Nočním expresem s Kiwi.com za výhrou 2 500 EUR

Brno, 9. 11. 2017 – Z Prahy do Košic a zpět. Takovou cestu podniknou programátoři a programátorky, kteří se zúčastní dalšího travel hackathonu pořádaného Kiwi.com. Proběhne 24. a 25. listopadu a tentokrát se bude konat ve vlaku. Dva vagony spoje RegioJet obsadí na více než 18 hodin čtyřicítka složená především z kodérů a grafiků, jejichž úkolem bude vytvořit projekty spojené s cestováním. Budou mít k dispozici špičkové technologie, bohaté občerstvení i dostatek piva. Nejlepší z nich si odnesou poukazy na letenky v celkové hodnotě několik tisíc EUR.

Zájemci se mohou registrovat na webové stránce www.trainhack.cz, kde vyplní krátký přihlašovací formulář. Podle něj pak budou organizátoři vybírat účastníky.

Důležitá bude motivace i technická zdatnost přihlášených

Přihlásit se mohou jednotlivci, ale i celé týmy, ať už s konkrétním nápadem nebo jen touhou připojit se k někomu, kdo už nápad má. „Hlavní je celková kvalita přihlášky a motivace přihlášených, budeme vybírat tak, aby se nám sešel vyvážený poměr lidí, kteří mají dobrý nápad a zároveň jsou technicky zdatní a dané nápady dokáží zrealizovat,“ popisuje hlavní organizátor a komunitní manažer Kiwi.com Jan Bleha. Týmy mohou mít minimálně dva a maximálně pět členů. Výhry v celkové hodnotě 4 000 EUR předá těm nejúspěšnějším Chief Product Officer Kiwi.com Petra Vaškových.

Na místě budou i mentoři z Kiwi.com. Podporou pro týmy bude například Michal Cáb, který ve firmě pracuje jako Head of Automation, připojí se i ředitel IT vývoje v RegioJetu RNDr. Jan Pavlovič, Ph.D.

K dispozici bude také veškeré technické zázemí. „Pro nás organizátory je výzvou především internetové pokrytí v průběhu celé cesty, věříme ale, že se nám tuto možnou překážku podaří snadno překonat,“ dodává Bleha.

Vlak RegioJet pojede svoji standardní trasu Praha–Košice, z Prahy vyjíždí v pátek ve 21:44. Po probdělé noci dorazí účastníci do Košic ráno před sedmou hodinou, nasnídají se a kolem osmé už budou vyrážet zpět. Po příjezdu do Prahy proběhne vyhlášení vítězů a přesun na afterparty.

Na realizovaných hackathonech pořádaných společností Kiwi.com byla úspěšná například Travel mapa, aplikace zaměřená na plánování cest ve skupině, nebo chatbot, jehož autoři se nakonec stali základem současného pražského týmu Kiwi.com. Facebookovou událost je možné najít zde.

O společnosti Kiwi.com

Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým v Brně v roce 2012. Kiwi.com je inovativním celosvětovým vyhledávačem letenek zaměřujícím se na kombinace letů běžně nespolupracujících aerolinek. Zákazníkům díky vlastnímu vyspělému technickému řešení vyhledává unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení. Kiwi.com patří mezi deset největších světových a pět největších evropských prodejců letenek. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 70 milionů eur při průměrných 8 000 objednávkách denně. Kiwi.com dnes má více než 1 400 zaměstnanců. Kiwi.com za svůj růst a úspěchy (tržby, počet uživatelů, investice, valuace) v minulém roce získalo od odborné poroty složené ze stovky investorů, mentorů a expertů titul Forbes Startup roku, letos se umístilo na prvním místě žebříčku Deloitte FAST 50 CE.