Cisco investuje miliardu dolarů do globálního programu chytrých měst.

Praha 22. listopadu 2017 – Společnost Cisco představila tzv. City Infrastructure Financing Program, do kterého investuje 1 miliardu amerických dolarů. Díky tomuto globálnímu programu mohou obce začít svoji cestu k chytrému městu s minimálními počátečními náklady. Model financování je postavený na sdílení příjmů. Obce tak mohou spojit financování s očekávanými příjmy a zvýšit tak budoucí rozpočty na provoz prostřednictvím příjmů ze  služeb, které jim nasazení nových technologií umožní.

Projekty chytrých měst dnes po světě dokázaly snížit úroveň znečištění, zajistit vyšší bezpečnost na ulicích či snížit náklady na veřejné osvětlení. Mnoho obcí se ale stále potýká s potížemi s jejich financováním. Společnost Cisco jim proto v rámci programu City Infrastructure Financing Program nabídne alternativu, díky které budou moci začít budovat své projekty chytrého města s minimálními počátečními náklady. Celkem do programu investuje 1 miliardu dolarů skrze svoji dceřinou společnost Cisco Capital ve spolupráci se společností Digital Alpha Advisors a investory do penzijních fondů APG Asset Management (APG) a Whitehelm Capital.

Spolu s novým programem oznámila společnost Cisco nové funkce zaměřené na zvýšení bezpečnosti obyvatel v rámci své digitální platformy Cisco Kinetic for Cities, která je integrována s datovou platformou Cisco Kinetic IoT. Tyto funkce zahrnují automatizaci politik, nový dashboard s integrovaným videem a další aktualizace pro zvýšení bezpečnosti. Nouzová oznámení přicházejí v reálném čase a nově čerpají nejenom ze zdrojů dat v podobě IoT zařízení, ale dokážou též využít komunikační platformy Cisco Spark.

Společnost Cisco také oznámila nové možnosti nákupu platformy Cisco Kinetic for Cities, které zahrnují mj. i předpřipravené startovací balíčky pro městské samosprávy. Ty kombinují nabídku platformy Cisco s nabídkou partnerů pro zajištění vhodného end-to-end řešení.

Více informací o programu City Infrastructure Financing Program naleznete zde.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.