábytku i kompletních řešení pro nemocnice a pečovatelská zařízení. Holding sídlí v nizozemském Dordrechtu a zaměstnává bezmála 1500 lidí. Své produkty vyrábí ve dvou závodech – v německém Wickede a ve Slaném, odkud je vyváží do více než sta zemí po celém světě. Firma si svůj stabilní organický růst udržuje díky schopnosti přinášet nové výrobky maximálně přizpůsobené potřebám zákazníků. Jejich konkurenční výhoda vychází zejména z prověřené kombinace technologického a designového know-how a z efektivních výrobních procesů. Pro sofistikovaná a vysoce kvalitní řešení značky LINET se dosud rozhodly stovky prestižních univerzitních nemocnic a pečovatelských zařízení. LINET Group na globálním trhu působí prostřednictvím dceřiných společností v Evropě, v USA a v Latinské Americe. K dispozici má také rozsáhlou síť partnerských distribučních společností. Více na www.linet.cz.