Nová verze headsetu SteelSeries Arctis 3 umožňuje připojení přes kabel a Bluetooth zároveň

Chicago 7. 11. 2017 – Společnost SteelSeries, přední světový výrobce herních periferií, rozšiřuje řadu sluchátek Arctis o verzi s Bluetooth. Novinka umožňuje poslech zvuku či komunikaci zároveň ze zařízení připojeného bezdrátově a jiného připojeného klasicky kabelem, a to napříč platformami PC, Mac, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, VR a chytrými telefony a tablety.

SteelSeries Arctis 3 Bluetooth jsou vhodná pro použití s konzolí Nintendo Switch a jsou prvním headsetem nabízejícím tento typ kompatibility. Hráčům dávají možnost Bluetooth připojení a komunikace přes mobilní telefon, resp. aplikaci Nintendo Switch Online, zatímco poslech zvuků ze hry je zprostředkováno kabelem z Nintento Switch.

Hráčům na konzolích PlayStation 4 či Xbox One poskytují totožnou výhodu. Zatímco jsou připojeni přes Bluetooth skrze mobilní aplikaci Discord, kde komunikují s přáteli, mohou si užívat kvalitní audio z konzole připojené standardním 3,5mm kabelem.

Brian Fallon, manažer audio sekce SteelSeries, přibližuje důvody vývoje: „Je to vůbec poprvé kdy můžete mít v jednom headsetu zvuk ze zařízení připojeného kabelem a zároveň bezdrátově přes Bluetooth. Technologie Bluetooth je velmi užitečná a hojně využívaná pro bezdrátové spojení mobilního zařízení pro poslech hudby a komunikaci, ale jak všichni hráči vědí, má příliš velkou odezvu a je tak nevhodná pro hraní. To je přesně důvod, proč jsme vyvinuli sluchátka s možností připojení přes kabel pro herní zvuky a Bluetooth pro vše ostatní.“

„Zjistili jsme, že se hráči připravují o kvalitní zvuk ze hry, resp. hlas z Discordu, díky směšování hlasitosti obou zdrojů,“ říká Eros Resmini, CMO společnosti Discord a dodává: „SteelSeries vzalo problém do svých rukou a díky podpoře bezdrátového a drátového připojení zároveň u sluchátek Arctis 3 Bluetooth umožňuje hráčům užívat si kvalitní zvuk z více zařízení najednou.“

SteelSeries Arctis 3 Bluetooth disponují technologiemi a funkcemi jako standardní headset Arctis 3 včetně kvalitního, zatahovacího ClearCast mikrofonu s bidirekcionální charakteristikou, která akusticky eliminuje hluk v pozadí a reprodukuje tak čistý zvuk. Polstrování náušníků je vyrobeno z AirWave tkaniny inspirované prodyšnými materiály využívanými v atletice. Komfort sluchátek zajišťuje flexibilní čelenka.

Dodávaný intuitivní software SteelSeries Engine umožňuje nastavení zvuku dle uživatelských preferencí a libovolné využití dostupných aplikací.

SteelSeries Arctis 3 Bluetooth jsou k dispozici celosvětově prostřednictvím webu https://steelseries.com/arctisbt  za koncovou cenu 149,99 euro včetně DPH a dopravy.

 

O SteelSeries

SteelSeries je renomovanou značkou na trhu s herními periferiemi. Její snahou je v co největší míře vycházet vstříc potřebám hráčů a vyvíjet tak stále nové, vysoce kvalitní a inovativní produkty. SteelSeries také podporuje růst kompetitivního hraní a elektronického sportu prostřednictvím sponzoringu profesionálních týmů a herní komunity. Vášeň pro to být nejlepší dělá ze společnosti SteelSeries jednu z nejvíce respektovaných a uznávaných značek na světě, která se zásadně zasazuje o růst a vývoj herního průmyslu. SteelSeries najdete na sociálních sítích facebook.com/steelseries, Twitter @SteelSeries nebo na webu SteelSeries.com.